Skocz do zawartości

Pb M-12 chyba sie troszke przypalil?


kura89ns
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Glosniczek napedzal Cp 2/250 gain byl ustawiony na 80% podbicie basu na wzmaku na 25%, na radiu bas na 0, Loud wlaczony i volume na 40 z 50... W aucie zaczelo cos smierdziec po 10 min jazdy otworzylem bagaznik a tu kleby bardzo smierdzoncego dymu wydostawaly sie z portu bassrefle... Troszke sie zagrzal bo oslona cewki na membranie byla ciepla, teraz wzmak jest przykrecony na 60% volume daje na 30-35 max podbicie basow na wzkaku na 0 i gra chyba normalnie... Teraz pytanie co sie moglo stac ze taki dym ? Przypalila sie cewka napewno ale w jakim stopniu... Bedzie cos jeszcze z tego suba czy lepiej go juz sprzedac pouki jeszcze daje z siebie jakis dzwiek... Dymu bylo naprawde sporo !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam zobaczysz.. Napewno przesadziłes z gainem to wiem.. Głosniczek dobijały przestery, tutaj loud, tu podbicie basu i gain prawie na full. Z gainem robisz tak:

Patrzysz ilo woltowe jest wyjscie na radiu-załozmy ze 4V

Na wzmacniaczu patrzysz jaka masz podziałke woltową przy gainie zakładamy- 100mV-8V.. I ustawiasz gaina w takiej pozycji aby pi razy oko wskazywało 4v..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiłem gain w moim CP na 13/13:30(tak to nazwijmy) to wzmacniacz jak i tył głośnika były ciepłe.

Odpuściłem mu tak na 11/11:30 i teraz wzmacniacz jest ciepły, głośnik zimny(to mu podkręciłem na 12).

Oczywiście jak wyżej gain powinno się ustawiać PI x OKO na tyle samo ile ma RCA w radiu.

 

A i dla tego kupiłem RE Audio a nie Powerbassa, taki mały off top.

 

I jeszcze jedno napisz mi czy jak pogra Ci ten zestaw to wzmacniacz jest/był: zimny/ciepły/gorący bo sam chce zinterpretować jak działa mój 2/250. W końcu masz 2x „mocniejszy” sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sluchalem non stop na takich ustawieniach i dopiero po odsluchu tego kawalka Ying Yang Twins & Lil Jon - Shake it like a Salt Shaker po 15 minutach poprostu zaczelo sie dymic... A Cp nie grzeje sie prawie wogule mam go przykreconego zaraz przy klapie bagaznika do ziem (spodu bagaznika) do tego materialu tak zeby tylko nie latal... :hyhy: i jest cieply ale troszeczke tylko nawet jak bywala pogoda po 30-35 stopni to on sie poprostu nie grzal prawie wogule... Kiedys mialem blaupunkta gta4 i w mostku do niego podpietego suba i dawalem mu na maxa i mozna bylo spazyc reke !! Jak na moje oko to seria POWER ma naprawde dobre chlodzenie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo dziwne, ten RE ma 175W czyli o wiele za mało(teraz nie szaleje z nim bo się "wygrzewa") no i pogoda jaka jest każdy widzi. Pogra z 30min no i jak dotknę wzmacniacz to jest bardzo mile ciepły(łapki można sobie ogrzać). Głośnik jest zimny, to co jest?

Co by się działo jak by to był sub 400W nawet 300W?

WTF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ige, gra dalej i nie widac zadnej roznicy w brzmieniu ale boje sie teraz dawac mu na maxa :hyhy: mam nadzieje ze tylko klej sie przypiekl :)

 

DR, hmm dziwne moze masz go w jakims kacie gdzie nie ma zbyt dobrego chlodzenia... Ja mam civica hatchback z tylu pulki niema wiec chlodzenie ma bardzo dobre szyby caly czas opuszczone xD jest cieply ale tylko troszke na blaupunkcie to bym jajko usmazyl ale siedzial pod siedzeniem to moze dlatego

 

zomer1980, membrane juz tak sprawdzalem i nic nie slychac raczej pracuje swobodnie:) od nowosci jak na maxa wciskalem to raz cos tam zatrzeszczalo przy koncu ale to pewnie dlatego ze troszke krzywo docislem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...