Skocz do zawartości

ORION HCCA-12.2 - 12"


RF.TEAM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie zastanawiam sie nad kupnem tego Oriona 12.2... Tylko obawiam sie ze bedzie problem z zasileniem tego potworka... Moze doradzicie mi co wybrac mam na oku Vibe Space 12, PowerBass 3xl 12", Orion 12, Earthquake DBXI 12, Mtx 9512-44 moze JL 12w6... Zasilanie to najprawdopodobniej Hifonics BXI 1608D/1606D chyba ze uda sie wyrwac gdzies tanio Steg k202 to bardzo chetnie bo to by byla najlepsza opcja :) A do oriona to niewiem ale pewnie cos mocniejszego bylo by poczebne tylko zastanawiam sie czy 2000rms nie urwie mi glowy :) a teraz mam PB m-12... 350rms i jest ladnie ale stanowczo za slabo moze napisze odrazu czego oczekuje... Wiec ma to byc naprawde mocne uderzenie przy zachowaniu w miare ladnej jakosci... Chcial bym raczej 12" w br bo 15" moze muli w niektorych kawalkach chyba ze sie myle... Sprzet bede sprowadzal z angli wiec mile widziane linki do jakis sklepow tanich albo aukcji na ebay.co.uk

 

 

zapomnialem dodac ze fundusze sa ograniczone na glosnik jakies 200-230 funtow a wzmacniacz narazie zostawmy bede sie martwil o to w innym temacie ... :P z zakupem mi sie nie spieszy narazie chce sie upewnic co byloby najlepsza opcja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak oriona kupisz za 230-50£ na ebayu ale zeby go ruszyc potrzebujesz naprawde mocnego kopa wiec Hifonics BXI 1608D/1606D moze zdac egzamin ale do niego podpiol bym Mtx 9512-44 do Oriona proponuje T1500.2 mysle ze lepiej sobie poradzi z tym potworem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpadl mi w oko nowy sub mianowicie Earthquake DBXI-12 z tej nowej serii. Warte to jest wogule uwagi? Slyszal ktos ten glosniczek? Do czego mozna go poruwnac? Wyglada konkretnie szczegulnie ta membranka i dosc spory jej xmax:) Troszke slabszy niz poprzednie ale tez cena 189 funtow :hyhy: Moze jakies poruwnanie do Vibe Space 12 cena:139 funtow :)

 

http://cgi.ebay.co.uk/Earthquake-DBXi-12-1...id=p3286.c0.m14 Earthquake Dbxi 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie Earthquake po przetlumaczeniu to" trzesienie ziemi" jest ok. slyszalem tylko ze jest dynamiczny, niestety nie spotkalem sie z nim na zywo wiec nie moge go porownac z innymi subami,tu sa jego dane jesli to cos pomoze :hyhy:

 

DBXi-12 / DBXi-12D

* 500 Watts RMS 1000 Walls Peak Power

* 12" cast frame subwoofer

* Single or Dual voice coil 4-ohm

* XMax 1.25-Inch, 27.94 mm

* 2" voice coil, aluminum bobin

* Sensitivity 87 dB

* Free Air Resonance 25Hz / 24Hz

* 120 Oz double stacked magnet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Na PW do kura89ns, już odpisałem ale i tu napiszę:)

 

Posiadam EQ DBXi-12. Jak dla mnie jest boski. Niestety nie mogę go porównać z niczym innym bo musze się przyznać, że słyszałem tylko Blaupunkta 1200GTB. Głośnik siedzi w skrzynce liczonej przez Bartka. Jak dla mnie jest bardzo dynamiczny. Ale to co robi przy wolnych rytmach to po prostu poezja. Wytwarza duże ciśnienie. Nie ma problemu, żeby szyby w okolicznych budynkach drżały :) A w samochodzi (Civic 91') jest po prostu masakra.

Tam w tych danych chyba jest jakiś błąd. Bo w maxie ma 1500W (tak mam na magnesie)

i jeśli dobrze pamiętam to w książeczce do niego jest napisane że xmax ma lekko ponad 6cm!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie w jedna strone

 

No nie :) To już obie wzięte razem.

 

nie cale 60mm

 

Być może. Mi jak przeliczałem z cali na cm to wyszło ponad. Ale mniejsza o większość. Jak dla mnie to i tak dużo....

 

[ Dodano: 2008-09-30, 07:33 ]

A Earthquake to chyba sam nie wie ile ten głośnik ma mocy. Bo na magnesie mam 1500W w maxie a w katalogu co dostałem z głośnikiem jest 1000. W katalogu rms'u jest 400 a na stronie 500....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to teraz poruszę pewien temat.. Bo mój egzemplarz to wogóle jest jakiś troszkę inny....

 

Mianowicie na magnesie widnieje także napis: DBXI-12D, gdzie ten głośnik nie ma 2ch cewek..

 

A co do mocy to na stronie jest jak dobrze pamiętam 500W RMS a wkatalogu mam 400..., aaa i w katalogu tez mam 1000 w maxie..

 

Tak się zastanawiałem czy moze przez jakis bład nie wyszlo tak ze w tym egzemplarzu mam magnes z 15" bo one maja 1500RMS'u(wg katalogu), no ale na magnesie jest DBXI 12

 

[ Dodano: 2008-10-03, 18:52 ]

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...ea1ccfa661.html

 

link do foty magnesu, troszke ciezko odczytac ale da rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...