Skocz do zawartości

Domowa sieć po WIFI xp oraz win7 ???


mastah22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam bardziej rozgarnietych w temacie... Co zrobić zeby udostępniać sobie pliki miedzy dwoma lapami.

Jeden to xp drugi to siódemka?

Router tp-linka łączy oba po wifi, da się to jakoś skonfigurować? Co wazniejsze jakoś zabepieczyc później? Nie mam ochoty sąsiadowi dawać satysfakcji z przeglądania zawartości moich kompów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz WiFi na haslo to w zasadzie przecietny sasiad Ci sie nie podepnie

 

co do plikami miedzy lapkami to nie pamietam juz w XP jak bylo ale w win7 kliknij prawym na folder i tam bedzie pozycja "Udostepnianie" reszty dalej co i jak mozna sie domyslic w miare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w sieci po wifi

2 tv samsunga

3 kompy

2 tunery enki

2 telefony kom.

wszystkie urządzenia sie miedzy sobą widzą(tunery enki tylko innych nie widzą)

każdym urzadzeniem moge grzebac w innym urzadzeniu,np telewizorem w telefonie...

co do kompów tak jak Fubu pisał...tylko w w7 chyba mam na górze udostepnianie w folderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz konfigurował to oba lapki muszą być w tej samej grupie robiczej. Domyslnie xp grupe robczą ma MSHOME, win7 ma inna juz nie pamietam jaka jest ustawiana domyslnie, muszisz zmienić na ta samą:

 

mój komputer/wlasciwosci/nazwa komputera i tam masz zmiane nazwy uzytkownika lub grupy roboczej

 

co do wifi to wystarczy Ci proste zabezpeiczenie WEP lub możesz sobie zrobic filtracje po amcu i tez bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostane szału z tymi złomami...

Kompy sie widza, z poziomu WIN7 widze udostepnione rzeczy XP odwrotnie nie ma szans...

Nie ma tu Zasad zabezpieczeń lokalnych, zadne inne ustaienia nie przynosza rezultatu.

 

Dostane szału z tymi złomami...

Kompy sie widza, z poziomu WIN7 widze udostepnione rzeczy XP odwrotnie nie ma szans...

Turtoriale mi nie pomagaja, Wszytsko robie jak napisali:

http://windows7forum.pl/udostepnianie-plikow-folderow-bez-hasla-sieci-tutorial-t-4770.html

 

moj to HOME

 

Rece mi opadaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem raczej pomiedzy lacznoscia, z tego co pamietam to trzeba zainstalowac cos na komputerze z win xp.

To cos to (LLTD) na kompie z xp, ponadto musi byc ta sama grupa robocza.

Link Layer Topology Discovery (LLTD) Responder (KB922120)

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=4F01A31D-EE46-481E-BA11-37F485FA34EA&displaylang=en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz ściągnij Hamachi , zainstaluj na kompach . Na jednym w Hamachi utwórz sieć (home), na drugim kompie w Hamahi daj dołącz do sieci (home) i potem najeżdżasz kursorem na pole Hamachi ,klikasz prawym i masz> "eksploruj" , no i ładnie pięknie , prosto dostęp do plików na kompach ...więcej ten tekst pisałem niż trwa ten proces na kompach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widza sie kompy, sieci reaguja na zmiany nazw kompów, z poziomu 7 da sie wszystko udostepnione na lapie z xp przegladnac, w druga strone nie ma bata, wywala problem w aby sie z adminem kontaktowac bo nie mam uprawnien, a udostepnione sa dla "wszystkich i w full dostepie", grupy sa te same,.

 

Jarek wszystko zrobione, Waski zapory brak... Zadnych firewalli i antywirów ani tu ani tu. Z dostepem do xp nie ma problemu problem jest z dostepem do 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...