Skocz do zawartości

pioneer p99rs vs p88rs


Wojtekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam porównywał ktoś oba modele? pod względem dźwięku, funkcjonalności? obecnie posiadam p88rs, ale zastanawiam się nad zmianą na nowszy model. Proszę nie wypisywać, że p99rs jest kilka razy droży, gdyż jak p88 rs była nowa też nie mało kosztowała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zastanawiam się nad zmianą na nowszy model.

Najpierw trzeba wycisnąć wszystkie soki z 88rs , bo jak tego jeszcze nie zrobiłeś, nie potrafisz, lub nie słyszysz,reszta klocków jest na niskim poziomie /nie potrzebne skreślić/ to przesiadka na 99rs oprócz lepszego samopoczucia nie wiele wniesie.

 

To tak jak z jazdą samochodem, pół roku po zdaniu prawka uważałem że już super prowadzę,leci 2,3,4 rok 8 i 10 setki sytuacji , niektóre harcorowe, 99,9 % zakończone powodzeniem, 0,1% niestety nie, kilka przeczytanych mądrych książek - porady z nich wcielone zresztą w życie, treningi na placu, i na pustej ulicy, chodź i bywają wyjątki. Wnioski ? 13 rok - nauka trwa.

To samo z ogarnianiem audio, szczególnie kiedy wymienia się klocki - nauka ciągle trwa. Generalnie porównaniem audio to tekstu wyżej chciałem napisać: Wycisnołeś z 88rs wszystko czy tylko tak uważasz ?

Zaznaczam iż to jest pytanie nie złośliwe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec nie wiem co więcej z p88rs mógłbym wycisnąć.

I dlatego to stwierdzenie potwierdza że być może zostało jeszcze sporo potencjału w tej jednostce. Strojenie nie kończy się na 1 czy 5 podejściach. Ja po 5 strojeniu myślałem że potrafię , po 50 odkryłem na nowo że jeszcze się uczę bo znalazłem nowe zależności, pomijając że strojenie to nie tylko cięcia i czasówka . Fakt że każda jednostka posiada swoje graniczne możliwości i tego nie przeskoczymy. Ale żeby usłyszeć różnice między np 88 a 99 to najsłabszym ogniwem musi być 88rs w systemie. Aczkolwiek zauważyć się da, że jeden klocek sporo lepszy od reszty pomaga w pogoni za króliczkiem, bo mamy wówczas świadomość że potrzeba zmian reszty na lepsze jest nieunikniona, a tym przodującym elementem w/g mnie powinien być woofer i twister.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej polemizował bym ze stwierdzeniem braku różnic ,w dzwięku po zmianie jednostki.

Ja również jestem przekonany że będą różnice, na pewno z początkowego toru wyjdzie lepszy sygnał, a z ostatniego toru ? Różnice zapewne będą, tylko kwestia jak duże. Fakt iż autor tematu prosił tylko o porównanie klocków , ale poszedłem o krok dalej, czyli weryfikacja czy podmianka przyniesie oczekiwane słyszalne rezultaty, czy też tylko przyniesie poprawę samopoczucia. Przyznaję się bez bicia że brałem tylko pod uwagę właściwości dźwiękowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno bedzie słyszalna róznica i to spora niezaleznie od reszty komponentów, w razie watpliwosci bywam czesto w okolicy moge udostepnic do testu..

pozdrowka

m

uważasz, że ta różnica jest na tyle duża, że warto zapłacić 4 tyś za te radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważasz, że ta różnica jest na tyle duża, że warto zapłacić 4 tyś za te radio?

 

Tutaj (koszty) glowna roznica jest chyba o wiele bogatszy procek.

 

Tez mnie zastanawia porownanie grania DEX/DEQ-P9R a "kompaktowego" 99RS - oby ten mial wiecej z DEX'a niz z DEH-..RS. Bo tu juz roznice sa spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasy(nabicie duzego opoznienia w torze nie maja duzego wplywu na degradacje dzwieku tak jak to jest hocby w hx-d2 czy p9&q9.

