Skocz do zawartości

Radio samochodowe vs. Iphone 4G vs. FLAC


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No właśnie... Popłynęli trochę koledzy w temacie...

 

 

 

Wg mnie Twoje wymaganie spełni każde nowsze radyjo z bezpośrednią obsługą Ipod/Iphone (funkcja "Direct iPod Control").

Np:

Alpine CDA-117Ri

Kenwood KDC-6047, KDC-BT61

JVC KD-R821BT, KD-R921BT

i pewnie wiele innych.

Połączenia jest proste - kabel USB, np. http://www.justkenwo...a-ip102-adaptor

Transmisja jest strumieniowa - nie ma żadnych strat jakości na połączeniu. iPod�

 

Ja polecam, to co mam w podpisie :)

 

W końcu ;) krótko, zwięźle i na temat ;) Tego mi było trzeba ;)

 

Dzięki wielkie - wiem co dalej teraz.... zawsze mi brakowało Flac na Iphonie - mam tylko 16GB z czego muzyka to max 5-7 GB będzie więc myśle, że radio sobie poradzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu ;) krótko, zwięźle i na temat ;) Tego mi było trzeba ;)

 

Dzięki wielkie - wiem co dalej teraz.... zawsze mi brakowało Flac na Iphonie - mam tylko 16GB z czego muzyka to max 5-7 GB będzie więc myśle, że radio sobie poradzi ;)

 

Nie ma sprawy. Daj znać co zakupiłeś i jak to działa. Sam zastanawiam, się na kupieniem jakiegoś ipoda.

W instrukcji do mojego radyja jest nawet info, że jest możliwy "Audio Steaming" z iPhone przez Blootootha.

Z tym, że jest do tego używany protokół A2DP - czyli kompresja stratna, więc do flaców to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Daj znać co zakupiłeś i jak to działa. Sam zastanawiam, się na kupieniem jakiegoś ipoda.

W instrukcji do mojego radyja jest nawet info, że jest możliwy "Audio Steaming" z iPhone przez Blootootha.

Z tym, że jest do tego używany protokół A2DP - czyli kompresja stratna, więc do flaców to bez sensu.

 

 

Po co robić blootooth skoro przez prosty kabelek idzie tak samo i to bez strat na jakości ;), Dobry uchwyt samochodowy do urządzenia Iphone, prosty kabelek do radyjka i leci flac.

 

Pytanie - czy po podłączeniu do radia iphona - z jakiego folderu czyta muzyke i czy mozna to zmieniac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czy po podłączeniu do radia iphona - z jakiego folderu czyta muzyke i czy mozna to zmieniac?

 

Radio czyta z folderu w którym domyślnie musi być muza na ipodzie/iphonie.

Radio jest po prostu sterownikiem do ipoda/iphone. Przy podłączeniu radio pyta czy chcesz sterować z radia czy z iphona.

Zobacz w tym linku: http://mobile.jvc.com/ipod.jsp

U innych producentów jest podobnie.

Możesz z radia wybierać muzę przez playlist/artist/album/song.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morfi - nie mam czasu na posta, bo działamy z emajlem przy moim samochodzie, ale w skrócie - mylisz moje podstawowe założenie. Co za różnica w jaki sposób prześlemy PLIK (czyli dane, bez odczytywania i przerabiania go na dźwięk) do radia? Możesz go nawet na dyskietkach 5.25" przenosić, albo i na analogowej taśmie, ale nic to nie zmieni. Plik będzie plikiem i wszystkie zera i jedynki pozostaną na miejscu.

 

zawsze mi brakowało Flac na Iphonie

 

Iphone odtwarza od zawsze Apple Lossless, który może mieć takie same parametry jak FLAC (kwestia kodowania).

 

Co do sterowania - to w Alpinach + KCA-420i można sterować tylko z radia, w ajfonie jest "podłączone akcesorium".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na mp3store, zobacz co można z ipodem zrobić: http://forum.mp3stor...ipoda-5g-video/

 

 

Odnośnie tego lunku to ipod video 5g po wymianie kondków i cewek, staje się naprawde wysokiej klasy grajkiem.

W porównaniu z rozsławionymi na forach DACami typu Matrix mini-i, Cambridge Audio DacMagic, Musical Fadelity X-DAC i z moim obecnym TEACa za 1600zł ipod wyraźnie przewyższa je klasą i analogowością.

Przy ipodzie można kręcić gałą więcej i nic nie krzyczy ani nie jazgocze.

