Skocz do zawartości

Brzęczące drzwi Golf III


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam sposobu na brzęczącą tapicerkę drzwi. Już z tym walczyłem i niby było OK, do kolejnego zdjęcia tapicerki i zmiany wzmacniacza.

 

Drzwi brzęczą w jednym miejscu. Po dociśnięciu ręką przestaje.

Niechciany dźwięk dochodzi z miejsca zaznaczonego na zdjęciu. Tapicerka przy szybie wchodzi w listewkę plastikowa na 3 spinki. Spinki trzymają dobrze.

W tym miejscu przestrzeń między drzwiami i tapicerką jest wypchana watą silikonową, ale wiele to nie zmienia.

Dodam, że nie brzęczy rygiel od zamykania drzwi.

Jak i czym można tu coś zdziałać ?

post-8913-0-92577900-1333101202_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to prowadnica. Szyba/prowadnica brzęczy jak jest uchylona szyba w jednej pozycji ( 1/3 ). Wymieniałem w zeszłym roku prowadnice, bo mi linka strzeliła. Założyłem, sprawdziłem i nic nie brzęczało. Dopiero po poskładaniu drzwi do kupy okazało się że brzęczy szyba jak się ją uchyli 1/3

 

Natomiast teraz, to co brzęczy, jest to ewidentnie boczek drzwi. Ewentualnie ta listewka w którą wchodzi koniec tapicerki ( czyli ogólnie tapicerka ).

Obecnie mam jeden pomysł, ale tez jestem otwarty na rady, rozwiązania ( najlepiej sprawdzone :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jedną rzecz - jak masz szybę zasuniętą, drzwi zamknięte, załączona muzyka dość głośno, stoisz przy aucie, to słyszysz te brzęczenie ? Jeśli tak, to dociśnij lekko szybę na dole przy uszczelce i zobacz, czy przestanie brzęczeć ? Na taki luz składa się wiele drobniejszych luzów :) Uszczelki przy boczku, uszczelka na zewnątrz, gumowe uszczelki w prowadnicy szyby, luz na prowadnicy głównej... Sporo tego może być. Jeśli pojawiło się po zdjęciu tapicerki, może zamiast podkładać coś i odsuwać boczek od szyby, spróbuj wymienić spinki na nowe ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinkami już się zająłem, dla tego pisałem, że na pewno trzymają dobrze. Stojąc na zewnątrz brzęczy na pewno pokrywa lusterka, bo wyłamane jest parę zatrzasków, ale szyba nie. Zatrzaski zrobiłem jak mogłem. na nowe wymienić mi się nie widzi, bo nowa pokrywa + lakierowanie.

 

Zobaczę tak jak piszesz i zobaczę jeszcze jak jest jak będę siedział w środku, a ktoś dociśnie szybę z zewnątrz.

 

Patrząc na rysunek w linku, który podrzucił elpiotrek, to ta uszczelka zaznaczona na niebiesko ( to jest to z tą plastikowa listewką, o której pisałem ) i to ona może nie trzymać się dobrze drzwi i stamtąd boczek brzęczy.

 

Dzisiaj pogoda nie zachęca do grzebania, a jutro ma być gorzej.

 

Dzisiaj liczę chociaż, że uda mi się przeciągnąć kabel + i - z komory silnika do wnętrza auta. Jak będę w środku to już może padać =.

Jak posprawdzam itp. to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...