Skocz do zawartości

Pomoc w doborze sprzętu


sider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Jestem tutaj nowym użytkownikiem,nowym i póki co jeszcze zielonym w temacie CA.Pojazd jaki posiadam to Renault Laguna II HB.

 

Swoją przygode z Wami zaczne od tematu doboru sprzętu...

Na chwile obecna posiadam....

 

-radio JVC KDR 4061

-głośniki przód Hertz dsk 165

-głosniki tył brak

-skrzynka zamknieta z głośnikiem Hertz ES 300 D

-wzmacniacze

napędzający przód JBL CS 60.4

napędzający subwoofer CarPower 2/250

-kable

zasilanie 21mm2

sygnałowe Sinuslive i Dietz

przewody głośnikowe 2,5mm2

-kondensator 1F jesli trzeba to podłącze bo lezy w szafce

 

I tu pojawia sie pytanie do znających tematykę...Co zmienić by konfoguracja była w miarę przyzwoita?

Wiem że radio nie jest jakąś super machiną....w planach zmiana na Kenwooda KDC-BT61U, skrzynkę chcialbym zmienić z zamkniętej na szczelinówke, a CarPowera na jakiś może monoblock (warto próbowac działać z monoblockami Kruger&Matz lub Peiying Basic PY-1K110A?)

 

Drzwi przednie jak i klapa bagażnika wygłuszone, bagażnik czeka na wygłuszenie...Tylne drzwi wygłuszać skoro nie ma tam byc głośników?

Aha i czy prawdą jest że do głosnika w skrzyni szczelinowej muszę we wzmacniaczu posiadac filtr subsoniczny.Podobno gdy takiego filtra nie ma można rozwalić głośnik.

 

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydatek w granicach 1000zł.

Oczekuje przyjemnego uderzenia basu i szybkiego i wolnego..słucham hio-hopu,trance,dyskotekowa.

Może jestem przewrażliwiony,ale mam mieszane uczucia co do tego Hertza ES300,ktos mi kiedys powiedział że to mułowate głośniki i lepiej wogóle zmienić go na jakiś 25cm.

Mam okazje nabyś Skrzynke szczelinową w głośniekiem MDS 10" i monoblock Magnat RX mono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus dla kolegi ze instalka ktora ma aktualnie to nie typu : glosniki w polce czy jakies dyszki w podszybiu i tego typu podobne rozwiazania , mysle ze taki zielony nie jestes jak juz tak kiedys zaczales , jedyne co to sprzecik z jakim jezdzisz moglby byc na wyzszym poziomie a koncepcja moze zostac ta sama na dobry poczatek . I tak jak kolega marcin pisal czego oczekujesz i jakim dysponujesz budzetem ?

 

PS to co podales na podmianke to wyzej nie podskoczysz , lepiej rozejzyj sie po forum co koledzy montuja do swoich aut i poczytaj jakie komponenty sa proponowane , i skup sie na uzywanym sprzecie to podskoczysz klase wyzej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zestaw przedni nie narzekam,ale jakoś nie mam w 100% pewności czy subwofer napędzany jest tak jak powinien i czy ten Carpower jest odpowiedni dla niego.A warto zakupic szczelinówke?Wiem że się czepiam jak baba,może powinienem się z kims ze śląska spiknąć i pogadać,posłuchac. :)

 

A koledzy co z wygłuszeniem..wyklejac bagażnik w całości z błotnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekuje przyjemnego uderzenia basu i szybkiego i wolnego..słucham hio-hopu,trance,dyskotekowa.

 

 

Teraz akurat siedze w robocie więc nie bardzo mam sie jak spotkać,ale dobrze wiedzec że w razie czego można sie spiknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio JVC KDR 4061

-głośniki przód Hertz dsk 165

-głosniki tył brak

-skrzynka zamknieta z głośnikiem Hertz ES 300 D

-wzmacniacze

napędzający przód JBL CS 60.4

napędzający subwoofer CarPower 2/250

Na zestaw przedni nie narzekam

Oczekuje przyjemnego uderzenia basu i szybkiego i wolnego..słucham hio-hopu,trance,dyskotekowa.

 

No raczej z tego przodu przyjemnego grania nie usłyszysz ... bynajmniej Ja bym nie usłyszał - tym bardziej jakiegokolwiek bassu

 

Ja bym standardowo skupił się na przodzie - wygłuszył i na początek wstawił lepsze przetworniczki.

 

Tył pakował w BR i już coś ci tam pogra na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drzwi przednie jak i klapa bagażnika wygłuszone, bagażnik czeka na wygłuszenie...Tylne drzwi wygłuszać skoro nie ma tam byc głośników?

Aha i czy prawdą jest że do głosnika w skrzyni szczelinowej muszę we wzmacniaczu posiadac filtr subsoniczny.Podobno gdy takiego filtra nie ma można rozwalić głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i czy prawdą jest że do głosnika w skrzyni szczelinowej muszę we wzmacniaczu posiadac filtr subsoniczny.Podobno gdy takiego filtra nie ma można rozwalić głośnik.

 

jeżeli przesadzisz z przekrojem tunelu to głośnik nie będzie miał takiej jak trzeba poduszki powietrznej, spadnie wytrzymałość mocowa, więc koniec końców można uszkodzić w ten sposób głośnik - więc warto dać wtedy subsonic, żeby troszkę chociaż ochronił głośnik choć nie jest to zabieg zbyt audiofilski w takim zastosowaniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w piwnicy radyjko Clarion dxz468rmp (co prawda taśma łącząca panel z radiem do wymiany,ale z tym sobie poradze) i zastanawiam sie co lepsze jakościowo ......moje JVC KDR 4061 czy ten clarion.Czy pod AUX można podpiąć jakąś przejściówkę żeby odtwarzało z USB?

 

Moje spostrzeżenia:

Clarion / JVC

-4 RCA / 2 RCA

-dośc rozbudowany korektor / poza LOUD praktycznie nie ma ustawień korektora ani bas,ani treble,kompletnie nic

- pilot mam / pilota nie mam

-brak usb(stąd pytanie o AUX) / jest USB

 

Co podpowiadacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już było na forum. Przez usb idzie sygnał cyfrowy, więc ciężko będziesz miał podłączyc go poprzez aux. Możesz podłączyć odtwarzacz mp3 przez wyjście słuchawkowe.

Na Twoim miejscu wybrałbym clariona, ze względu na łatwiejsze strojenie systemu poprzez 4 RCA. Brak konieczności używania rozgałęźnika RCA i zależności pomiędzy wzmocnieniem przodu i suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w JVC, ale nieraz wszystkie opcję radia są dostępne tylko z pilota ( np. SONY tak ma ).

AUX jest wejściem analogowym i nie podłączysz do niego USB. Podłączysz Mp3 playera, discmana itp.

2 pary RCA są lepsze to oczywiste, ale przy 1 parze RCA też można poradzić sobie z regulacją Przód - tył/subwoofer. Ja jak miałem radio z 1 parą RCA, to radziłem sobie z tym poprzez Crossfader Monacor RFF-1

http://images37.fotosik.pl/1426/f54df82dcd8b54c1.jpg

Obecnie mam to na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crossfader Monacor RFF-1

 

zaszumiaczy sygnału bym unikał jesli ma grać jakościowo. jak widzę było pytanie też jakie sygnałówki wybrać czyli zależy autorowi na dobrym przekazaniu sygnału do wzmaka. Generalnie im krócej od źródła do wzmaka tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...