Skocz do zawartości

pytanko co do wzmaka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie powiem że czytałem troche faq nazara ale naraz wszystkiego nie pojmę. Chciałbym kupić skrzynkę ze wzmakiem do 400 zł, nie chce szaleć z bassem więc myśle że to chyba wystarczy, na allegro znalazłem coś takiego : http://allegro.pl/jbl-cs1214-wzmacniacz-170-w-rms-zestaw-kabli-i2217857114.html . zdania na temat firmy JBL są podzielone, zatem przy zakupie firmą sie nie sugeruję, tylko intryguje mnie ten wzmacniacz, czy da rade pociągnąć skrzynkę? byłbym wdzięczny za odpowiedź. aha, jeżeli macie jakieś ciekawe oferty do 400 zł wzmaka i skrzyni to wypisujcie, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz coś z kulturą za małą kasę spójrz na STX np tego http://www.stx.pl/sw-stx-12-2-500-2x4-f-s-pp-duplikat-1.html lub jeśli nie chcesz bardzo mocno dawać http://www.stx.pl/sw-stx-8-2-300-2x2-f-s-pc.html . Skrzynk nie będzie droga , może być wiór na początek , do tego wzmak który ma 2x100 lub 2x150W w 2r i po sprawie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpuść sobie tego jbl... miałem to naprawdę nie warto, jedno wielkie buczydło, bez różnicy pod czym grało, a testowałem pod helixem db4 i p400(tutaj mocy nie brakowało, lecz bass nadal był jednostajny, ale to tak na chwilę, bo to zupełnie inna liga cenowa wzmacniacza a suba:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, nie mam jak sie bawić w robienie skrzyni, materiał też troche kosztuję kasy i czasu, ale nic nie dowiedziałem sie o zestawie który podałem, wzmacniacz da rade udźwignąć ciężar głośnika czy niezbyt ?

 

czyli co możecie polecić do 400 zł? skrzynia i wzmak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci konkretne głośniki , skrzynie masz na allegro pod dostatkiem w każdej cenie ! Zestaw który podałeś jest jednym z najgorszych możliwych ( pomijam voice shity) . Jeśli chcesz konkretny piec to np Kenio PS100 do dostania poniżej 200 zł + głośnik 100-150 ł + skrzynka z wióry 50 zł = 350-400 zł !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle podchodzisz do sprawy - tu nie chodzi, że jak tanio, to basu mniej, a jak zapłacisz kupę kasy, to basu masz, że ho ho... to akurat nie reguła. Co do tego zestawu, skrzynia gniot, a wzmacniacz ze 2 x za słaby, a o jakość też bym się nie martwił :P. Zresztą, za 400 zł zestaw wzmak + "tuba" pachnie tylko jednym (boomboxem, taka prawda). Na Forum dać ogłoszenie na giełdzie, albo wyłuskać jeszcze ze 100 zł i nabyć 8" STX (ktoś na Forum ma to razem ze skrzynią, nowe za ok. 250 zł, zdaje się Kolega Pawel S.), do tego nabyć wzmacniacz używany, ale pewny i z jakąś jakością i będziesz Happy, bo z tych zestawów pociechy mieć nie będziesz, nie ważne czy JBL + Audiomedia, JBL + Magnat - jeden grzyb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. zawsze byłem przeciwny kupowania przez neta używanych przedmiotów, nigdy nie wiem czy dostane to czego oczekuje, a nie zabardzo mam czas i chęci latania po sądach, a co do głośnika bury22, testowałeś już tego stx? czy sprawdziłeś po parametrach? czy może promujesz swój lub znajomego sklep :P? pytam bo nie chciałbym kupić gówna które popierduje basem za przeproszeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam bo nie chciałbym kupić gówna które popierduje basem za przeproszeniem.

 

Jak juz tak piszesz to nie sprawdzisz jak nie posluchasz i kazdy kto ci cos podpowie / doradzi to przypniesz ten tekst wiec nie wiem po co temat zalozony , idac dalej jak nie chcesz , cytuje popierdywania to odkladaj kase i dopiero zacznij czegos szukac bo tak jak bogus pisal w tej kasie tylko bumboxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Przemaj popierduje basem to ten Twój wielki jbl, po co zakladales temat skoro już oceniasz, że ktos chce ci wcisnąc jakies gówno. Albo szukasz kulturalnego grania albo walenia. Najlepiej podjedz gdzieś ze swojej okolicy na jakiegos spota i posłuchaj, zobacz sobie. Bo takie wybieranie poprzez forum a później teksty typu źle wybrałem, doradzili mi gówno nie ma się na miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popierduje basem to ten Twój wielki jbl,

nie jest mój i nie oceniam że inne to gówna tylko pytam :D, jak napisałem nie chce kupić łupania bo lubie słuchać kulturalnie muzyki, chciałbym żebyście doradzili mi co gra mniej więcej fajnie w niskiej cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, jestem zielony i po prostu elektrykiem nie zostanę, wytłumacz mi coś, jeżeli kupie gotową skrzynie, to kabel między terminalem a głośnikiem musi być lutowany? jaka grubość kabla? mam głośnik (który chciałem sprzedać, bo stał i sie kurzył ) stealth 9300, ale nie chciało mi sie z nim babrać, ale widzę że odradzacie mi inne, wzmacniacz postanowiłem kupić carpowera 750W używkę o ile znajdę, tylko pomóżcie mi jakie kable dobrać, byłbym wdzięczny

 

"ale widzę że odradzacie mi inne" chodziło mi o tanie te jbl i tego typu "bumboxy" do 4 stów

 

parametry głośnika:

power (w) 1000(max) / 500(rms)

impedance (ohm) 4

Gleichstromwiderstand RDC 3,3

Mechanischer Q-Faktor QMS 8,68

Luftnachgiebigkeitsvolumen (L) 19

effektive Membranfläche (cm2) 491

elektrischer Q-Faktor QES 0,58

Nachgiebigkeit CMS(m/n) 0,113

Resonanzfrequenz f(Hz) 40

Gesamt Q-Faktor QTS 0,55

dynamisch bewegte Masse (g) 125

 

z tego programu widzę że skrzynia powinna mieć 35-40 L ( ciężko będzie taką znaleźć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz aż taki problem to weź i kup cokolwiek

najgorsza pomoc jaką mogłem dostać na forum, albo praktycznie wcale, czytałem FAQ nazara (jak zresztą wspomniałem na początku) nie pisze tam jednak o mocowaniu głosnika do terminala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spadaj :P każdy mądry w swoim fachu :P ciekawe czy wiesz jak montuje sie złączki pół cala do przewodu instalacyjnego systemu TECE xD

 

ok pośmiałeś sie teraz chciałbym żebys mnie wtajemniczył. jeżeli nie sprawi to dla ciebie większej trudności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpierw kup samochód później sprzęt car audio, a nie na odwrót, jeżeli nie masz pojęcia o temacie to załóż osobny i nie pisz do ludzi żeby nie denerwowali ludzi bo pisząc byle co fajny nie będziesz... skończyłem xD

 

temat do zamknięcia bo i tak niczego konkretnego sie nie dowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...