Skocz do zawartości

Dziwne zjawisko


SynDmx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem, temat odnośnie zasilania w dziale "dbdrag i ESPL" ale dzisiaj stało się coś bardzo dziwnego.... Mianowicie w drodze na imprezę sprzęt grał jak zawsze, a gdy wracaliśmy rozłączało suba nawet przy połowie głośności (zawsze rozłącza przy 33/35)... Wywaliłem panel, włożyłem z powrotem i znowu grało OK. Po zatankowaniu auta znowu musiałem wyjąć panel i włożyć go z powrotem bo nie szło grać nawet na głośności 23/35. Czy jest możliwe że winą spadków napięcia jest radio? Już się pogubiłem w tym wszystkim, więc pytam Was o zdanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem bardzo dziwna sytyacje z zasilaniem. grało ale tylko na połowe głośnosci potem rozłączało

 

Jak sie okazało bezpiecznik przepalił sie tak ze przerwa była minimalna a prąd podążał łukiem elektrycznym ( chyba bo innej drogi nie miał a przerwa wynosiła może pół milimetra)

 

Inna sytuacja u kumpla bezpiecznik w oprawie nie łaczył ( oprawa na agu okragła - szajs)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem bardzo dziwna sytyacje z zasilaniem. grało ale tylko na połowe głośnosci potem rozłączało

 

Jak sie okazało bezpiecznik przepalił sie tak ze przerwa była minimalna a prąd podążał łukiem elektrycznym ( chyba bo innej drogi nie miał a przerwa wynosiła może pół milimetra)

 

Inna sytuacja u kumpla bezpiecznik w oprawie nie łaczył ( oprawa na agu okragła - szajs)

 

Miałem też taka sytuację :) Może znowu się coś odkręciło przy rozdzielaczach bo są przykręcone do skrzyni.

Wczoraj było za ciemno żeby sprawdzać więc zobaczę.

 

Zasilanie sprawdzone, wszystko się trzyma jak należy, wzmacniacz wywala "protect" przy 29/35 na skali radia, a napięcie na zaciskach wzmaka jest 13,6 V czyli nie jest to wina zasilania. Jedyne co mi przychodzi do głowy to że może kable przy samym głośniku się poluzowały. Ale czy wtedy by wywalało "protect"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...