Skocz do zawartości

Skrzynia hertz es 300 problem


luk_20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja ma ustawione na radiu 55hz a na wzmaku okolo 80hz

 

czegos tu nie rozumiem, skoro odcinasz suba na radiu na 55Hz to co ci daje odciecie na wzmaku na 80Hz skoro dzwiek o takiej czestotliwosci nie dociera w ogole z radia do wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

widze ze ten twoj spec ma wbita w glowe teorie ktora gdzies przeczytal i twardo sie trzyma regoly , lecz nie kazdy glosnik jest dedykowany do skrzynki cl czy br i w jednej sie nie sprawdzi a w drogiej tak , praktyki troche a nie klepanie ksiazkowej reguly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czegos tu nie rozumiem, skoro odcinasz suba na radiu na 55Hz to co ci daje odciecie na wzmaku na 80Hz skoro dzwiek o takiej czestotliwosci nie dociera w ogole z radia do wzmacniacza?

 

 

radio ucina uciete pasmo...troche dziwnie wiem ale tak jest...

 

radio ucina uciete pasmo...troche dziwnie wiem ale tak jest...

 

 

Do końca mi tłumaczy ze br to do es 200,250...wkladal...ale es300d mowi ze wklada w zamknietą...i podobno bardziej miota i trzepie...ale cichna niskie partie basu...

ale dodał że dla osiągniecia efektu który ja teraz chce...to warto spróbować br...bo mowi ze wtedy bd trzepało mięchem...a ja tak chce;-)

tak jak wy mi radziliście...i dodał ze każdemu co inne sie podoba i najlepiej samemu...przekonać sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio ucina uciete pasmo...troche dziwnie wiem ale tak jest...

Aha spoko i nie zamierzasz tego zmienić? :D

 

Do końca mi tłumaczy ze br to do es 200,250...wkladal...ale es300d mowi ze wklada w zamknietą...i podobno bardziej miota i trzepie...ale cichna niskie partie basu...

ale dodał że dla osiągniecia efektu który ja teraz chce...to warto spróbować br...bo mowi ze wtedy bd trzepało mięchem...a ja tak chce;-)

tak jak wy mi radziliście...i dodał ze każdemu co inne sie podoba i najlepiej samemu...przekonać sie...

Poco tyle wielokropków :D ? Tak się zastanawiam, oczekiwałeś pomocy czy po prostu chciałeś się z nami podzielić tym co mówi Twój guru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio ucina uciete pasmo...troche dziwnie wiem ale tak jest...

 

 

nie :) to wzmak jako ostatni w torze audio ucina pasmo ktore i tak do niego nie dociera, rownie dobrze mogl bys na wzmaku calkiem wylaczyc tryb LPF bo z radia do wzmaka nie dotrze nic powyzej wybranej czestotliwosci odciecia w radiu - w Twoim przypadku 55Hz + jakies zbocze ktore jest ustawione w radiu dla tej czestotliwosci

 

Tak sie zastanawiam czy w ogole masz pod dobre wyjscie rca podpiety ten wzmak? bo jak nie na suba tylko pod przednie kanaly to nie wiem czy u Ciebie ale umnie tak jest ze jak ustawie LPF w radiu na zalozmy 70Hz to przednie glosniki automatycznie sa ciete od dolu wlasnie w okolicach 70Hz a do tej czestotliwosci pracuje subwoofer i jesli tak by bylo tez u Ciebie to w tym momencie sub pracuje w przedziale pomiedzy 55Hz ustawionych w radiu i 80 ustawionych na wzmaku :) dosc waskie pasmo ze tak sie wyraze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką jeśli można wiedzieć zaproponował Ci tę skrzynkę BR ?

 

 

powiedzial ze br skrzynie ma juz gotową wyliczoną...ale ile litrow hmm nie wiem....refleks bd aluminiowy...i wiem ze około ponad 10cm bd szersza... koledzy a znacie sie na parametrach głosnika? zeby ocenić czy nadaje się na br?

a i ja mam w radiu tylko jedno wejscie ni cinch...pod suba tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zlocie...w mojej mijscowosci...4 pierwsze mijsce zajely sprzety ktore wyszly od niego...jego es300d w zamknietej osiagnal 3miejsce i 105db...wiec jest troche obcykany...tylko powtarza ze br do sedanow najlepiej wkladac..ale sam sie przekonam czy ma racje..

