Skocz do zawartości

Jakim klejem skleic kickera S15L74


raven42
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym prosić o pomoc. Głośnik był naprawiany po spaleniu cewek i ten kto to robił albo użył za mało kleju albo za słabego kleju.

Pytałem kolegi jakiego kleju używał to odpowiedział że jakiegoś dwuskładnikowego kleju żywicowego (czy jakoś tak) własnej roboty. Czyli konkretnej odpowiedzi nie uzyskałem.

Nie chcę głośnika odsyłać bo się nie opłaca. Wolę sobie to sam zakleic. Powiedzcie tylko jakiego kleju do tego użyć, zdjęcia poniżej:

Dodam że głośnik rozkleja się jeszcze dalej ( na zdjęciu tego nie widać)

post-5784-0-35373000-1333281169_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem musi to byś klej dwu składnikowy , tylko uzyć mniej utwardzacza aby po polimeryzacji nie był zbyt twardy , wiadomo głosnik lubi sie poruszac

:) polecam Rato 38201 jest on 1 składnikowy co wiaże się ze nia dasz za duzo utwardzacza jak to bywa w 2 skład. więc napewno bedzie odpowiednikiem do wykonania twojego zadania :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokoj... W casto masz np. kleje firmy dragon, długo schna ale wytrzymuja duzo... Z 1 składnikowych nigdy nie zawiodl mnie pattex classic. Kiedys probowalem nim nawet połaczyc uklad magnetyczny z nadbiegunnikiem, do dzis woofery graja w drzwiach kolegi :)

 

Czy aby nie jest to dawny sub uzytkownika nero_partner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragona też nie polecam, ostatnio kupiłem ich klej do klejenia plastiku, to po 4 godzinach nadal był płynny, po czym zmyłem go... uwaga ... ciepłą wodą z prysznica.

Nie został nawet ślad kleju.

Chytry traci dwa razy. Lepiej kupić coś sprawdzonego - poxipol albo innych - uznanych marek.

Odnośnie kleju - najlepiej ustal z czego jest zrobiony element, który chcesz skleić a potem dokładnie pod to poszukaj kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dragonem bywa tak, ze warto dodac wiecej utwardzacza bo 1:1 rzeczywiscie schnie 12-24h.

 

Uwazam ze poxipol czy poxylina to badziewie, wielokrotnie sie na nich przejechalem.

 

Dobrze dobrane proporcje to podstawa. Polecił bym distal ale to nie sa kleje momentowe, zadne epoxydowe tez.

Kiedy widze klej wiązący w minute jak poxipol to mnie mrozi... Tym bardziej uzywac go do zawiasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...