Skocz do zawartości

Zwarcie w radiu Pioneer DEH-3500MP


dejw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 dni temu podczas proby podlaczania radia zdarzyl mi sie maly wypadek. Podczas skrecania kabla pociagnietego z akumulatora(b+) w celu podlaczenia go pod wzmacniacz, niestety niefortunnie upadl mi on na radio(obudowe) ktore lezalo na siedzeniu obok...

Efekt byl nastepujacy: zaiskrzylo, z radia zaczal wydobywac sie lekki ciemny dymek.

Kabel ten szybko podnioslem, zaizolowalem i sprawdzilem czy nic powaznego nie stalo sie z radiem.

Od razu zobaczylem ze bezpiecznik sie spalil wiec wymienilem go na nowy i postanowilem podlaczyc radio.

 

Niestety po podlaczeniu pod kostke iso glosnikow i zasilania dzieja sie 2 rzeczy:

-Z glosnika (lewy tyl) wydobywaja sie trzaski

-na wyswietlaczu nic sie nie dzieje i nie da sie wlaczyc radia

-po opuszczeniu panela widac ze dioda pod napedem swieci sie swiatlem przerywanym z rowna czestotliwoscia(foto)

 

Dzwonilem do elektronika w bydgoszczy ktory podpowiedzial mi ze objaw mrugania diodki moze oznaczac jakis kod bledu...

 

Dodam rowniez ze z radia wyciagnalem kostke i podlaczylem pod inne radio pioneer(Deh 3730) do instalacji w tym samym aucie(Opel Astra F) i dziala bez problemu.

Ponizej komplet fotek ulatwiajacych identyfikacje problemu:

http://obrazki.elektroda.pl/1841385900_1332940373.jpghttp://obrazki.elektroda.pl/3884767900_1332940367.jpghttp://obrazki.elektroda.pl/2859347300_1332940371.jpghttp://obrazki.elektroda.pl/4082623600_1332940369.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze moze ktos mial stycznosc z tym bledem i wie jak go obejsc

Niestety elektronikiem nie jestem...

podobno zwarcie w radiach jest dosc czeste np poprzez zle podlaczenie kabli lub zwarcie podczas jazdy i z tego co wyczytalem pada najczesciej stabilizator, jakis tranzystorek lub przepala sie jakas sciezka...

Szkoda placic elektronikowi kolo 60 zl jak to jest polowa wartosci radia...

zlutowac lub wymienic jakas czesc to raczej nawet amator taki jak ja umie...gorzej zeby to pozniej zlozyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda placic elektronikowi kolo 60 zl jak to jest polowa wartosci radia...

 

 

Tak, szkoda płacić komuś, kto uczył się czegoś, robi coś zgodnie ze sztuką by zarobić na "chleb"... Skoro już tyle wyczytałeś to wyczytaj jeszcze co to jest, gdzie to jest i jak to sprawdzić. Wszystko jest w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz calkowita racje, jak juz tak uogolniamy to proponuje pozamykac wszystkie fora gdzie mozna sie dowiedziec o tym jak cos zrobic samemu...bo wkoncu od tego sa fachowcy.

W takim razie to forum powinno rowniez zostac skasowane i ludzie nie powinni wymieniac sie poradami...z racji tego ze przeciez mozna isc do fachowca od car audio ktory "robi coś zgodnie ze sztuką by zarobić na "chleb"..."

 

Albo jestes elektronikiem...albo masz ciezki dzien kolego ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy łamiesz nogę, to czytasz fora żeby się leczyć? Są rzeczy które da się zrobić samemu czytając co nieco, ale i tu trzeba mieć jakie takie pojęcie. A z wypowiedzi widzę że takiego u Ciebie brak. Dostałeś radę i to całkiem dobrą a czy z niej skorzystasz czy nie to Twoja sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra skonczmy z tymi uogolnieniami i nie obnizajmy poziomu forum.

dzis dodzwonilem sie(po 2 dniach prob) do najlepszego elektronika w bydgoszczy zajmujacego sie naprawa Car audio(jakby ktos chcial to moge go smialo polecic na priw) i po dokladnie takim przedstawieniu problemu jak tu oznajmil ze padla koncowka mocy + mozliwe ze jakies pierdolki.

 

Rowniez na elektrodzie doradzili mi ta samo diagnoze i polecili sprawdzic to następująco:" podczas włączenia radia na każdym pinie względem masy ma być polowa napięcia zasilania."

 

i widzisz kolego waski, wlasnie po to sa fora aby nie oddawac radyjka pierwszemu lepszemu elektronikowi tylko poczekac na odpowiedz specjalistow i zweryfikowac ja ze zdaniem innych fachowcow i wybrac tego ktory ma pojecie w danym temacie a nie cos wkreca ze to moze byc jakis blad z racji tego ze dioda mruga i ze powinienem poszukac kodu tego bledu... ;)

Tym oto sposobem zaoszczedzilem pare dyszek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się, jak już sam to naprawisz :) Powodzenia.

 

i widzisz kolego waski, wlasnie po to sa fora aby nie oddawac radyjka pierwszemu lepszemu elektronikowi tylko poczekac na odpowiedz specjalistow i zweryfikowac ja ze zdaniem innych fachowcow i wybrac tego ktory ma pojecie w danym temacie a nie cos wkreca ze to moze byc jakis blad z racji tego ze dioda mruga i ze powinienem poszukac kodu tego bledu... ;)

 

Jednym słowem... konspiracjaaaaaa :help:

 

" podczas włączenia radia na każdym pinie względem masy ma być polowa napięcia zasilania."

 

Ciekawe.. a umiesz wytłumaczyć czemu? I na jakim pinie? Każdym ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...