Skocz do zawartości

intercooler


ZbuchanaOWCA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro chłodnice klimy spawają więc z IC nie powinno być problemu.

Swoją drogą można spróbować poksyliną, tylko czy jest sens?? Jak sam zdemontujesz IC i podjedziesz do jakiegoś kumatego spawacza alu to koszt zamknie się we flaszce, bynajmniej u mnie tak cenią firmy spawające alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedziesz do jakiegoś kumatego spawacza alu to koszt zamknie się we flaszce, bynajmniej u mnie tak cenią firmy spawające alu.

 

To masz fajnie :) Takie rzeczy sie spawa w TIGu AC i u mnie po znajomosci taka dziurke zaspawali za jedyne 160 pln brutto :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym aucie za przyspawanie kawałka odlewu alu skasowali mnie 20zł.

 

Chyba ze chłodnice jakoś inaczej sie spawa, tego nie wiem jakoś specjalnie mnie na razie to nie obchodziło.

 

A jaki gruby byl ten element ? Jak mial przynajmniej 2-3 mm to nastepnym razem bier kieliszki i Ci to na garazu zrobie :) Jak mamy do czynienia z alu o grubosci 0,5mm i mniej to juz trzeba miec zdolnosci zeby to pospawac.. Duzo tez zalezy od tego jak czym i kto to pospawal :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość spory element bo 4x3cm, był na maglownicy i służył do osadzenia wodzików od skrzyni.

Przyspawał, auto jeszcze ze mną długo jeździło potem sprzedałem i dalej jeździ więc chyba dobrze przyspawał xD

 

Czyli już wiadomo skąd różnica w cenie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz spawać.Jak bawiłem sie kiedyś w 'tuning' mojego poprzedniego auta to nie takie rzeczy się spawało :wink:

 

inne rozwiązanie, to zrobienie FMIC, ale to koszt rzędu 1500pln

Ja zamknąłem się się w kwocie jak dobrze pamiętam to 700z l(ze wszystkim używany ic+przeróbka,nowe rury,kolanka sylikonowe i opaski) No oczywiście wszystko robiłem sam prócz spawania ic.

Więc jeśli jest czas i podstawowe umiejętności to naprawdę warto to zrobić bo temp.przy pałowaniu fury porównując z seryjnym ic to około 20'C mniej(na serii około 75'C na FMIC 50 z hakiem). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz fajnie :) Takie rzeczy sie spawa w TIGu AC i u mnie po znajomosci taka dziurke zaspawali za jedyne 160 pln brutto :/

To fajnych masz znajomych. Mi cały wydech ze stali kwasowej wyspawali za 300pln, a roboty zeszło jakieś 8-10 godzin..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnych masz znajomych. Mi cały wydech ze stali kwasowej wyspawali za 300pln, a roboty zeszło jakieś 8-10 godzin..

 

Czytaj ze zrozumieniem. Napisalem, ze grubszy material tez za flaszke pospawam. W Twoim przypadku raz, ze to kwasowka - nie trzeba takiego sprzetu i umiejetnosci jak przy alu. Dwa Wydech masz "w miare gruby".. Dowiedz sie ile kosztuje spawanie elementow alu ponizej np. 0,8 mm.. W ogole znajdz kogos kto Ci to dobrze ogarnie..

 

Podsumowujac Twoje 300 pln za spawanie kwasowki ma sie nijak do mojego 160 pln za spawanie cienkiego alu :cisza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za pospawanie alu rurki od klimy (oko 2cm pekniecie) zaplacilem 40PLN'ow... u mnie alu spawaja w "normalnych" pieniadzach.

Ja za pospawanie elementu wybieraka biegów zapłaciłem 20 zł a spawanie było kilka razy więcej niż te 2 cm więc można i taniej ale to zależy od majstra.

 

Wracając do tematu coolera to ja raz kleiłem ale nie pamiętam ile zapłaciłem a poza tym to był intercooler od autokaru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...