Skocz do zawartości

Wygłuszenie drzwi amatorska prośba


cwaniaczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako,że nie mam kasy na wygłuszenie drzwi w stylu takim:

 

mata na blachę tam na końcu a druga mata na wierzch na konstrukcję

 

stać mnie na wygłuszenie tylko albo mata na konstrukcje albo tam na blachę bo chodzi oto,że dwie maty tylko mam zamiar zakupić a tak to by były 4 bo dwie na jedne drzwi i wpadłem na taki pomysł ponieważ trochę tego w domu mam

 

to jest gąbka pod panele i to z zamontowaniem tego nie ma problemu bo by na wkrętach na boki blachy dał ją ale tutaj mam do was pytanie:

 

czy to nie zniekształci dźwięku jeszcze bardziej?

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/221/28327770l.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

amatorka pełną gębą... No ale jak już tak chcesz to możesz tak zrobić, tylko nie spodziewaj się jakichś efektów znaczących i tą gąbkę dobrze na kleju przyklej tak aby w żadnym miejscu nie wisiała beztrosko w powietrzu, bo jak to tylko na wkrętach przymocujesz to będzie latało i wytwarzało delikatne brzęki wraz z uderzeniami basu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to jednak nie ma sensu dozbieram kaski i kupie maty 4 a tak od razu jeszcze spytam

 

i ostatnie takie pytanko bo mam zakupione 16 i 13 głośniki i będę kombinował to 16 wiem jak osadzić już ale odnośnie 13 jak bym w razie czego:

 

w boczku drzwi jest taka mata która na niego nachodzia taka fabryczna czarna od audi

 

i ori głośniczek był osadzony tak,że tył leżał w tym miejscu:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/41/dadadadai.jpg/(czarne to jakiś wylot tak jak by wycięty) i tutaj pytanko bo skoro np miałbym głośnik 13 w której jest z tyłu taka dziurka(wylot) to wiadomo to bym musiał obciąć a jak mam np zwykłą JBL 13 bez tego z tyłu otworu to pasowało by ten kawałek co na zdjęciu wyciąć całkowicie? czy zostawić tak jak jest skoro ta moja 13 nie ma z tyłu tego wydechu(że tak powiem)?

 

bo na razie się zastanawiam nad albo 13 albo 16 na przód bo mam te i te ale to pomyślę dla tego chodzi mi głównie o to co na czarno napisane

 

czy np montując tam 13-stke muszę ten kawałek co ori tam siedział uciąć to czy może zostać to? bo mi się zdaje,że jak by to zostało to w jakimś stopniu by coś tam lepszy dźwięk był a tak to będzie gołe na drzwi całe to odnośnie 13-stek

 

 

16-wiem bo kolega z forum osadzał tak więc prosiłbym tylko o odpowiedź na to co o 13 napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ale widzisz to kółko oryginalne w tej takiej jak macie od audi? i jeśli bym np 13-stke dawał na przód to to kółko wyciąć? czy zostawić? oto mi chodzi:

 

ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

 

jak 13-stka to głośnik siedział by w tapicerce(boczku drzwi)

 

tutaj dokładniej jak bym 13-stke dawał to np mam być wycięte to jak tutaj:

 

http://obrazki.elektroda.net/87_1200845043.jpg

 

czy lepiej zostawić jak u mnie

 

http://imageshack.us/photo/my-images/41/dadadadai.jpg/%28czarne

 

??

 

odpowie ktoś na ostatni post? byłbym niezmiernie wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki 13,audi i coś wyciąć.To mi przypomina pewien temat :)

 

Ja nawet nie wiem o co mu chodzi. Pierwszoklasista pisze poprawniej.

 

Ale może trafię - zrób tak, żeby głośnik siedział jak najpewniej. W dziale Nasze instalacje wyszukaj tematy o Audi i podpatrz jakie rzeźby robili inni. Potem zacznij stosować znaki interpunkcyjne i czytaj to, co napisałeś zanim wyślesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi oto jak głośnik 13-stkę osadzę nie w drzwiach ino w boczku jak ori siedział i jest ta mata od audi taka czarna co się na boczek zakłada i tam gdzie jest głośnik to oto mi chodzi czy tam wyciąć czy zostawić tak jak ori jest oto mi chodzi oto dokładnie:

 

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/41/dadadadai.jpg/%28czarne

 

czy to mam wyciąć czy to ma zostać jak głośnik pójdzie w boczek drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj jak jest. Uruchom, daj się głośnikom "wygrzać", posłuchaj. Potem rozbierz jeszcze raz drzwi, podwiń tą piankę tak, by nie zasłaniała głośnika, złóż i posłuchaj. Sam się przekonasz nie niszcząc nic. Myślenie naprawdę nie boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla czytałem tamten temat tego kolesia i fakt mój jest nawet podobny bo też lajk jestem w tym ale odnośnie ip

 

to kolego rejestrując się na takich forach publicznych w miarę pewnych siedzę na zwykłym IP

 

marne programy proxy itp heh(4 lata siedzę w tym jak i troszkę w hacku) tak,że np mógłbym się zarejestrować na forum(z tej wiedzy co posiadam ogólnie hack itp)że miałbyś adres ip hmm przykładowy(200.002.001.000)i nie mógł byś stwierdzić,że to proxy bo normalnie by ci wykazało(ponieważ skrypty strony itp są zazwyczaj na standardzie budowane.) A na pierwszy rzut oka widać IP jak by na bank proxy ;) CSS/PHP itp się kłania w standardzie ;) nie mówiąc już o rozbudowanych zabezpieczeniach.Np na prywatnej stronie Torrent posiadaliśmy własne oprogramowanie co nawet(posiadasz zmienne IP i przy następnym logowaniu masz już inne całkiem ;p taka osoba od razu leciała ze strony bo jakie IP nie miała to każdy wiedział(takie posiadaliśmy oprogramowanie) do tego panel administracyjny np tutaj na forum tradycyjny jest(nie pytaj bo nie chcesz wiedzieć skąd wiem) to są bardzo słabiutkie zabezpieczenia ale to tak na boku.

 

Ale Panowie głośnik lepiej zagrał by z tą matą z tyłu czy bez? wiem sprawdzić można ale ja nie akustyk nie mam do tego za bardzo słuchu,żeby takie detale wystrzec więc tak z góry z czy bez lepiej zagrał by? siedzicie w tym to Wiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(4 lata siedzę w tym jak i troszkę w hacku)

 

Litości..... takie rzeczy wypisują dzieci, które dostały lajwboksa na komunię. Gdybyś siedział w tym choć trochę, nie ośmieszał byś się w ten sposób. O logicznym myśleniu nawet nie wspomnę.

 

Ale Panowie głośnik lepiej zagrał by z tą matą z tyłu czy bez? wiem sprawdzić można ale ja nie akustyk nie mam do tego za bardzo słuchu,żeby takie detale wystrzec więc tak z góry z czy bez lepiej zagrał by? siedzicie w tym to Wiecie

 

Skoro nie masz słuchu i nie zauważysz różnicy, to po co pytasz? Zamontuj i się ciesz że gra. Proponuję zamykać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...