Skocz do zawartości

Tweetery - jak je zamontować, skierować


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż trochę za ostro grają mi tweetery ( HSK 165 ) i tak myślę, że może do tego dokłada się ich montaż.

Grają mniej więcej w głowę ( lewy w kierowcę, prawy w pasażera - zamontowałem zanim pomyślałem :P )

 

Jak uniwersalnie powinny być skierowane tweetery, bo w sieci jest tego trochę, ale co jakaś odpowiedź, to inna rada.

 

Czy krzyżować powinny się pod lusterkiem wewnętrznym ?

Czy krzyżować powinny się w okolicy drążka zmiany biegów ?

Czy grać w głowę ( lewy w kierowcę, a prawy w pasażera ) ?

Czy może prawy tweeter w kierowcę, a lewy w pasażera ?

 

Jak zamontować, żeby było w miarę uniwersalnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uniwersalnie powinny być skierowane tweetery, bo w sieci jest tego trochę, ale co jakaś odpowiedź, to inna rada.

 

 

Uniwersalnie to powinny być zamontowane tak, by nie wypadły przy większych wybojach. Koniec kropka.

 

Do tego tak, jak Ci się podoba - czyli kręcisz nimi, słuchasz i zostawiasz tak, jak brzmią dla Ciebie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj o produkcji ...

Zamontowane są na osłonę wewnętrzną lusterka i grają prosto w głowę. Sypią bardzo sopranem.

Na zwrotnicy ustwione -2dB, w radiu uswatione soprany na 0 i wyłączony LOUD.

Przy zwotnicach na 0db i włączonym loud, soprany były na -5 w radiu, bo strasznie waliły po uszach.

Dzisiaj jak będę miał chwilę czasu, to przestawię, żeby lewy grał na kierowcę, a prawy na pasożyta, bądź innaczej pokombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze montujemy tego ustrojstwa na kilogramy, i wg mnie wala po uszach rowno, skierowane na lusterko graja juz deko lepiej. Takie sa moje spostrzezenia.

 

Nie ma się co dziwić, cena jest bardzo zachęcająca. :)

Wszystko pięknie ładnie, niestety ori zwrotka tego zestawu to zło...

Też je mam na lusterko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze montujemy tego ustrojstwa na kilogramy, i wg mnie wala po uszach rowno, skierowane na lusterko graja juz deko lepiej. Takie sa moje spostrzezenia.

 

to zrobcie jeden montaz na jakosc a nie ilosc, z odpowiednim strojeniem, zasileniem itp to zdziwisz sie co mozna na nich osiagnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zrobcie jeden montaz na jakosc a nie ilosc, z odpowiednim strojeniem, zasileniem itp to zdziwisz sie co mozna na nich osiagnac

 

Pewnie masz racje, ale powiem ci kolego ze klienci ktorzy montuja juz taki kompnencik na samo haslo wytlumienie drzwi robia juz wielkie oczy i kiwaja glowa ze szkoda kasy i tlumaczenie o dobrych stronach tego przedsiewziecia na nic sie zdaje. A co dopiero gdybym wypalil z tematem pozadnego pieca i przewodow :kwasny: Niestety takie sa realia naszej pracy, a klientow chcacych naprawde cos dobrego jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym wypalil z tematem pozadnego pieca i przewodow

Piec to barwa, a przewody, no cóż jest różnica między miedzią a srebrem.

Przy tweetkach ważne jest ich ustawienie, opóźnienia no i naj ważniejsze zwrotka,(rezystory) chyba, że używamy dobrej klasy pieca z wszystkim na pokładzie, dochodzi stromość zbocza i wiele innych czynników.

Co nie koniecznie wiąże się z wielkimi kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, wiec nie rzucaj haslami ze sa takie i owakie skoro tak naprawde nic z nimi nie zrobiles, malo ktory glosnik gra cudownie od razu po wyjeciu z pudelka

 

Chlopie ale co ty juz robisz za problem, gdzie ja napisalem ze sa takie i owakie? wez zacznij czytac ze zrozumeniem. krecisz juz afere. Jak masz czas i chceci na zrobienie z tweetera hertza za 100zl scan speaka za 1000zl to sobie rob, ja mowie o serii i jak bys nie zauwazyl kolega ktory zalozyl temat tez mowi o serii, a jak masz jakies madre wskazowki to napisz koledze w temacie a nie szukasz zaczepek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie sa realia naszej pracy, a klientow chcacych naprawde cos dobrego jak na lekarstwo.

Nie sposób sie nie zgodzić z Twoimi argumentami ale nadal nie zmienia to faktu, że zupełniue nie znasz tych tweetków, a właściwie znasz tylko ze szybkiej wrzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sposób sie nie zgodzić z Twoimi argumentami ale nadal nie zmienia to faktu, że zupełniue nie znasz tych tweetków, a właściwie znasz tylko ze szybkiej wrzutki.

 

Ale ja tego kolego nie neguje. Nawiazuje tylko do tematu, kolega szuka pomocy wiec mu przedstawiam sposob po najkrotszej lini oporu. a jak inni maja inne spostrzezenia i sposoby to niech je przedstawia. Tyle w tym temacie z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz czas i chceci na zrobienie z tweetera hertza za 100zl scan speaka za 1000zl to sobie rob

 

śmiał bym się jak w ślepym teście nie zauważył byś różnicy, pomiędzy dobrze zaaplikowanym HT25 za 100 zł, a upchniętym na byt Scan Speak-iem za 1000 zł :D

Może uświadomisz klienta, że to dla Ciebie gó*** a nie tweeter :D no tak ale jak byś mu wyskoczył, ze Scan Speak-ami za 1000 zł to by dopiero zrobił oczy.

 

ja mowie o serii i jak bys nie zauwazyl kolega ktory zalozyl temat tez mowi o serii

 

czyli tak jak z pudełka podpinamy - trzeba było pisać, nie mniej jednak da się to poprawić tanim kosztem, co było opisywane na forum, chyba że ktoś ma majętne radio i zechce mu się zrobić pomiar + ukierunkować je odpowiednio, wtedy ugra więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...