 

Mysle, ze troche jednak mylisz P99R z DEQ-P9/P90. bo to w tym pierwszym taki problem istnial, a w HX-D2 degradacje powoduje juz samo wlaczenie procka.

 

 

DEX-P99R (rowniez kilkumiesieczne porownanie w swoim aucie) pomimo deklasacji P88RS jednak odstaje od DEQ'ow dwiekowo, bo o opcjach czy obsludze nie ma co w ogole wspominac.

 

Swoja droga sprobowalbym kiedys tego 99RS bo z tego co mowisz moze byc jedna z pierwszych jednostek zintegrowanych z prockiem wyzbywajacych sie powoli wad takowego rozwiazania. Choc z drugiej strony nie wiem tez czy integracja jest jakakolwiek zaleta (jakos wole miedzy radiem a kufrem 2 nie zbierajace siana kabelki niz 4 pary RCA)

 

Widac (jak zwykle z reszta), ze ilu sluchaczy tyle zdan. Pewne jest jednak jedno - Pionki z wysokiej polki rzadza i basta!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc z drugiej strony nie wiem tez czy integracja jest jakakolwiek zaleta (jakos wole miedzy radiem a kufrem 2 nie zbierajace siana kabelki niz 4 pary RCA)

W moim odczuciu jedyną zaletą integracji jest ... integracja właśnie - całość rozwiązania w jednym pudełku.

Największym zaś mankamentem ... ponownie integracja - wzajemny wpływ podzespołów na siebie w obrębie urządzenia oraz (co ważniejsze) przesyłanie sygnału analogowego najczęściej na duże odległości, a zatem wystawianie się na wszelkie możliwe zakłócenia elektromagnetyczne w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze troche jednak mylisz P99R z DEQ-P9/P90. bo to w tym pierwszym taki problem istnial, a w HX-D2 degradacje powoduje juz samo wlaczenie procka.

 

 

Ja uważam podobnie, jak kolega coobah, że P99RS sporo odstaje od P9R/DEP9.

Słuchałem obydwu, co prawda w dwóch różnych systemach ale na podobnych podzespołach i, jak dla mnie lepiej zbierał się P9R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem obydwu, co prawda w dwóch różnych systemach ale na podobnych podzespołach i, jak dla mnie lepiej zbierał się P9R.

Gdzie i u kogo ?

że P99RS sporo odstaje od P9R/DEP9.

A moim zdaniem nie ma różnicy ( subtelne jedynie) . Proce mają te same D/A .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze trochę to zawile napisalem ,masz racje pomiedzy 99r a p9 jest faktycznie duza roznica pozostale kwestie jw,dodam jeszcze dobry blok przedwzmacniaczy ,dzieki czemu nie potrzeba inwestowac jak przy np hx-d2 w super drogie kable rca (porownane) :)

 

Teraz za to napisałeś zrozumiale :wink:

Co ma taki dobry przedwzmacniacz , ze nie trzeba inwestować w drogie kable ?

W czym HXD2 jest zły , ze wymaga użycia drogich kabli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to juz na inny temat :wink: usłyszano ,stwierdzono, napisano (nie ja jeden w slepym tescie) :hyhy: kable aiv colorado , stinger expert,monster vs phonocar,sinuslive,dls classic,samoróba z mikrofonowego przy pxa-h 900 i 99rs różnice symboliczne

 

Ale ja nie rozumiem o czym piszesz w tym kontekście .

Skoro coś ma dobry preamp to reprodukuje dobry dźwięk .

Skoro ma dobry dźwięk to chyba wymaga takiej samej jakości kabla , aby nic z tego dobrego dźwięku nie utracić .

Jeżeli coś ma "słaby" preamp to chyba żadne inne zewnętrzne cuda nie są w stanie nic z tym fantem zrobić.

A słuchać można , aż się usłyszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra to skoro juz o radiach gadkach to czym sie tak naprawde różnią procki Deq P9 vs P90 bo ceną to napewno i to masakrycznie ale czy ta roznica w cenie jest w jakis sposob uzasadniona, (nie wiem inne elementy, ktos wspomnial o delikatnej degradacji dzwieku w wersji P9 po wlaczeniu "ulepszaczy") itd., itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...