Skocz do zawartości

Głośniki samochodowe Crunch mxb 6.2c


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

podepnę się, żeby ie tworzyć astępego tematu o 16-stkach

 

radio Clarion DXZ768rmp

auto astra I hb

muzyka wszystko oprócz rapu i hoip-hopu

na razie nie ma suba,

może nawet nie będzie wcale

 

pytanie brzmi

co do tego auta, żeby było dość mocno z basem i głośno z drzwi,

 

jak wypada zestaw

SINUSLIVE SL165W NEO28S

 

http://allegro.pl/sinuslive-sl165w-neo28s-neo-28-neo28-zestaw-sl-165-i2094163691.html

 

do wyzej wymienionego HSK?

lub Cruncha z tytułu?

w cenie ok 350zł HSK być może podróbki, ale jest o tym temat i żle się ludzie nie wypowiadają o tym

 

 

wolałbym wydać do 350zł,

w tej cenie na allegro można kupić używane DLS R6A,

ale zwykle same woofery,

 

a co wtedy z wysokotonowymi i zwrotnicami? jakie mógłbym dokupić?

 

wzmacniacz kupię w drugiej kolejności ju pod wybrane głośniki

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz sam wiesz lepiej ... otóż w Astrze f jak dasz za duży dystans to nie wejdzie Ci głośnik pod maskownicę i będzie stukać membrana. Na forum znajdziesz DOKŁADNIE ile ma taki dystans mieć grubości i jaka wtedy może być max głębokość głośnika ...68mm chyba ale dokładnie to musisz znaleźć. Tak więc lepiej poszukaj , bo potem się okaże że musisz ciąć tapicerkę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat jest o głośnikach,

 

nie o dystansach,

nie o montażu,

i o wygłuszaniu drzwi tez nie

 

z głębokoscią sobie poradzę,

 

interesuje mnie porównanie tych głosników,

szczególnie HSK do sinuslive z Neo28s

cena praktycznie ta sama,

HSK są opisane dość mocne,

ale o

SINUSLIVE SL165W NEO28S

 

jest malutko od osób, które tego słuchały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytnie sobie dziure w tapicerce nożyczkami i tez zagra :D... Któregobyś ze stawu nie kupił "hałas" zrobi, nawet nie piszesz o reszcie sprzętu, jesteś świezak ktory powinien poczytać podstawy. Tematy z forum których jest wiecej niz masz palców u rąk i nóg razem :P Jak to wszystko przeczytasz to bedziesz wiedziec co i jak :P.

 

Mam nadzieje ze teraz bezsensownego pytania nie zadasz :P Twoje pytanie brzmi tłumacząc na inny temat - "Czy Eskort który ma 90 koni mechanicznych jest lepszy od Passata który ma 90 koników" :)

 

PS ja mialem SL i powiem Ci ze bardzo mocne, bdb do łupania i ew. elektro, trance itd. Jest kompromisem miedzy miękkością grania a "kopaniem" Tweeter da sie zmusić do gry. HSK powala je na kolana jesli chodzi o wokal, który w SL jest sztuczny, nie wyraźny płaski. Po zmainie na HSK po prostu inna bajka całkowicie, głuchy by usłyszał. Tweeter w HSK jest trudniejszy w opanowaniu ale jak się ktos troche zna, pomajstruje to na prawde świetny dzwięk da się z niego wydobyć ale nie radze ciąć nizej jak 2.5Khz @ 12dB/okt bo zaczyna piszczeć i piachem rzucać. Za to tw. z SL byl mniej piskliwy przy tych cieciach i częstotliwosci ale i tak grał płasko i bardzo duzo mu brakuje do HT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytnie sobie dziure w tapicerce nożyczkami i tez zagra :D... Któregobyś ze stawu nie kupił "hałas" zrobi, nawet nie piszesz o reszcie sprzętu, jesteś świezak ktory powinien poczytać podstawy. Tematy z forum których jest wiecej niz masz palców u rąk i nóg razem :P Jak to wszystko przeczytasz to bedziesz wiedziec co i jak :P.

 

Mam nadzieje ze teraz bezsensownego pytania nie zadasz :P Twoje pytanie brzmi tłumacząc na inny temat - "Czy Eskort który ma 90 koni mechanicznych jest lepszy od Passata który ma 90 koników" :)

 

kolego

czytaj uwaznie

 

reszta sprzętu napisana jest w pierwszym moim poście w tym temacie

czego Ci brakuje?