Porównywałem też zmodowanego ipoda do cd Pioneera PD-S904 (nowy 1800zł), i pioneer też bez szans, nie pamiętam dokładnie różnic, ale przede wszystkim kontrola basu w ipodzie lepsza.

W aucie mam obecnie clarka DXZ958 i puszczam sobie ipoda przez wejście aux, ale porównania nie mają sensu bo to leci później przez procka w radiu.

Czekam teraz na naprawę HX-D1 i jak wróci to myśle że ipod w końcu bedzie miał godnego siebie zawodnika do konfrontacji :)

Do porównań używam wzmaka słuchawkowego i słuchawek Shure SRH840

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Porównywałem ostatnio troche ipoda z 958 i oczywiście na podstawie tych samych plików zgranych na cd i na ipoda, można było dostrzec duże różnice w brzmieniu obu źródeł.

Kawałek na którym sie skupiłem to Chris jones - No sanktuary here

W clarku gitary i wokal wybrzmiewają mocniej i z większym poluzowanym basem, do tego stopnia że jest uczucie rezonansu i buczenia, w ipodzie jest delikatniej, wokal jest naturalniejszy i to znacznie, jest też bardziej skupiony na scenie.

Po gitarce na początku są takie sypiące iskry, które na 958 przy średniej głośności (tweetery focal tn52) już raziły jazgotliwością, w ipodzie tego nie ma nawet przy podkręceniu o kolejne 4 punkty skali.

Odnośnie sceny nie zauważyłem większych różnic.

W dalszym ciągu nie mam HX-d1, którego po naprawie i porównaniach do ipoda też opisze w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kombinowałem z wyciągnięciem optyka z ipoda i skierowanie do procka + jednoczesne podłączenie przez adapter i ainet, żeby mieć sterowanie z kierownicy... NIestety jest to ciężki i kosztowny temat, trudny do zrealizowania w samochodzie (w domu - nic prostszego).

 

Podłączenie przez aux odpada, bo nie jestem samobójcą/nie chciałbym spowodować wypadku grzebiąc w ipodzie podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kombinowałem z wyciągnięciem optyka z ipoda i skierowanie do procka + jednoczesne podłączenie przez adapter i ainet, żeby mieć sterowanie z kierownicy... NIestety jest to ciężki i kosztowny temat, trudny do zrealizowania w samochodzie (w domu - nic prostszego).

 

nic prostszego - zmień IPOD/IPHONE na iRiver h140 - ma wyjście cyfrowe, a sterowanie z kierownicy to banał (rozwalasz oryginalnego pilota i podpinasz pod przyciski z kierownicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kierownica jest połączona z radiem alpine, którym też chciałbym sterować... Chyba nie da się mieć wszystkiego. tzn. da się ale za kosmiczne pieniądze tj. ipod z wyciągniętym optykiem i podłączony jednocześnie przez KCA-420 ainetem.

 

Jest jeszcze jedna sprawa - ładowanie urządzenia, ipod/iphone są bez problemu ładowane przez kca-420i...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kierownica jest połączona z radiem alpine, którym też chciałbym sterować... Chyba nie da się mieć wszystkiego. tzn. da się ale za kosmiczne pieniądze tj. ipod z wyciągniętym optykiem i podłączony jednocześnie przez KCA-420 ainetem.

no właśnie, wszystkiego nie można mieć. Jeśli masz H600, to ja bym zrezygnował z jednostki na rzecz zmieniarki ze światłem i właśnie jakiegoś player'a z wyjściem cyfrowym (jest ich kilka na rynku, nie ma sensu upierać się nad ipodem i ciągnięciem światła z niego). Co do ładowania, to żaden problem - każdy player można przystosować do ładowania. Zależy ile czasu i złotówek chcesz na to wszystko poświęcić. Zawsze możesz zrobić dedykowane gniazdo dokujące do swojego odtwarzacza i tam pod odpowiednie piny podać zasilanie, sygnał itd.