 

Na zlocie...w mojej mijscowosci...4 pierwsze mijsce zajely sprzety ktore wyszly od niego...jego es300d w zamknietej osiagnal 3miejsce i 105db...wiec jest troche obcykany...tylko powtarza ze br do sedanow najlepiej wkladac..ale sam sie przekonam czy ma racje..

 

 

czy wy dobrze polecacie...czy parametry glosnika myla sie...czy mi wlosy deba bd stawac...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Koledzy dzis po południu bd mial obudowe..br;-) powiedzcie mi podbicie najlepiej jest wyłączyć na wzmaku? tak zeby glosnik bezpieczny był...zeby mu krzywdy nie zrobic...i zeby przesterow nie bylo...a wy jak macie ustawione i na radiu i na wzmaku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy podbicie wylacze...jest bleeeeeeeee....wali i ryczy...gdy podbicie na maksa jest a level na polowe...to cos tam nawet...ale jeszcze nie to....br dalo mi troche na jakosci basu poprawe...i dolne partie tak jak chcialem...ale gdy podglosze na 30 z 50 to juz przester sie pojawia...kurrrrde...juz zglupialem...co jest...br poprawil basik...ale jak to ustawic...cos musi byc nie tak bo wy mowicie wszyscy o wyl. podbicia...a bez niego to ten glosnik nie gra on ryczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam złe wymiary skrzyni, strojenie i tysiąc innych czynników. Nie mogłem znaleźć w tym temacie jakie masz radio. Opisz dokładnie jak masz to ustawione? jak lpf? Gain daj na połowę, podbicia wyłącz, albo daj mało (nie wiem jak w tym wzmaku jest), lpf najlepiej zestrój tak żeby od 70-80hz i niżej grał sub. Słuchałem takich esów w br 30L i pamiętam na ile strojone ale dość nisko coś ok. 35hz i nie było przesterów, może w radiu masz coś nakombinowanie i stąd ten przester?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam złe wymiary skrzyni, strojenie i tysiąc innych czynników. Nie mogłem znaleźć w tym temacie jakie masz radio. Opisz dokładnie jak masz to ustawione? jak lpf? Gain daj na połowę, podbicia wyłącz, albo daj mało (nie wiem jak w tym wzmaku jest), lpf najlepiej zestrój tak żeby od 70-80hz i niżej grał sub. Słuchałem takich esów w br 30L i pamiętam na ile strojone ale dość nisko coś ok. 35hz i nie było przesterów, może w radiu masz coś nakombinowanie i stąd ten przester?

 

 

no i na ogol wlasnie tak jest , przekombinowane opcie w ustawieniach , proponuje koledze zrobic reset na wszystkim i od poczatku poustawiac , powodzenia bo leb kwadratowy bedzie po takim ustawianiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wogole co to jest przester...?? zeby nieporozumien nie bylo...radio mam jvc kd 420 chyba...na radiu mam regulacje...sub 55hz 85 i 120 hz...do wyboru...i kazda z tych czestotliwosci obniza mi czestotliwosc...na wzmaku...bass...reguluje tylko na glosniki wiec...to niema wplywu.....na wzmaku mam 4 pokretla....bass boost mam na maksa...level mam na polowe...lpf mam na 80 hz subsonik na 25hz...

 

naprawde nie wiem co jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy dam bass boosta na 0 level prawie na maksa...to skrzynia nawet nie wali bo puka...i akcentuje wyzsze partie basu nienawidze tego...kurde dziwne....jak wezme level i podbicie...na maksa...to juz jest nawet...a najlepiej jak podbicie jest na maksa a level na polowe...ale to jest cos nie tak nie powinno tak byc....

 

gdy dam bass boosta na 0 level prawie na maksa...to skrzynia nawet nie wali bo puka...i akcentuje wyzsze partie basu nienawidze tego...kurde dziwne....jak wezme level i podbicie...na maksa...to juz jest nawet...a najlepiej jak podbicie jest na maksa a level na polowe...ale to jest cos nie tak nie powinno tak byc....

 

 

a co mnie zaciekawilo...przy sluchaniu na levelu i podbiciu...na maksa glosnik mniej dobija do cewki...niz bylo to w closed...ale przy uderzeniu to kontrolka na sterowniku od basu od monobloka mojego mryga na czerwono...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze zapytac co to za szkrzynia z czego jak zrobiona jakie wymiary jaki port ?

 

 

Glosnik hertz es 300d obudowa br chyba 30l.....wyliczona i prawidlowo zrobiona..podobno...wymiary jutro podam...do tego wzmak mac audio mono 400w w 2ohmach i glosnik 2 cewkowy spiety w 2 ohmy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...