Skocz do zawartości

Mundorf Kondensator zabezpieczający


Whisper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czysto praktyczne, są jakieś radia/procesory, które po zresetowaniu ustawień przez odcięcie prądu, nie mają standardowo włączonego jakiegoś filtru na najwyższe pasmo?

Nie mam pojęcia ale z kondziem trudniej upalić raczej niz bez, prawda i tutaj chciałem tylko zaistnieć.

Poza tematem, czytając fora (nie tylko strefę) doszedłem do wniosku, że można zepsuć wszystko ...nawet młotek.

 

P.S. Admin forum mi cos szaleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ...jednak

HPF tnie to co do góry, zgadzamy się?.

Jak obetniesz go aktywnie na wartości 3kHz to taki kondzioł "wyliczony" na np.3,2 k "i tak nie ingeruje w to co tnie aktywka bo ona "teoretycznie" i tak "ucina" juz na 3 kilo a kondzioł jak padnie ustawienie aktywne jest tam zawsze i ...powyżej 3,2 kilo i tak...tnie.

Ja tak to rozumiem a jeżeli błędnie (właśnie obciagam 3 browar :rotfl: ) to mnie oswiecić.

I dzis przy tym pozostań , tzn przy browarkach, bo reszta chyba musi zaczekać na inny termin :D

 

Trzeba równiez pamiętać, że kondensator czyli prosty filtr I rzędu działa w bardzo szerokim paśmie.

 

Tak , dlatego powinien mieć wartość znacznie większą niż wynika to to zakładanego cięcia , o powiedzmy 1 oct niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dzis przy tym pozostań , tzn przy browarkach, bo reszta chyba musi zaczekać na inny termin :D

 

 

 

Tak , dlatego powinien mieć wartość znacznie większą niż wynika to to zakładanego cięcia , o powiedzmy 1 oct niżej

Tak zrobię pomyslę jutro ...kończę piaty i spać.

P.S. p.Józiu i tak wiem, że wiesz o co mi chodzi a , że dzis mam małą "siłę przebicia" :rotfl: .

Dobrej nocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie może nie ten temat, ale mam pytanie chcę aktywkę zrobić z radia clarion 788rusb 2way i tweetery mam, prox t2, czy dać jakiś kondensator zeby je zabezpieczyć, czy nie potrzeba, już kiedys jedne tweetery spaliłem :P i nie chcę tego znów praktykować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie może nie ten temat, ale mam pytanie chcę aktywkę zrobić z radia clarion 788rusb 2way i tweetery mam, prox t2, czy dać jakiś kondensator zeby je zabezpieczyć, czy nie potrzeba, już kiedys jedne tweetery spaliłem :P i nie chcę tego znów praktykować

W pytaniu zawarłes tez odpowiedz :wink: .

Chyba , ze jesteś osobą która nigdy nie popełnia błędu , wyklucza możliwość powstania błędu w instalacji , wykluczasz awarię sprzętu .

Ale zawsze pozostaje sprawa pozostawienia ich w układzie na stałe , po nabraniu pewności że wszystko funkcjonuje poprawnie.

Z drugiej strony rozumiem argumenty ; wzmacniacz ma zabezpieczenie przed składową stała , radyjka ostrzegają przed resetem programów itd i wszystko gra . Nikt jednak nie potrafi odpowiedzieć dlaczego te głośniki jednak ludziom się palą :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po fs=1060Hz proxów, to dla bezpieczeństwa dałbym kondzioła tak by odciąć go gdzieś w okolicach 2.8kHz-3kHz.

 

Wtedy bezpiecznie możesz bawić się aktywką i w razie pomylenia kanałów, lub zejścia z cięciem niebezpiecznie nisko - kondek ochroni tweeter przed spaleniem.

 

Weź tylko pod uwagę że prox jest 6ohm, przy liczeniu kondka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po fs=1060Hz proxów, to dla bezpieczeństwa dałbym kondzioła tak by odciąć go gdzieś w okolicach 2.8kHz-3kHz.

 

Wtedy bezpiecznie możesz bawić się aktywką i w razie pomylenia kanałów, lub zejścia z cięciem niebezpiecznie nisko - kondek ochroni tweeter przed spaleniem.

 

Weź tylko pod uwagę że prox jest 6ohm, przy liczeniu kondka.

O czym Ty piszesz , czytałes ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam, czy czestotliwosc ciecia podawana przez kalkulator do zwrotek pasywnych, lub przez wyswietlacz na radyjku w przypadku aktywki jest "tam gdzie zaczyna filtrowac", czy moze "tam gdzie jest juz -3dB" ??

 

I jeszcze jedno pytanie. - W ktorym miejscu "zbocza filtrowanego" (w sensie "przy ilu dB na minus") jest miejsce, w ktorym "glosnik dla systemu juz nie gra".

Tzn. np. filtruje tweeter HPF 4kHz 6dB/OKt. O ile hercow/oktaw nizej jest punkt, gdzie jakakolwiek jego filtracja nie bedzie miala wplywu na granie systemu jako calosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..., ludzie słyszą wszystko.

 

Nie uwierze jednak, ze wplynie to na subbas. Wiec gdzies ten punkt musi byc.

 

Tak, czy siak przy tym zalozeniu montaz "kondensatora zabezpieczajacego" bedzie mial wplyw nie tylko na bezpeczenstwo, ale rowniez (pozytywny lub negatywny) na brzmienie systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...