Skocz do zawartości

Dobór głośników średniotonowych Renault Megane


rotter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z doborem zestawu głośników średniotonowych na przód. Moje auto to Renault Megane I Classic 96'... Budżet jaki mogę przeznaczyć to 300-400 zł za komplet. Najlepiej gdyby też posiadały syk.

 

Moja koncepcja:

Radio: Clarion CZ309E (Póki co, ponieważ w przyszłości chcę kupić wzmacniacz)

Głośniki przód: Tutaj proszę Was o pomoc w wyborze. Do tego chciałbym również zamontować w kokpicie 2 syczki, gdyby były odseparowane w zestawie.

Głośniki tył: Sądzę, że będą zbędne.

Bagażnik: Skrzynia basowa aktywna, 2x150 W RMS (Tego nie jestem pewien, w środę się upewnię jak przetestuje ten zestaw i dowiem się o nim nieco więcej...)

 

Proszę Was o opinię, ewentualne poprawki, porady, jaki sprzęt kupić i czy na tym radiu w miarę przyzwoicie to będzie grać ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie najpierw jaki rozmiar głośników możesz zmieścić w drzwiach. Ja montowałem zestaw odseparowany do Megane I ph II hatchback z 2000r i zamiast oryginalnych trzynastek udało mi się zmieścić szesnastki. Wystarczyło tylko wyciąć plastikowy Koszyczek, w którym były montowane głośniki 13 cm i przykręcić głośnik 16,5cm przez dystans z MDF-u o grubości 30mm. Z zewnątrz nie widać żadnych zmian, gdyż głośnik przykryła seryjna maskownica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukasz sredniaka i wysokotonowki?

mam problem z doborem zestawu głośników średniotonowych na przód

Najlepiej gdyby też posiadały syk

 

Chyba chodzi o głośniki współosiowe :?:

 

Do tego chciałbym również zamontować w kokpicie 2 syczki, gdyby były odseparowane w zestawie.

 

Lub chodzi o głośniki odseparowane :?:

 

Ostateczna decyzja należy do rotter :looka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak dokładnie chodzi mi o głośniki odseparowane... Powiem Wam, że jestem laikiem w dziedzinie car audio, powiedziano mi właśnie abym najlepiej kupił średniotonowe odseparowane z syczkiem... Co do wiedzy tej osoby to mam pewne wątpliwości, więc wolę sie od Was dowiedzieć jak Wy byście rozwiązali to i co wrzucili na przód. Proszę Was o podanie przykładowych głośników na rozmiar 13 i 16,5... ja dzisiaj sobie to pomierzę i powiem Wam jak to wygląda.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj opcji szukaj. Wystarczy, że wpiszesz nazwy tych firm. Później określ budżet i zobacz co dana firma w nim oferuje. Napisz skąd jesteś, to może uda Ci się gdzieś czegoś posłuchać i wyrobić gust. A na sam koniec odwiedź forumową giełdę, to może zaoszczędzisz coś na piwo przy instalacji :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...