Skocz do zawartości

Zestaw dego master 2000 aktywnie (cięcia)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem na etapie strojenia systemu a dokładniej chodzi o cięć.

 

Jeśli ktoś ma taki zestawik ciekaw jestem jak go tnie???

 

 

Wiadomo w każdym aucie może być inaczej- ale tak z ciekawości zapytam

 

odnośnie tweetera to najlepiej dla mnie brzmi 4Khz -6db

 

a z wooferem jeszcze walczę, ciecia miedzy 1,25KHz -6db a 2,5Khz - 12db w tych przedziałach nie mogę się zdecydować

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe doświadczenie ma Marek w tym temacie i jego możesz pytać . Dobrze gra podobno ;) u Nicekt więc podbij do niego .

 

ogólnie ciekawi mnie jak ludzie tną ten zestaw aby sobie porównać między nimi.

 

każdy ma inne ucho więc taki temat bardziej z ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek ma HT1 na górze ale to szczegół. (to klocki sprzedał ale nie postroił?) :)

 

wooferki kupiłem wcześniej a tweetery przyszły kurierem

 

do Marka mam kawałeczek drogi i nie było możliwości tego jeszcze ustawić jak należy.

 

myślę, że już jestem blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w którym aucie ;) stroił nie jednego mastera więc myślę że co nie co wie :)

 

Nie ma jednej recepty na Ciecia i żadne wskazówki nie pomogą to ty musisz wiedzieć co Ci najbardziej pasuje i tak to wystroić . Każdy system jest inny i każde auto jest inne , bawiąc się w tak drogie klocki trzeba indywidualnie podejść do sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w którym aucie ;) stroił nie jednego mastera więc myślę że co nie co wie :)

 

Nie ma jednej recepty na Ciecia i żadne wskazówki nie pomogą to ty musisz wiedzieć co Ci najbardziej pasuje i tak to wystroić . Każdy system jest inny i każde auto jest inne , bawiąc się w tak drogie klocki trzeba indywidualnie podejść do sprawy.

 

Dlatego szukam złotego środka dla siebie i sam steruje system pod ucho. ogólnie to dla porównania i ciekawości jakie cięcia mi bardziej podpasują

 

Wiadomo bez sensu mieć wklepane na "pałę" - musi się podobać dziś dopiero pierwszy dzień osłuchiwania i kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił głośniki za 4kzł i pyta o cięcia :rotfl: Jedź niech Ci to ktoś zestroi bo szkoda głośników. I tak zapewne nie wykorzystasz ich potencjału... No chyba, że sowicie opłacisz stroiciela :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj się wygrzać dobrze głośniczkom jak są nowe, chyba że kupiłeś używki :) Dużą role gra wystrojenie nie tylko częst podziału ale i wysterowania pieca, ustawienia głośników. Ja słuchałem wysokich mastera grających troszkę w pysia :) Wg mnie jedne z najlepszych wysokotonówek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił głośniki za 4kzł i pyta o cięcia :rotfl: Jedź niech Ci to ktoś zestroi bo szkoda głośników. I tak zapewne nie wykorzystasz ich potencjału... No chyba, że sowicie opłacisz stroiciela :rotfl:

Czytaj uważnie w jakim sensie zapytałem ??? z ciekawości tak?? po drugie nie proszę o pomoc - a skąd wiesz jak ktoś wystroi pod swoje ucho to mi się spodoba ??

 

To ma grać dla mnie przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj się wygrzać dobrze głośniczkom jak są nowe, chyba że kupiłeś używki :) Dużą role gra wystrojenie nie tylko częst podziału ale i wysterowania pieca, ustawienia głośników. Ja słuchałem wysokich mastera grających troszkę w pysia :) Wg mnie jedne z najlepszych wysokotonówek.

wooferki mam wygrzane kupiłem używki, tweeter nowy więc zgadzam się 100godzin to trochę czasu na wygrzanie później będę testował różnie-

 

tweetery mam ukierunkowane centralnie w twarz asymetrycznie a co do wzmaka to ustawię cięcie następnie stoję gainy i słucham i dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mógłbyś je wymontować (wysokie) i na chwilę do domu zabrać niech sobie pograją na jakimś niskim cięciu z małą głośnością. Ale decyzja należy do Ciebie. Dla mnie master wymiata, jeżeli słuchasz muzyki i wokalista przed Tobą nie stoi to jeszcze ten głośnik nie gra jak trzeba albo jest źle zestrojony :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...