Skocz do zawartości

Nowy pochloniety .. :) Audi A3


Tommy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak widac jestem nowy na forum.. Powiem od razu co mnie interesuje i w jakiej sprawie potrzebuje pomocy. Otoz przykladam sie do kupna a3 (audi dla tych mniej kojarzacych ). I jakos wypadaloby to cudo wyposazyc.

 

Do tej pory poslugiwalem sie jednostka Pioneer DEH-P6000UB, czterema glosnikami 16 cm Blaupunkt GTX 663, wzmacniacz Westfalia Technika i sub JBL CS1204B . Wiadomka ze glosniki i wzmacniacz to pomylenie i trudno to nazwac Car Audio. Wszystko to gralo w samochodzie marki Nissan Micra K11. Co sadzicie o radyjku i subwooferze?

 

Jesli chodzi o nowe auto chce zrobic to bardziej profesjonalnie nie wydajac przy tym 10 000 zl :P (O ile jest to wogole mozliwe). Zalezy mi w autku na miekkim, glebokim, przeszywajacym basie oraz jednoczesnie na czystym dzwieku. Ponadto chce wszystko najlepiej w jednej firmie.

 

Bardzo duzo naczytalem sie ze firma pioneer robi przyzwoite subwooferki dajace basik taki, jakiego wlasnie potrzebuje. Chcialbym poznac wasza opinie. Nad czym ew jeszcze sie zastanowic?

 

Znalazlem na all. cos takiego:

 

http://www.allegro.pl/item454106565_zabudo..._car_audio.html

 

ale nie wiem czy to dobry pomysl. Generalnie chcialem zlecic komus zrobienie skrzyni na caly bagaznik gdzie w skrzynie wpasowane zostalyby dwa subwoofery o wielkosci 30 cm a do pionowej sciany przykrecone zostalyby wzmacniacze lub schowane pod pleksa (musialbym to narysowac). Nie wiem jeszcze jakie wielkosci glosnikow sa w moim przyszlym pojezdzie i czego generalnie szukac.

 

Koledzy pomozcie od czego zaczac.

 

Pozdrawiam goraca i z gory dzieki za pomoc.

 

[ Komentarz dodany przez: Gilotyn@: 2008-10-11, 08:54 ]

Proszę podpisać link !

 

pzdr Gilotyn@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspolczuje robic komus skrzynke pod ten laminat..

A ile masz do wydania? Pionier to akurat firma troszke bardziej marketowa do ogolnego grania. Zadko kto chca miec wszystko jednej firmy ma idealny dzwiek. Jedna firma robi dobre systemy, inna wzmacniacze do systemu inna wzmaki do basu a subwoofer to juz inna bajka..

Jak chcesz pomoc ludzi z forum to :

1) jaki mamy budzet

2) ile mozemy nagiac ten budzet

3) jakiej słuchasz muzyki

4) i czego dokładnie oczekujesz od calosci sprzetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi sie podobalo Jaki mamy budzet i ile mozemy nagiac ten budzet :D. No wiec sytuacja sie przedstawia tak ze bedzie to budzet rzedu 3-4 k na wstepie. Pozniej mozemy cos sukcesywnie dokupic.

 

Generalnie lubie estetyke stad pomysl aby wszystko bylo z jednej firmy. Ponadto rozgladajac sie na allegro widzialem ze mozna kupic w bardzo fajnych cenach produkty tej marki. Wiadomo ze to Polska, nie zarabia sie tu ogromnych sum wiec chcialoby sie wydac jak najmniej a miec jak najlepiej :D Kurcze za moje radio pol roku temu dalem 1000 zl a teraz kosztuje 650.. Nie wiem sam.. Kolejna sprawa to akumulator.. Nie wiem koledzy jak rozwiazujecie problem akumulatora. Nie raz zdazalo mi sie juz wolac znajomych by odpalac samochod z kabli przez to ze posluchalem sobie muzyki jakis czas w aucie.

 

 

Jesli chodzi o muzyke slucham raczej trance, vocal house, deep house, electro ale bardzo czesto ostatnio slucham czarnych rytmow.

 

Czego oczekuje? Hmm dobrego brzmienia..

 

Czekam na wasze propozycje. Dziekuje za szybkie zainteresowanie tematem.

 

 

" .. To inne zmysłowe spojrzenie na świat, miłość do głębokiego brzmienia wzbudzającego wielkie emocje .. " :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak produkty marketowe szybko tanieja ale jak popatrzysz na produkty lepszych firm to tam nie ma takich skoków cenowych.. Zmiany są gdy wchodza nowe serie ale wiele firm ma tak sprawdzone produkty ze te ceny są dosyc sztywne. Handluje kilkoma markami to te tansze maja rozne wahania ale te drozsze stoja twardo, dzieki sugerowanej minimalnej cenie producenta(ktora nie psuje tak rynku)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. No Nie wiem moge cos zostawic ale nie wiem jak wy uwazacie .. Wlasnie dlatego sie tu zarejestrowalem, by poszerzyc swoja wiedze i posluchac specjalistow w tej dziedzinie sztuki jaka jest CarAudio. JEdyne co mam teraz - co moze sie przydac- to chyba tylko radio ale nie wiem czy to radyjko wystarczy do czegos lepszego.. JBL jest w skrzyni wiec .. no nie wiem sam - doradzcie mi cos panowie :D

 

No to co byscie mi proponowali tak w miare w rozsadnej cenie a zeby byl ladny dzwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio masz wg mnie dobre, więc je zostaw. Wykorzystując je możesz zrobić dobry zestaw 2+1 (przód+subwoofer).

