Skocz do zawartości

Głośniki do 1500 zł i wzmacniacz do 1000 zł


Gracek89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu całkowicie nowy, ale liczę, że mi pomożecie ;)

Obecnie mam w samochodzie (Ford Puma) następujący zestaw:

Głośniki ground zero 165mm GZRC 16X

Pioneer Deh- P7100BT

Sinfoni 50.4X

Jl audio 12w0v2

Chciałbym poprawić jakoś grania. Chodzi mi przede wszystkim o jakość, a nie łupanie i robienie hałasu. Dlatego mam prośbę abyście mi doradzili jaki zestaw przedni kupić, bo obecny GZRC był fajny, ale na początku mojej przygody z CA gdy grał pod fabrycznym radiem. Obecnie to jakaś porażka. Przy okazji prosiłbym również o opinie jaki wzmacniacz jednokanałowy kupić do

Jl audio 12w0v2, ponieważ obecnie wszystko jest napędzane przez Sinfoni, a chciałbym aby mój obecny wzmacniacz napędzał sam przód, a monoblok napędzał głośnik niskotonowy. Jeśli chodzi o muzykę to słucham praktycznie wszystkiego oprócz techno i łupanki w tym stylu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambitny zestaw to np. DLS R6A, ewentualnie Morel Tempo 6. Ten Sinfoni to całkiem niezła firma, nie słyszałem ich osobiście, ale opinie o nich chodzą pozytywne, więc bym go zostawił. Podaj jaki masz budżet na głośniki, jaki na monobloka na suba, czy masz zrobione drzwi przednie (jeśli tak to jak).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki zestaw przedni kupić, bo obecny GZRC był fajny, ale na początku mojej przygody z CA gdy grał pod fabrycznym radiem. Obecnie to jakaś porażka

 

moze przyczyny należy szukać w radiu zatem.

czy nie jesteś aby z Łodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamu ma racje poprawe brzmienia napewno wniesie radio , wiec warto pomyslec to i pogodzic to ze zmiana przodu , sinfoni jest bardzo przyzwoitym piecykiem i jak dotad pedzil pszod i suba niech pedzi dalej , w przyszlosci na cos dolozysz a jak narazie to skupial bym sie nad jakas jednostka i 2 wayem na przod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym sie czepial ale juz tempo to oklepana alternatywa , polowa gra na tempo nie mowie ze to zly zestaw ale nie dlugo stanie sie forumowym hitem wsrod zestawow odseparowanych , sa inne grajace na tym samym poziomie co tempo ale to tylko moje zdanie bo powoli sie to nudne zaczyna robic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem z Łodzi.

tak przeczuwałem po "Alkowych" klockach.

 

Proszę o więcej odpowiedzi i propozycji. Łatwiej będzie mi coś wybrac ;)

jak chcesz wybierać to czego bedziesz słuchać oczyma, czytając net to bardzo proszę.

Zorganizujemy spota to podjedziesz posłuchasz np pionka p88rs

moge nawet zabrać moich półkowników np clariona 9375R czy sonke C90R abyś sobie podpiął u siebie i porównał z pionkiem, którego masz obecnie.

 

moze ten pionek jest wysokim modelem pod kątem stopnia zaawansowania wyświetlacza OEL ale na pewno nie pod kątem zastosowanych przetworników i elementów toru audio. tutaj wybieranie oczami wprowadza bardzo łatwo w przysłowiowe maliny.

 

moim zdaniem zmiana wzmaka czy nawet głosników w Twoim przypadku może być mniej więcej podobna do pomalowania rozsypującego sie od rdzy auta lakierem typu kameleon.

 

co powoduje że po zmianie radia na pionka zrobiła się taka tragedia? Możesz opisać swoje wrażenia?

czy sinfoni ma zwrotnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle to ująłem. Po prostu wydaje mi się, że te przednie głośniki zbyt odstają jakościowo w stosunku do reszty. Kick w tych głośnikach praktycznie nie istnieje. A jeśli chodzi o radio to faktycznie jednym z kryteriów którymi się kierowałem był wygląd i to, aby miało BT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambitny zestaw to np. DLS R6A, ewentualnie Morel Tempo 6

R6A ambitne? :huh: efektowne, jak najbardziej - ale nigdy bym nie powiedzial ze amitne...

tempo to juz co innego - najtansze co naprawde gra

 

Na przód chciałbym wydać maksymalnie 1500 zł

tylko na glosniki? czy takze na wygluszenie?

morel ovation

dls up6

dls ms6

focal k2

i ewentualnie cos z DIY

 

 

moze przyczyny należy szukać w radiu zatem

oj watpie - GZ ma TANDETNE zestawy glosnikowe

wzmacniacze i suby od sredniej polki sa OK - ale zestawy masakra :/

 

Nie zebym sie czepial ale juz tempo to oklepana alternatywa , polowa gra na tempo nie mowie ze to zly zestaw ale

ale to nadal tanie glosniki i np z MDS08 tworza tani zestaw na poczatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Morel Tempo gra tak samo jak się nazywa czyli Tempo polecam coś ze stajni Dego np ST gra o niebo lepiej lub Helix z serii P ale na pewno nie Tempo jak już to Dotech.

 

Miałem Tempo, teraz pod tym samym wzmakiem mam Dotecha - polecam zestaw tempo pbo to duzy skok w jakosci w twoim przypadku - kick jest super, wg mnie lepszy niz w dotechu, troche gorzej z zejsciem, ale jak masz suba to powinno być naprawde dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytal ktos w ogole o drzwi ? Takie GZ i mialyby nic nie kopac pod wzmacniaczem ? Moze masz w ogole gole drzwi ?? :D Ja bym radio i zestaw zmienil..

 

Pawel S. napisal ze GZ sa tandetne. 100% sie pod tym podpisuje. Montowalem znajomemu tez kiedys jakies GZy odseparowane z przodu. Dzwiek to jest masakra po prostu, kabelki i zwrotki tez nie wygladaly za fajnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...