Skocz do zawartości

Wzmacniacz ze zwrotnicą i zestaw odseparowany ze zwrotnicami


Robertgio30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam wzmacniacz Focal Solid 4 ze zwrotnicami możliwość ustawienia pasma HP ,LP oraz pełne pasmo FULL i chcę zakupić zestaw odseparowany na przód Focal 165V30 również ze zwrotnicami.

Dwa kanały chcę zmostkować i podpiąć pod nie wzmacniacz , a pod kolejne dwa ten zestaw głosników.

I tu mam pytanie , czy jeśli mam we wzmacniaczu tą zwrotnicę to potrzebuję jeszcze tych z zestawu odseparowanego? jeśli tak to jakie pasmo mam ustawić na wzmacniaczu ?, HP czy pełne pasmo FULL a wtedy zwrotnica z zestawu rozdzieli pasmo osobno na Woofer i na tweeter ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co to sie dzieje żeby zadawać takie przedprzedpodstawowe pytania . Ja też kiedyś byłem zielony, z resztą każdy z nas,

Ale jak czegoś nie wiedziałem to zaglądałem w instrukcje albo myślałem logicznie i szło i nikogo nie musiałem sie pytać jak to działa. Zrozumaiłbym gdyby Kobieta pytała...

 

"wyrozumiałość-mode ON":

 

zwrotnice pasywne dołączane do zestawów głośnikowych mają za zadanie podzielić pasmo między tweeterem a midwooferem.

Filtrami (lpf i hpf) we wzmacniaczu filtrujesz midwoofer od dołu, czyli HPF (np 80Hz), coby sie nie wypluł przetwarzając najniższe rejestry za które jest odpowiedzialny subwoofer. Suba filtrujesz LPFem (np50Hz) zeby nie grał tym co w/w midwoofery w drzwiach.

Zwrotnice w zestawach z filtrami we wzm mają ze sobą tyle wspólnego co nic i jedno nie wyklucza drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak chodziło mi o to że mostkuje dwa kanały i podłączam pod nie suba pisałem to wczoraj po paru drinkach , więc pomyliłem się :-)

A pan Mehow niech nie będzie taki mądry , ja też jestem zielony i szukałem czegoś na ten temat i nie znalazłem dlatego pytam.

Po za tym kolega powyżej pisze żeby ustawić na Full a ostatnio jak pytałem tu na czacie to ktoś napisał żeby ustawić HP więc już zgłupiałem ,ale też mi się wydawało że na Full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...