 

nie nabijaj postów bez sensu

poa tym nie odrózniasz auta kompaktowego od klasy średniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla wiem że o R6A masz wiedzę,

bo obserwowałem Twoja aukcję na allegro,

ale wtedy był brak kasy

 

szukałem o SL

jest mało i niebyt konkretnie

 

o HSK się dużo naczytałem,

 

dlatego pytam o ich porównanie w stosunku do Sinuslive,

poza tym ciekaw jestem co jest warty tweeter neo28 w tym zestawie

 

bo moze lepiej kupic same woofery Sinuslive + jakieś tweetery oddzielnie

 

jak ktoś ma taką wiedzę to będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega blackdragon juz ci wyjasnil

 

 

 

 

 

PS ja mialem SL i powiem Ci ze bardzo mocne, bdb do łupania i ew. elektro, trance itd. Jest kompromisem miedzy miękkością grania a "kopaniem" Tweeter da sie zmusić do gry. HSK powala je na kolana jesli chodzi o wokal, który w SL jest sztuczny, nie wyraźny płaski. Po zmainie na HSK po prostu inna bajka całkowicie, głuchy by usłyszał. Tweeter w HSK jest trudniejszy w opanowaniu ale jak się ktos troche zna, pomajstruje to na prawde świetny dzwięk da się z niego wydobyć ale nie radze ciąć nizej jak 2.5Khz @ 12dB/okt bo zaczyna piszczeć i piachem rzucać. Za to tw. z SL byl mniej piskliwy przy tych cieciach i częstotliwosci ale i tak grał płasko i bardzo duzo mu brakuje do HT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sry, myslalem ze to post autora tematu który nie napisał jaki ma sprzęt pod którym bedzie to smigać.

Ale co prawda to prawda, nie napisałes jaki wzmacniacz pod zestaw masz.

 

Tak jak pisze, SL fajny mocny w miare nisko grający woofer. Tweeter z tego zestawu wg mnie paskudny jesli chodzi o wokal, detaliczność.

 

Za woofery SL dalbym teraz góra hmm 70 zł para (za uzywane) tweetery mozna kombinowac inne najlepiej które w miare nisko mozna ciąć i nie mają wycofanego wokalu jak neo 28.

 

Kwestia tego czy zmieści woofery to juz jego w tym głowa :) Najwyzej bedzie Polak mądry po szkodzie i coś z tapicerką wymysli :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega blackdragon juz ci wyjasnil

 

 

 

 

 

PS ja mialem SL i powiem Ci ze bardzo mocne, bdb do łupania i ew. elektro, trance itd. Jest kompromisem miedzy miękkością grania a "kopaniem" Tweeter da sie zmusić do gry. HSK powala je na kolana jesli chodzi o wokal, który w SL jest sztuczny, nie wyraźny płaski. Po zmainie na HSK po prostu inna bajka całkowicie, głuchy by usłyszał. Tweeter w HSK jest trudniejszy w opanowaniu ale jak się ktos troche zna, pomajstruje to na prawde świetny dzwięk da się z niego wydobyć ale nie radze ciąć nizej jak 2.5Khz @ 12dB/okt bo zaczyna piszczeć i piachem rzucać. Za to tw. z SL byl mniej piskliwy przy tych cieciach i częstotliwosci ale i tak grał płasko i bardzo duzo mu brakuje do HT25

czytałem

ciekawie się wypowiedział / podziękowania

 

 

i dobrze się dowiedzieć od osoby która obu zestawów słuchała

 

Sry, myslalem ze to post autora tematu który nie napisał jaki ma sprzęt pod którym bedzie to smigać.

Ale co prawda to prawda, nie napisałes jaki wzmacniacz pod zestaw masz.

 

Tak jak pisze, SL fajny mocny w miare nisko grający woofer. Tweeter z tego zestawu wg mnie paskudny jesli chodzi o wokal, detaliczność.

 

Za woofery SL dalbym teraz góra hmm 70 zł para (za uzywane) tweetery mozna kombinowac inne najlepiej które w miare nisko mozna ciąć i nie mają wycofanego wokalu jak neo 28.

 

Kwestia tego czy zmieści woofery to juz jego w tym głowa :) Najwyzej bedzie Polak mądry po szkodzie i coś z tapicerką wymysli :P:)

 

dzięki

 

szukałem właśnie takiej jasnej oceny

pomogło mi to dużo

 

 

 

ps. pisałem że wzmak kupię dopiero pod wybrany woofery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...