Skocz do zawartości

Co mogę zmontować z tych elementów?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To pod radio można zaproponować mało wymagające prądowo zestawy GMSa -

GMS-1865 + GMS25C lub GMS-1765N + GMS25C. Ew. można napisać do lklukasza o zestaw ama160 + mission ze zwrotnicą.

 

A na tył nie radzę dawać żadnych głośników, chyba że masz zamiar budować kino w samochodzie. W słuchaniu muzyki tylne głośniki więcej psują niż mają plusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać jesteś mało wymagający i mało wiedzący ale to nie znaczy źle, bo są tacy jak Ty co wystarczy im np seria z auta i do tego jakiś subwooferek. Jak LS pisał zestaw mało wymagający prądowo więc możesz go dać pod radio sobie a piecyk który podałeś dać na subwoofer :) Bo chyba za dużo pieniążków wydawać nie chcesz :)

 

Nie wspominając że warto wygłuszyć drzwi itd. Powiedzmy że jeżeli zagra Ci to co kupisz już z sensem to będziesz pewnie chciał lepiej i tak zaczyna się pasja z CA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LightSound - a co ze wzmacnaczem wtedy? podłaczyć do subwoofera? Czy lepiej poprostu pod glosniki przednie.

 

A jaki samochód, bo nie napisałeś do tej pory, chodzi w sumie o typ - duży/mały hatchback, sedan, kombi czy może dostawczak? :)

 

Głośniki przednie podłącz pod radio, a subwoofer pod wzmacniacz który masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jeżdzę oplem vectra. Ale w planie mam Poloneza borewicza z jakimś silnikiem Rovera :) Moze i stary ale poprostu uwielbiam jak samochód przy klasycznym wygladzie posiada dobre wyposarzenie zarówno elektronika jak i mechanika. Pozatym nie podobaja mi sie nowoczesne samochody i tyle. Kolega Dawid ma racej nie wymagam jakiś kosmiczny brzmień. Co do kasy hmm myślę ze tak ze 300-400 zł moge na głosniki dać + wygluszenie. (w poldku to nie tylko drzwi) No i jeszcze subwoofer... Choć tu mam watpliwość czy jak przekieruje moc z wzmaka na suba to czy wciaż nagłośnienie będzie w stanie wytworzyć wysokie dzwięki? Słucham czasami kawalki w ktorych dzwięk jest dość wysoki albo jak jakas pani zaśpiwea ;)

 

Kolego Waski - Masz na myśli dokupienie i zamontowanie dodatkowego wzmacnacza ? 1 kanałowy?

Wtedy pioneer na przód i jednokanałowy do suba?

 

Co do tylnich przetwornikow . . . Skoro sa same minusy to dlaczego sa wstawiane fabrycznie?

Jeśli uważacie ze nie ma sensu to pewnie lepiej nie choc myślalem ze stworzy to wrażenie otaczania przez dzwięk.

Poprostu chciałem jakoś wykorzystać te głosniki bo i tak ze sprzedarza moze byc problem xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale radioodtwarzacz samochodowy nie obsługuje takich bajerów, ma co prawda 4 kanały, ale to ciągle tylko stereo, więc efekt otaczania przez muzykę tylko sobie popsujesz, sub tylko uzupełnia zestaw przedni w najiższe tony, poza tym można tak ustawić wzmacniacz, że sub nie zagłuszy zestawu przedniego

co do poloneza, co tam jest zaawansowanego ?? silnik rover'a, który przez przypadek uzyskał taką moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie powiedziałem ze polonez ma coś zaawansowanego. Bynajmniej nie chodziło mi o fabrycznego:)

Mysłem poprostu o przebudowanych klasycznych autach w ktore ich własciele montuja sprzet współczesny pozostajac przy klasycznym wyglądzie.

Dzieki za wyjasnienie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: http://www.renault19.pl/forum/attachments/1_22.jpg

 

Też nie mogę się przekonać do nowych samochodów jakoś :P Tyle co na okazyjne wyjazdy kupił bym sobie Alfe 147, bo mi się podoba wizualnie i nic poza tym.

 

Wracając do tematu:

 

Za 300-400zł na głośniki można już coś ciekawego złapać ale będzie to trzeba zasilać ze wzmacniacza, żeby pokazało na co je stać.

Warto też wygłuszyć drzwi - ale skoro piszesz że drzwi plus pewnie od strony silnika i bagażnik? :P Jak nie przesadzisz ze wzmocnieniem subwoofera, to będzie to fajnie grało - nadal będzie poprawne pasmo wysokotonowe i średnie. Żeby się nie ograniczać na przodzie względem tyłu - warto dokupić jakąś dwukanałówkę i podłączyć przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale możesz kolejny wzmacniacz kupić za dwa miesiące, jak już się odbijesz :)

 

W kwestii aut także nie jestem zwolennikiem obecnego postępu i rozwoju aut. Już teraz obowiązkiem kierowcy jest tylko wybranie kierunku jazdy i posiadanie uprawnień, auto samo hamuje, przyspiesza, ostrzega przez zjechaniem z pasa ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie montuję systemu wiec mozliwe ze moja sytuacja materialna ulegnie zmianie:)

O tak samochód powinien prowadzić kierowca a nie odwrotnie.

Pozatym chce auto które naprawie sam, cześci bedą tanie i dostepne, nie bede musial lecieć do informatyka jak mi nie bedzie chciał odpalić i takie które poprostu podoba mi sie:) Ale to maly OT.

Mogłbym zrobic tak że obecny wzmak dać do przednich głośników a jakis jednokanałowy na suba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien prowadzić kierowca a nie odwrotnie

 

No i kupujesz Poloneza? To auto naprawdę potrzebuje kierowcy, bo kto takim jeździł wie że tam słowo "kierowanie" ma jakby inne znaczenie ... ciągle trzeba korygować tor jazdy i słowo "trafianie między pasy ruchu" to wyzwanie . Układ kierowniczy przypomina galareto/budyń ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tematu. Ile może mnie kosztować taki subwoofer do tego zestawu? I jaki był by optymalny?

Czy do takiego kompletu jaki poleciliście wymagane są zwrotnice albo kondensator?

 

Polecimy jednak poczytać co nieco - FAQ Nazara i jakieś wybrane tematy na forum np. wpisując w wyszukiwarkę frazy : budżetowy, tani, kondensator... Jest tego całe mnóstwo.

 

Kondensator nie jest potrzebny. Zwrotnice będą w zestawie głośnikowym odseparowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie 190tke a nie Poloneza :)

 

Ten post powinien dostać nagrode nobla.Miałem takiego 2.0d(szczeze nie pamiętam czy to miało 65 czy 75km)błękitny w stanie bdb z 85r.W nim jechałeś jak pan.Ze wspomaganiem kręci się fajere dwoma palcami a rdzy na nim zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup mini iso z wyjściem aux na małego jacka i po kłopocie. Kup sobie najzwyklejszą mp3 i podłącz ją pod tego jacka chyba że masz wejście w telefonie na jack 3,5mm

 

 

 

 

Btw. Masz ten kabelek z diodą na końcu do pilota na kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...