Skocz do zawartości

Powerbass s-12


.:Ban!ak:.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Ostatnio kupiłem głośnik podany w temacie w skrzyni br po podłączeniu pod wzmacniacz rozgrzałem normalnie głośnik na paru piosenkach a jak dałem trochę głośniej powietrze zaczęło stukać jest to naprawdę słyszalne wylot powietrza br ma 10 cm długości to chyba za mało moze mi ktoś doradzić co mam zrobić żeby to grało tak jak przystało na taki głośnik ? mój wzmacniacz to Carpower power 2/250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, "wygrzanie" suba trwa o wiele dłużej, niż parę piosenek. To wygrzanie to nic innego jak zmiękczenie zawieszeń. Jeśli słyszysz stukanie, to zapewne cewka bije o nabiegunnik - zabijasz głośnik. Chyba, że inaczej definiujesz stukanie i chodzi o dźwięk powietrza w porcie BR. Jeśli to pierwsze, to musisz poprawnie wyregulować wzmacniacz a zwłaszcza gain i filtr LP. Jeśli to drugie, to trzeba przerobić port BR zwiększając średnicę z zachowaniem tej samej objętości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz pewnie albo skrzynie z alle strojana uniwersalnie na 100hz albo skrzynie "ala alle" :) Cóż... teraz okazać sie może ,ze jesli jest mała to nie uda sie jej przerobić tak aby wystroic ja racjonalnie... Port 100 wystarczy raczej dla tej 12'.ale o przeróbke skrzyni pytaj w odpowiednim dziale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatykałem br i powietrze ucichło. Możesz mi powiedzieć jak mam rozgrzać głośnik tak żeby nic nie zepsuć ? Mam podać wymiary skrzyni br itp ? może coś mi wtedy doradzicie ? to jest aukcja z której to kupiłem http://allegro.pl/powerbass-s-12-300rms-30cm-bass-reflex-mdf-i2218005760.html jeżeli nie wolno dodawać linków proszę moda o wywalenie go .. ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedzieć jak mam rozgrzać głośnik tak żeby nic nie zepsuć

 

Po prostu graj. Nie przesadzaj z głośnością i będzie dobrze. Z czasem brzmienie się zmieni. Ale to nie wpłynie na stukanie itp - po prostu zwróciłem uwagę na na to. Wymiary skrzyni na pewno się przydadzą - koledzy bardziej doświadczeniu w budowaniu skrzyń coś podpowiedzą.

 

Swoją drogą opis tej aukcji po prostu powala na kolana .... " wydłużony tunel bassreflex zaprojektowany by osiągać najwyższe natężenia basu, by dosłownie "burzyć ściany". " Może dla tego tak stuka? Młot wyburzeniowy musi stukać ;)

 

"Subwoofer wytwarza niezwykle głęboki bass sięgający poniżej 25Hz który jest przenoszony przez kontrukcję karoserii i wygłuszenia nie są dla niego przeszkodą!" - to już zasługuje na Nobla. Jakieś nowe prawa fizyki zaczęły obowiązywać. No ale to powszechnie "lubiany" na forum kolega z Mławy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu graj. Nie przesadzaj z głośnością i będzie dobrze. Z czasem brzmienie się zmieni. Ale to nie wpłynie na stukanie itp - po prostu zwróciłem uwagę na na to. Wymiary skrzyni na pewno się przydadzą - koledzy bardziej doświadczeniu w budowaniu skrzyń coś podpowiedzą.

 

Swoją drogą opis tej aukcji po prostu powala na kolana .... " wydłużony tunel bassreflex zaprojektowany by osiągać najwyższe natężenia basu, by dosłownie "burzyć ściany". " Może dla tego tak stuka? Młot wyburzeniowy musi stukać ;)

 

"Subwoofer wytwarza niezwykle głęboki bass sięgający poniżej 25Hz który jest przenoszony przez kontrukcję karoserii i wygłuszenia nie są dla niego przeszkodą!" - to już zasługuje na Nobla. Jakieś nowe prawa fizyki zaczęły obowiązywać. No ale to powszechnie "lubiany" na forum kolega z Mławy ;)

No i o klientów dbają :hyhy: *DO KAZDEGO GLOSNIKA GRATIS ZAPACH SAMOCHODOWY+DLUGOPIS FIRMYROCKFORD FOSGATE*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomysl ze dziś mi przyszed Space 12 w takiej budzie, na swiszczacym 105mm porcie..." Przygotowany przez firme CA pod samochód klienta i dla uzyskania mega uderzenia"... Tak mi napisal poprzedni wlasciciel... Ale ja sadze ze chodzilo o uderzenie karkasu o nadbiegunnik albo uderzenie po kieszeni...

 

W Twoim przypadku Baniak wyglada to podobnie... Bez ładu i bez składu ale za to ze swietnym opisem, Ty dałes sie skusic na "Mławe' i inni dadza :) A pozniej płać i płacz zeby to przerobić na skrzynie dla "białych " :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem mam głośnik do niczego.. :P ?

 

Jak wyżej - głośnik jest ok. Ale skoro słychać skrzynię, to pewnie jej wykonanie jest ... jakie jest :) Przerób ją lub zrób nową i będzie śmigać aż miło. W dziale projektowanie skrzyń na pewno znajdziesz odpowiedni "projekt" dla tego głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najgorsze, ze na zrobienie skrzyni kasy nie mam chyba pozostaje mi zasłonić wylot br i jeszcze takie pytanko czy ten głośnik będzie jakoś grał jak się rozgrzeje bo na razie to on nie dawał rady jak miałem gain w połowie nie wiedziałem, ze najpierw trzeba go tyle czasu rozgrzewać :P moze mi też ktoś powiedzieć jak ustawić wzmak tak, żeby było ok ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ustawianiu wzmacniaczy tematów całe pęczki ;) Ustawiasz filtr LPF na około 40Hz. Wszelkie podbicia basu w radiu i na wzmacniaczu na zero. Regulację głośności radia dajesz na 3/4 skali. Kręcisz gainem w kierunku najmniejszej wartości do momentu aż usłyszysz, że subwoofer zaczyna zniekształcać - wtedy zatrzymujesz i cofasz gain dosłownie odrobinę. Potem do słuchu możesz pokombinować z wartością filtra LPF i zostawić tak, by sub zgrywał się z przodem ( wedle gustu ). Oczywiście można potem użyć podbić ale nie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.:Ban!ak:.

Ja bym na Twoim miejscu zrobił do tego głośnika skrzynkę zamkniętą o wymiarach według zaleceń producenta, koszt takiej skrzynki będzie w okolicach 50-70zł.

Mam ten głośnik właśnie w takiej skrzyni i jest jak najbardziej ok, basu nie brakuje a głośnik nie gubi się przy szybkiej muzie a i w hh daję sobie dobrze radę. Dodam ze napędzam go takim samym wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
hymm, mam jeszcze jedną skrzynię z tonsilem, ale nie używam ma większy BR a;e jest w kształcie prostopadłościanu troche mniejsza od tej w której siedzi PB Mogę zmienić skrzynie i nie zepsuć nic ? :P I Da to cos ? :P wysokosć 50cm głębokość 30 zm szerokosć 40 zm wylot br głebokości 11 szerokosci 10 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...