Skocz do zawartości

ukierunkowanie tweeterów


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

 

Mam takie pytanie, w prawdzie oczywiście będzie słuchanie, blaszki, kombinowanie itp. Ale nie zaszkodzi spytać - ma ktoś doświadczenie jakie ukierunkowanie lubią tweetery z zestawu alpine f1? Bardziej w gębę, czy symetrycznie na lusterko? Czy jeszcze inaczej? Cięcie i czasówki z procesora, samochód mondeo mk3 (zwracam uwagę na dość wysokie zamontowanie wooferów).

 

Jakieś info jest jeszcze potrzebne do dobrej rady na ten temat?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jest taki pogląd na temat jak powinny być ustawione według szkoły CA tweetery, że mają się przecinać gdzieś tam, gdzieś tam (z tego co wiem pi razy drzwi, ale mniejsza o to), aczkolwiek tak jak ancymon skłaniałbym się do sprawdzenia jak bardziej pasuje. Np. ja mam gorszy słuch na prawe ucho w zasadzie od małego, przez co prawy tweeter jest bardziej ukierunkowany na mnie, natomiast lewy nieco bardziej w kierunku prawych drzwi.... Większości to pewnie nie będzie pasowało i będą gadali jaka to lipa, aczkolwiek mnie coś takiego pasuje, bo wtedy nie ma dominacji między którąś ze stron:) robisz auto pod siebie, a nie pod innych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trenowalem bardzo dlugo Scan-Speak R2904 (to samo co F1) i moim zdaniem najlepiej graja prosto w uszka/japcynke.

 

Swoja droga przezajebiste tweetery - najlepsze jakich jak na razie w zyciu sluchalem.

 

Mi najlepiej pasowalo ciecie 3.15kHz 12dB/Okt ale to tym bardziej kwestia aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że to jest tak indywidualna sprawa, że kierowca powinien sprawdzić obydwie wersje i wybrać pod swoje uszy :) Inaczej się chyba nie da, bo każdy ma swój słuch.

Ale istnieje tez coś takiego jak poprawność/ nawet jedynie techniczna / , to coś tak jak prawidła ruchu drogowego i ich przestrzeganie :wink: .

W sprzetach audio ignorację zwie się gustem , a w ruchu drogowym fantazją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale istnieje tez coś takiego jak poprawność/ nawet jedynie techniczna / , to coś tak jak prawidła ruchu drogowego i ich przestrzeganie :wink: .

W sprzetach audio ignorację zwie się gustem , a w ruchu drogowym fantazją

 

Można rozwinąć tą myśl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można rozwinąć tą myśl?

Ja myślałem , ze jest juz rozwinięta .

Każdy przetwornik ma indywidualne charakterystyki kierunkowe , tak jak pisałem wcześniej można się tym przejmować lub mieć to w ..... i pisać o własnym zdaniu.

 

Nie reaguję w ten sposób gdy ktoś za jedno popołudnie usiłuje zamontować zestaw głośników za 300 zł i siła rzeczy rodzą się kompromisy .

Ale tu rozmowa jest o głośnikach klasy referencyjnej , a podejście czasem podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak.... w każdej konfiguracji inaczej :)

 

fantazyjny gust :wink:

 

 

Ale tu rozmowa jest o głośnikach klasy referencyjnej , a podejście czasem podobne.

 

zatem lepsze jest podejście - "grają w moim mniemaniu gorzej, ale za to zgodnie z charakterystyką kierunkową" ?

 

moim zdaniem jedynym sędzią jest słuch potencjalnego słuchacza/właściciela, a charakterystyki są dobre dla zdających egzamin na politechnice, ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jedynym sędzią jest słuch potencjalnego słuchacza/właściciela, a charakterystyki są dobre dla zdających egzamin na politechnice, ale to tylko moje zdanie.

Ustaw sobie na oko zbieżność w samochodzie, bo Twoim zdaniem tak jest lepiej .

W podobny sposób producent skalibruje Ci odtwarzacz , bo dzisiaj ma takie wrażenie , a producent głosników na oko sparuje przetworniki w zestaw / kpl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne wszystkim za odpowiedzi :). Dotarłem ze sprzętem już na działkę, zostaję tu do wtorku, więc słuchania będzie a będzie. Podoba mi się myśl, żeby grały w japę. Oby tylko chciały oderwać przy okazji dźwięk od słupków :).

 

A co do strojenia i podziałów - do tego na pewno w tym wątku wrócimy. Rozdziewiczam właśnie temat aktywnego systemu za pomocą p99rs (wcześniej miałem p9r pasywnie) i.... no jak dziecko we mgle, totalnie jeszcze nie wiem jak to porządnie ustawić :). Ale najpierw montaż.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... narazie wielkie rozczarowanie :( Okazuje się, że jeden z głośników nie działa. Wstępnie wygląda to na cewkę.

 

Orientujecie się może koledzy, jak wygląda temat serwisowania pozagwarancyjnego takiego głośnika?

masz gwarancje? jesli nie odezwij sie do pasata ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...