Skocz do zawartości

Dziwna sprawa HAT L1 pro GMS1929


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie jakoś naszło, by napisać zapytanie do GMS'a tj.AUDIOPOL'u na temat bliźniaczego wyglądu ich produktu z wyglądem Hybrid Audio Technologies L1 pro. Taką oto dostałem odpowiedź:

 

Witam .

Z wyłączeniem  nazwy jest  to  ten sam produkt  o takich samych
parametrach
lub inaczej określając  ten sam producent,
podobnie  sytuacja  wygląda  ze  stacjami multimedialnymi  GMS , których
producentem jest koncern wytwarzajacy dla :
PIONEER , CLARION , PHILIPS ............etc .

Pozdrawiamy .
AUDIOPOL  SERWIS

 

Cena HAT i GMS są właściwie nieporównywalne, aczkolwiek jak dokładnie się przyjrzeć specyfikacji parametry tam przedstawione nie są takie same. GMS jeśli można tak o nim powiedzieć "wygląda" na tańszy (nie widać na nim obrączki mocującej, etc.). W związku z tym czy producent (koncern) wytwarza ten sam produkt w wersji tańszej/droższej - tylko wyglądowo (natomiast parametry są te same, a w opisach na stronie gdzieś wkradł się błąd), a "dźwiękowo" jest to ten sam produkt i płaci się tylko za "nazwę/markę"?

 

Taką też treść zamierzam przesłać jeszcze do GMS'a. Ciekawe co odpiszą. Czy jest to na pewno ten sam produkt, czy może (wersja dla ubogich); walorów brzmieniowych niestety nie mam jak porównać, ale może jeśli będą upierać się przy tym, że to nadal to samo, a drobne różnice wynikają tylko z tego, że obudowa jest lekko inna, to może warto spróbować :?::)

 

Orientuję się, że kilku kolegów chyba miało do czynienia z tym tweeterem. Może by tak kilka słów o nim :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem juz kilka razy o tym co siedzi w radiach i stacjach GMS wiec nic dziwnego ze z tymi glosnikami jest podobnie i zapewne tak jak suby byly blizniakami kickera tak woofery sa blizniakami czegos tam itp.

 

Prosta sprawa - miec kase , wymyslic marke oraz jej przeznaczenie dostac sie do gotowcow w chinach i je obredowac , sprzedawc taniej bo u chinoli to kosztuje grosze i przebitka i tak jest ogromna i cieszyc sie zyskami. A i "markowi" producenci nie maja nic przeciwko bo i tak wiekszosc woli miec popularne logo na swoim sprzecie bo przeciez bez logo to to nie gra

 

p.s ja jak narazie widze ze GMS kupuje gotowce bo naprawde zacnych markach , czasami poddaje korekcie ale jednak...

A maty sa kogo ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w posiadaniu 1929. Nie mam dużego osłuchania na innych ale jestem z nich b.zadowolony. W maju mam zamiar pojawić się na zachodniopomorskim spocie wtedy kilka osób z doświadczeniem zajrzy i oceni. Chyba że chce ktoś posluchać w okolicy gorzowa to oczywiście udostępnie i sam dowiem się więcej o nich.

 

I kosztują 299zł w jednym sklepie internetowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tego co odpisał mi AUDIOPOL w drugim mailu opisują, iż wiele marek przeniosło swoją produkcję do Chin, całkowicie, lub częściowo (czyli w sumie nic odkrywczego). Na dobrą sprawę alternatywa może być ciekawa dla głośników ok.1k (jeśli już padają porówania do 2904) :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkując tego 1929 bazowali na sprawdzonym przetworniku SS, zastosowali by inne materiały w wykończeniu i zapewne bardziej by się do SS zbliżyli, podobnie też robi wiele innych firm, jak choćby ZR-Lab itp. ale to wygenerowałoby wyższe koszty, a wtedy wiele osób by się zastanowiło, czy warto zaoszczędzić już niewielką kwotę i kupić mało liczącego się GMS'a czy lepiej troszkę dopłacić i kupić SS, idąc tym tropem potem się dokłada i kupuje MP itd.

 

A co do porównania HAT i GMS, pierwszy wybił się w USA i tam jest dość mocno promowany na różnych forach, a GMS próbuje sił na starym kontynencie, też dostępność swoje robi, gdyby GMS wszedł na rynek USA może byłoby inaczej. Choć żeby tam się przebić brakuje mu wyższej klasy przetworników, tak jak ma w ofercie HAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...