Skocz do zawartości

Wzmacniacz przestał działać


Lighto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok opowiem wszystko po kolei, wczoraj przyszedł do mnie nowy sub, wiec od razu poszedłem go zamienić. Włączyłem radio jeszcze na chwilkę wszystko grało, wyłączyłem zmieniłem sub włączyłem znów radio i bach wznak nie działa ;/ jak podłączam go na krotko + do remote to się załącza i sub tez, myślałem ze poszedł kabel remote wiec kupiłem nowy pociągnełem na sucho od radia do wzmaka i nie działa ;/ a na krotko tak, jakieś pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro na wyłączonym silniku na "remote" masz 10,4V to od radia można by się odczepić, może to styk we wzmacniaczu, może byłeś nie ostrożny przy podmiance suba i coś się uszkodziło w samym wzmacniaczu, podłącz drugi wzmacniacz na próbę, ale z zachowaniem ostrożności wg FAQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro na wyłączonym silniku na "remote" masz 10,4V to od radia można by się odczepić

 

no jak przeciez powinno byc 12V? czy sie myle?

 

może to styk we wzmacniaczu

 

jak podłączam go na krotko + do remote to się załącza i sub tez

 

wychodzi na to ze nie jest to wina wzmaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne piece mają remote już od 9V a niektóre potrzebują trochę więcej. Ja bym zrobił włącznik na krótko jeżeli radio nie domaga w tej kwestii. Gdzieś pod kluczyk czy cos.

 

Nie wiem jak jest w pionku ale w keniu miałem 2 remote bo jeden to antena do radia a drugi to remote do wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pod stacyjkę to ona chyba załącza też radio i wtedy na kablu czerwonym pojawia się +12V (bo zółty ma non stop bo to pamięć) czy się mylę?

 

jakos tak to jest tylko zawsze dziwil mnie fakt ze skoro czerwony zasila radio a zolty pamiec, to dlaczego akurat on jest najgrubszy ze wszystkich? :D

chyba ze czerwony to tez jakis REM dla wzbudzenia radia z instalacji samochodu i potem prad leci z zoltego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie prościej jest oddać radio do kogoś ogarniętego z elektroniką? Pewnie kluczyk tranzystorowy niedomógł, bo może przy plątaninie kabli gdzieś, coś zwarłeś przez przypadek. Koszt nie wielki a wszystko pozostaje tak, jak ma być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłączyłem sobie dziś wzmacniacz przez włącznik i ustawiałem suba w radiu może przez 2 minuty po czym chciałem odpalić auto i aku siadło ;/ Aku ma z jakieś 5 lat wiec w końcu się tego spodziewałem, lecz bardziej chodzi mi o to czy słabe aku mogło przyczynić się do nie wlanczania wzmaka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...