Skocz do zawartości

2 x RE-8s4


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam głośnik RE AUDIO RE-8s4 w bass reflexie, do tego wzmacniacz SIGNAT ROC2 2x100w. Męczy mnie aby kupic jeszcze jeden taki głośnik, zrobić podwójną skrzynie szczelinową (którą juz zaprojektowałem w google sketchup) i spiąć je na 2 ohm. Moje pytanie brzmi czy wzmacniacz to wytrzyma? W mostku daje jakies 150w RMS to dla 2 ohm będzie około 300w tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam sprawdzić, podłącz sobie 2 głośniki 4ohm na krótko i zobacz czy protect się nie zapali. Jeżeli możesz to załączaj remote też sam. Ale nie radziłbym Ci jednak męczyć tego wzmacniacza, szkoda bo i tak nie wykrzesarz z niego takiej mocy by dobrze kontrolować te dwa głośniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmachol... to już zalatuje ciekawym podejściem do tematu. Co w nim fajnego ? Że się nie nadaje ? Po taniości Axton c109. Weź najpierw sprawdzaj, czy dany wzmacniacz jest stabilny w 2r, bo tu nikt za Ciebie nie będzie do każdego zagadnienia odpalał googla i odwalał całej roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód to renault 19 1.8s to nie wiem jaki tak alternator.

 

Jak masz wersje z klimą i wspomaganiem to masz 90A, jak bez klimy to 70A. Niestety na wolnych obrotach ładowanie jest z rzędu ok 5A, więc nie radził bym dłużej grać na dużej mocy.

 

Kabelek za mały - 6mm to będzie z izolacją. 4mm to średnica żyły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmieni się tylko maksymalny prąd - powyżej 3tys obrotów mają zbliżone prądy ładowania, dopiero przy 6tys oddają maksymalne prądy.

Więc lepiej dołożyć do kabla niż wymieniać alternator. A kabelek poszukaj 35mm (awg2) - moga być od sprawarki jak tanio ( są miedziane) ew. jakieś CCA - miedziowane aluminium. Choć raz a porządnie lepiej kable położyć i dołożyć do OFC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...