 

Poniżej filmik z Zune HD, który został zintegrowany z ekranem w BMW:

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OdT52ZTCYCg

 

takich projektów jak ten jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że można bo i z ipodem dałoby rade, niestety przekracza to mój budżet... zainspirowałeś mnie do połowicznego rozwiązania tj. radio z optykiem sterowane z radia :wink: i oddzielnie inny player sterowany z kierownicy. Zależy mi na tym, żeby odtwarzacz był schowany w schowku i nie wymagał obsługi tj. był sterowany z radia/kierownicy i się ładował. Znasz na pamięć modele przenośnych odtwarzaczy z optykiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz na pamięć modele przenośnych odtwarzaczy z optykiem?

z optykiem to żadnego. Z wyjściem cyfrowym, jest ich kilka:

- iriver z serii h1*0 (120, 140) - posiada dysk twardy, który można sobie wymienić np. na 80 GB,

- Cowon Q5W - ten jest bardzo fajny, ale drogi, jak każdy Cowon,

- Cowon D3,

- któryś Creative - taki dosyć stary,

 

Pewnie jakbyś się bardziej w temat zagłębił, znalazłbyś ich więcej, mnie tam najtaniej iriver wyjdzie. Potem tylko sygnał cyfrowy na światło (taki "konwerter" to koszt 30 pln) i po temacie.

 

 

zainspirowałeś mnie do połowicznego rozwiązania tj. radio z optykiem sterowane z radia :wink: i oddzielnie inny player sterowany z kierownicy.

ja postąpiłem jeszcze inaczej - totalnie odszedłem od standardowej koncepcji radio + cośtam. Zastosowałem sterownik do zmieniarki + z fajnej zmieniarki wyciągnąłem sobie optyka :) Zmieniarka sterowana jest za pomocą sterownika, procek będzie sterowany za pomocą swojego sterownika, ale żaden problem spiąć np. sterowanie volume pod jeden sterownik - ten od zmieniarki, a wtedy mamy idealne rozwiązanie - wszystko sterowane z jednego miejsca :) Oczywiście należy pamiętać, że ingerujemy w urządzenia / sterowniki.

 

 

 

Ps. rezygnując z radia, trzeba pamiętać, że h600 bez przeróbek, nie działa po światełku - trzeba mu to wymusić. Do tej pory należało przerobić procka (chyba jedna osoba to na razie w PL robi - ale mogę się mylić). Zgłębiłem solidnie temat i okazuje się, że nie trzeba żadnych przeróbek - wystarczy pod ai-net podpiąć odpowiedni układ, który to automatem przełącza źródło na światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Morfi: przeczytałem wątek i nie załapałem (może śpiący jestem), ale powiedz co Cię powstrzymuje przed zakupem jakiegoś radia z możliwością podłączenia iPoda po USB? Dalej możesz sobie już wyciągać z radia co chcesz i jak chcesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morfi: przeczytałem wątek i nie załapałem (może śpiący jestem), ale powiedz co Cię powstrzymuje przed zakupem jakiegoś radia z możliwością podłączenia iPoda po USB? Dalej możesz sobie już wyciągać z radia co chcesz i jak chcesz.

Magistrala CAN i integracja jednostki fabrycznej z nią. W nowych autach, odpinając radio możesz stracić np. komputer pokładowy, klimatyzację, inne rzeczy. Nie wspominam tutaj o błędach sypiących się wtedy z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

UP!

No i jest w końcu radio 1-DIN (a nawet dwa), co czyta FLAC (nie liczę tu oczywiście CD Ural)

Zrobił to Kenwood i są to modele:

KMM-357SD http://www.kenwood.eu/products/car/receivers/ipodiphone/KMM-357SD/

KMM-257 http://www.kenwood.eu/products/car/receivers/ipodiphone/KMM-257/

 

oba modele mają aż po jednej (!) parze RCA, tak więc DSP i tak nie jest im potrzebne :D

generalnie pełen wypas :rotfl:

 

no ale jest to kamień milowy dla branży CA

czekam z niecierpliwością na Alpine, Clariona i Pioneera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda pakować "flaka" do takiej elektroniki. 

Więcej problemów z lepszą jakością, jak przerobisz stary model a wpakujesz sygnał lepszej jakości przez AUXa  :wink:

W przyszłym tygodniu będę się starał dorobić do w8534 DVD dual layer, wstępna próba dała mi lepszą jakość na przejściu po AUXie, płyta CD ta sama, jakościowo brzmienie ciut lepsze jak ORI laser w radiu. Chce zobaczyć czy przepuści mi sygnał 96kHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu - (ok 2 lat) u siebie w aucie używam iPoda, iPada, iPhone wraz z AirPort Express który daje mi wyjście światłem do proca PXA-H900. Problemem jest zrobienie stabilnego zasilacza, gdyż AirPort Express jest zasilany z 220 V. Ja wyrzuciłem ten zasilacz i zrobiłem zupełnie nowy. 

 

AirPort tworzy sieć Wifi którą używamy do przesyłania dźwięku. Dane biegną do AirPort a następnie przez światło do proca. Zero jakichkolwiek problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...