A teraz takie pytanie - czy chciałbyś całkowicie przeznaczyć przestrzeń bagażnika na audio? Czy wolałbyś coś mniejszego kosztem potęgi grania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest tak jak wczesniej napisalem .. Chcialbym dac zlecenie na duza skrzynie ktora zrobionoby na wymiar bagaznika- tak zeby go wypelnic. Chodzi o skrzynie wlasnie dlatego ze w czasie np wyjazdu na wczasy bede mogl to wszystko wyjac. Skrzynia mialaby byc takiej wielkosci zeby do jej pionowej sciany przymocowac wzmacniacze a od gory wiadomo glosniory . Dlatego uwazam to za dosc dobry pomysl bo w razie co wyjmuje calosc i jade na wczasy czy wycieczke :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak by suba i dół pasma zostawić teraz w spokoju? może warto najpierw zająć się systemem przednim. Wygłuszyć drzwi lub zrobić kick panele dać dobry zestaw 2 drożny który zasilimy dobrym wzmacniaczem?

 

Widzę każdy brnie zawsze w bagaj i to co tam ma być. A przecież filarem sytemu jest systemne przedni który tworzy nam scenę :D

 

Wstępnie powiem tak radio zostawił bym najgorsze nie jest.

 

Do tego dał bym w przednie drzwi ( wtłumione oczywiwscie lub jesli kolega lubi trochę majsterkowac to zrobić dobre kickpanele gorąco polecam efekt jest naprawdę zaskakujący i zmienia na plus brzmienie wooferków :D )

-DLS R6A

-Dego PO-650

 

To są dwa systemy godne polecenia które zagrają naprawdę dobrze z naciskiem na dego jeśli chodzi o dół pasma.

Jeszcze można było by się zastanowić nad skompletowaniem samemu jakiś dwóch dróg, ale to już wieksza kasa.

Do tego wzmacniacz coś pokroju U-D RM V21 to tak z nówek.

 

Taki system zagra naprawdę dobrze i jak bys ustrugał kickpnele to może sub by okazał się zbędny :D

 

To taska wstepna moja propozycja co do twojego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. No wstepnie czekam na sprzedaz auta a potem bede kombinowal z audio .. Generalnie mysle nad modelem X100 od Alpine'a , Alpine 9882 Ri (Poziom mojego Pionka ale wydaje sie grac niecolepiej i chyba ladniej wyglada) no i generalnie jeszcze jakims pionkiem ale sam nie wiem jakim- moze P80BT ? Tylko ze tam nie jest zdejmowany panel .. Ewentualnie DEX-P90RS albo P88RS .. Tyle ze podobno DEX-P90RS nie ma w sobie wzmacniaczy i kazde zwykle glosniki nalezy podlaczyc pod wzmaniacz .. ;/ Co o tym myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no moze z tym radiem p90rs to nieco przesadzilem .. Nie wydam 4000 za radio wiec ono odpada .. Ale z tych ktore wymienilem musialbym sie zastanowic? A wy co byscie polecali? Generalnie nie myslalem ze przednie glosniki bede chcial pod wzmacniacz podlaczac ale chyba tak zrobie .. Juz sam nie wiem .. NA razie jestem na etapie sprzedazy mojego starego auta i nie wiem czy sprzedawac razem z nim radio :D

 

[ Dodano: 2008-10-21, 14:09 ]

Witam ponownie..

 

Jednak ostatecznym zakupem stala sie a4'ka Ale teraz juz zastanawiam sie nad dwoma sprzetami a wlasciwie trzema. Infinity, JBL i pioneer. Wiem wiem .. komercja ale juz postawcie na moim :P

 

Powiedzcie mi co bedzie szlo najladniejszym, najbardziej miekkim basem?

 

http://www.allegro.pl/item455166299_nowosc...nusy_od_ss.html

 

czy

 

http://www.allegro.pl/item455166295_infini...nowy_od_ss.html

 

czy

 

http://www.allegro.pl/item459979461_wzmacn...00w_okazja.html

 

 

no i subwofery:

 

http://www.allegro.pl/item464168017_jbl_gt...t_gw_sklep.html

 

http://www.allegro.pl/item455166295_infini...nowy_od_ss.html

 

 

 

 

Z gory dzieki za pmoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...