Skocz do zawartości

Adapter/obudowa tweetera - czy jak ta się to nazywa


Sławek S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

lklukasz frontu nie będę malował bo chce zostawić oryginalny kolor maskownicy głośnika, jedynie mógł bym pomalować kinkiet ale jest to stal szczotkowana także póki co to tak zostanie.

 

tony_tr owa maskownica ma jakieś 62mm nie mam sów miarki przy sobie to nie sprawdzę dokładnie ale według linijki to wyszło właśnie tyle.

dystans w środku jest delikatnie krzywo wycięty, o jakieś pół milimetra w jedną stronę jest przesunięty i jak się przyjrzy dokładnie to widać, że jest delikatnie nie równo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest też ciekawa oprawka: lampynet LAMPA KINKIET HARY 1 ITALUX (2661298331) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

niestety trochę droga, ale w słupku ładnie by sie komponowała. Ma lepsze usytuowanie mocowania.

Widziałem dziś coś takiego z tym że 2szt. w komplecie za 45zł w Kaufladzie :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Trochę odkopie...chciałem pójść śladem kacpinia co do umieszczenia TW tylko jest jeden drobny problem...kule które widziałem u niego mają sporą średnicę otworu a mój TW ma ok 40 mm średnicy a otwór ok 60 mm...mój TW nie ma żadnej "nóżki" po bokach itd. Można tak jak kacpinio zrobił dystans z mdf-u tylko że ja nie mam maskownicy itd aby w razie czego zakryć mdf. Robią też "koszyczki" z mdf ale do tego jest potrzebna nóżka i tak bym musiał zakupić kinkiet dla samej nóżki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie poda Ci gotowej odpowiedzi, musisz kombinować. Ustalenie tweetera w za dużej kuli to akurat nie problem. Można to rozwiązać na wiele sposobów. Druga sprawa, boisz się że będzie widać mdf? A kto Ci każe robić dystans/kapturek czy też front zwał jak zwał z mdf'u? Można go wykonać z aluminium, który ładnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie też przymierzam się własnymi siłami do rzeźby pod pewne tweeterki.

Materiał na sam front już mam. Jako taki pomysł też. Zostaje obudowa tweeterka z jego mocowaniem, no i muszę rozwiązać największy problem - brak chęci.

Natomiast jako tako czas obecnie na to jest ( L4 do następnego tygodnia :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...