Skocz do zawartości

Czy kable firmy Lexton się nadają?


luki20pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam,

Na samym początku napiszę, że znam podstawy związane z okablowaniem zasilającym ale szukałem coś na temat kabli firmy Lexton i nic nie znalazłem. Ciężko dostać 10 m kabla Dietz o dużej średnicy na necie a spawalnicze podobno średnio się nadają. Chciałem zapytać o firme Lexton, po cenie wiadomo że szału nie ma ale może spełniają swoją rolę dobrze??

 

Czekam na opinie, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko dostać 10 m kabla Dietz

Czemu akurat Dietz,masz na rynku mnóstwo innych przyzwoitych marek np. Caliber,DLS,Stinger,Audison i wiele innych.

Lexton z tego co miałem z nim kontakt to średnice były mocno zaniżone.Kupując 20mm2 dostajesz może 16mm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj kabla o duzej zawartosci miedzi :) i odpowiednio grubego

 

a nie patrz na durne oznaczenia firm na kablu

 

No to prawie każda firma twierdzi że 100 % i OFC :)

 

Czemu akurat Dietz,masz na rynku mnóstwo innych przyzwoitych marek np. Caliber,DLS,Stinger,Audison i wiele innych.

Lexton z tego co miałem z nim kontakt to średnice były mocno zaniżone.Kupując 20mm2 dostajesz może 16mm2.

 

Tyle że po nie muszę zrobić 120 km to sklepu car audio ale chyba nie mam wyjścia. Pytam o te kable bo są powszechne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego średnio się nadają? Bo chyba nie do zasilania. Jak budżet niski to tylko spawara. Poczytaj trochę forum...

 

No właśnie spawalnicze zostały mi polecone ale poczytałem i zwątpiłem. Budżet nie jest ograniczony ale po prostu zastanawiam się czy jak wydam na kable 500-800 zł to czy usłyszę różnicę w graniu skrzyni?

 

Spawarkowe z hurtowni elektrycznej i jazda. Najlepsza jakość w stosunku do ceny. Chyba, że chcesz mieć super kolorowe z markowym napisem i w super giętkiej izolacji - wtedy kup markowe. Tylko tym się różnią.

 

Kable według mnie się chowa a nie eksponuje :)

 

masz u mnie w temacie na ostatniej albo przedostatniej stronie zdjecia jak wygladal lexton po 2 latach - nie polecam krotko mowiac, rozsypal sie po prostu mimo zalania cyna

 

Celna uwaga, dzięki. Ale gdzie Ci się posypał? w komorze silnika? Bo chyba nie we wnętrzu auta?

 

a co ty chcesz kolego dokładnie kupić ?

 

Potrzebuje kabla zasilającego do skrzyni Rockford Punch P1s4-12Dualbass pod wzmakiem RF Prime 500-1. Już sobie darowałem te Lexton, w sumie muszę podjechać do Strefy Ciszy w Olsztynie i tam chłopaki mi kable dobiorą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A posypał sie FUBkowi dlatego, że kupił sobie 2 lata temu kabel CCA czyli aluminium powlekane miedzią. Aluminium jak wszyscy wiemy dość szybko się utlenia na łączeniach

 

PS. Mam w jednym starym garażu instalacje na kablach alu. Co chwile cos trzeba poprawiać w rozetach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet nie jest ograniczony ale po prostu zastanawiam się czy jak wydam na kable 500-800 zł to czy usłyszę różnicę w graniu skrzyni?

 

Przy sygnałowych usłyszysz - w postaci zakłóceń a raczej ich braku. W przypadku głośnikowych a tym bardziej zasilających - nie, bo nie ma takiej możliwości. Byle były to czysto miedziane kabelki.

 

Kable według mnie się chowa a nie eksponuje :)

 

 

Teraz już wiem jaki masz na to pogląd :) Ale w niektórych instalkach wyeksponowane kable dodają "smaczku" - de gustibus non est disputandum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie któś gdzie kupić kable zasilające DLS?Macie jakiś link?.

 

no z nimi to będzie problem, bo kiedyś też chciałem je kupic ale napisałem tu i tam :wink: i znalazły się dobre druty 33mm^2 w dobrej cenie to kupilem 13metrów i.......... dalej leża na szpuli bo ich jeszcze nie zmieniłem :P a minął juz chyba rok :kwasny: ale teraz od początku będe wszystko robił więc i druty położe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież możesz kupić wysyłkowo.Zapytaj K@mila(Audiobas.pl) lub na allegro w "Dobry_warsztat".Dwie pewne firmy które mogę polecić.

 

Dzięki, bo w necie pełno zestawów kabli a ja potrzebuje tylko zasilania :) Chyba że ze sklepu wezmę wysyłkowo jakiegoś

 

 

Teraz już wiem jaki masz na to pogląd :) Ale w niektórych instalkach wyeksponowane kable dodają "smaczku" - de gustibus non est disputandum :)

 

Zgadzam się jeżeli ma się konkretny sprzęt audio, ale ja wstawiam skrzynię do VW CC, czyli im mniej widać kabli tym lepiej :) Sam rozumiesz? Dynaudio w tym aucie gra bardzo dobrze ale basu mało jak dla mnie i stąd ten pomysł ze skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lexton zasilający to na 90% kabel aluminiowy powlekany galwanicznie miedzią. Nie trudno to rozpoznać, bierzesz go do ręki i czujesz, że przewód nie waży swojego.

DLSy ciężko dostać, ale 33mm2 czasami trafiają się. 10mm2 może częściej kupić,ja kupowałem w W-wie w Media centrum.

Co do spawarki, jest to świetny przewód. Jedyny wyraźnie lepszy to dedykowane do CA, które są chyba cynowane czy coś - patyna w ogóle się nie pojawia. Nie jeździj po hurtowniach za spawarką, bo nie dostaniesz jej taniej. Mój sąsiad pracuje w BARGO i mimo zniżek dla pracowników i w ogóle, ceny miał wyższe o złotówkę na metrze, niż na allegro.

Zamiast wydawać pieniądze na dedykowane przewody do CA, lepiej postaraj się dobrze zakonfekcjonować spawarkę konektorami rurowymi w zaciskarce lub pod prasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dobra, a co to OS? :D Szczerze, to nie orientuję się w ogóle, w tych przewodach zasilających. Chciałbym zaoszczędzić (chcę położyć + i - od akumulatora) i przy samochodzie typu Ford Sierra muszę wydać na przewody dedykowane do CA ok. 500 zł... Przyznam, że wolał bym mniej... No ale nie muszę. Wyjściowy wzmacniacz to JL Audio 300/4 (którego chcę wykorzystać z dawnego auta) + ewentualnie do tego 250/1 lub 500/1 na suba (ale to raczej odległa przyszłość).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...