Skocz do zawartości

Pomoc w kupnie wzmacniacza


grixon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poskładałem drewnianą skrzynie +/- 60L i kupiłem do niej 12" głośnik basowy firmy Peiying PA300F4,

Jest to skrzynia BR fi 10cm dł 20cm.

Mam problem z kupnem wzmacniacza, do wydania mam 250zł.

Według producenta, ten głośnik potrzebuje wzmocnienia do 250WAT RMS. Oczywiście wiem, że zazwyczaj dane na tego typu sprzęcie są brane z kosmosu i nie chce żeby od razu temat został wykrzyczany, że ten głośnik mogę ew. wyrzucić do kosza.

Zastanawiam się nad dwoma wzmacniaczami, chodzi o nowy sprzęt:

-Blaupunkt GTA2 180W RMS ale 2 kanałowy za 250zł

-CAR AUDIO BLOW ZR450A 1000W 150W RMS ale za to 4 kanałowy za 210zł

 

Oczywiście dane wartości uzyskiwane są po zmostkowaniu 2 kanałów.

 

Proszę o poradę jaki mam kupić wzmacniacz oraz o uzasadnienie, tylko nie w stylu ....jakaś firma no name to syf a nie ważne jaki Blaupunkt zawsze będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupienia Blaupunkta GTA 400 jednak ma on ułamanego jednego chincha, cena to 100zł czyli w sumie nie wiele jak za ten sprzęt ale musiał bym po niego pojechać 60km. Odpowiadam na pytanie czemu nie chce używanego, chodzi o to, że zazwyczaj jak ktoś coś sprzedaje to to jest popsute, albo przegrzewa się albo milion innych rzeczy się dzieje.

Oczywiście, że chciał bym coś lepszego używanego ale nikt mi nie zagwarantuje działania a sam się na tyle nie znam.

 

Do kolegi Andreas, dlaczego większość ludzi myśli, że jak czegoś nie znają to jest to syf ? Jeżeli było by mnie stać na nowy wzmacniacz za 500zł to nie zastanawiał bym się nad " syfem "

Niestety nie mam tyle a ten wzmacniacz posiada 4 kanały i w miarę przystępną moc.

 

Jak już piszesz, że ten wzmacniacz to syf to nie zapomnij dodać, że ten głośnik to też syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys to samo moj pierwszy wzmak kupiony nowy wraz z subem gtb , radzil sobie dobrze w trybie zmostkowanym , kontrola byla calkiem przyjemnie gral jak pamietam , cudow nie bylo ale jak za ta kase za nowy to warto zainwestowac , cp tez testowalem co prawda nie ten model ale sprzet do lupania ostro gral w porownaniu do bp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze musi to byś popsute ani jakieś wadliwe. Jeszcze nigdy nie kupiłem na necie uzywki, która miala byc sprawna, a nie byla. Pomijając wyjątki kiedy ktoś opisuje usterke. Polecam jednak kupić używkę, oczywiście mozesz zerknac na naszą giełde, mozna coś wyhaczyć. Nie chce tutaj robic jakiejs reklamy dla siebie, ale mam o wiele tanszy wzmak 4-kanałowy. Mowie to po to, zebyś zastanowił się nad zmianą nastawienia na uzywki:) Wiele osob ma dużo do zaproponowania. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrzemlUu

 

Jeżeli nie jest to sprzeczne z regulaminem to może jednak poprosił bym Cie o autoreklamę ew. o poradę który wzmacniacz ze wspominanej giełdy był by dla mnie lepszym rozwiązaniem, fajnie by było gdyby był 4 kanałowy to w przyszłości podłączył bym przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupienia Blaupunkta GTA 400 jednak ma on ułamanego jednego chincha, cena to 100zł czyli w sumie nie wiele jak za ten sprzęt ale musiał bym po niego pojechać 60km. Odpowiadam na pytanie czemu nie chce używanego, chodzi o to, że zazwyczaj jak ktoś coś sprzedaje to to jest popsute, albo przegrzewa się albo milion innych rzeczy się dzieje.

Oczywiście, że chciał bym coś lepszego używanego ale nikt mi nie zagwarantuje działania a sam się na tyle nie znam.

 

Do kolegi Andreas, dlaczego większość ludzi myśli, że jak czegoś nie znają to jest to syf ? Jeżeli było by mnie stać na nowy wzmacniacz za 500zł to nie zastanawiał bym się nad " syfem "

Niestety nie mam tyle a ten wzmacniacz posiada 4 kanały i w miarę przystępną moc.

 

Jak już piszesz, że ten wzmacniacz to syf to nie zapomnij dodać, że ten głośnik to też syf

 

Głośnik już kupiłeś to nie będę mówił, że syf, bo to nic nie zmieni :P a nad wzmacniaczem mozesz się jeszcze zastanowić ;)

 

Nie znam wielu rzeczy i jest wśród nich liczna grupa, której nie śmiałbym nazwać syfem - tak dla sprostowania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na gielde, po tematach poszukaj jakis klockow.

Macrom 42.16

znajdz moj temat, mam jeszcze identyczna 4-kanałówke Concorda(patrz temat).

Ewentualnie założ temat na gieldzie ze kupisz używkę do danej kwoty, 2 czy 4 kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te no name mają jakość raczej kiepską, cyferki wzięte z sufitu, moce raczej mało prawdopodobne, chociaż blaupunkt też do mocarzy nie należy, ale w ciemno powiem, że jest lepszym piecem. Pewna używka, będzie jakościowo lepsza o parę klas i starczy na dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...