Skocz do zawartości

[Carpower raptor 6] Jak pozbyć się świszczenia powietrza z bass reflexu?


monogramus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Głośnik: Carpower Raptor-6

2. Parametry głośnika: Impedancja (Z) 4Ω Częstotliwość rezonansowa (fs) 53Hz Max pasmo przenoszenia f3-800Hz Moc muzyczna 300WMAX Moc znamionowa (P) 100WRMS SPL (1W/1m) 88dB Podatność mech. zawieszeń (Cms) 0.38mm/N Masa ruchoma (Mms) 23g Dobroć mechaniczna (Qms) 2.2 Dobroć elektryczna (Qes) 0.43 Dobroć całkowita (Qts) 0.36 Objętość ekwiwalentna (Vas) 6.9 l Rezystancja cewki (Re) 3.4Ω Współczynnik BxL 7.6 Tm Indukcyjność cewki (Le) 0.6mH Średnica cewki 25mm Materiał korpusu cewki KAPTON Wychylenie liniowe (XMAX) ±9mm Pow. czynna mem. (Sd) 113cm2 Waga magnesu 850g Waga 2.4kg

3. Rodzaj słuchanej muzyki: jazz, funky

4. Grubość materiału z jakiego będzie wykonana skrzynia: MDF 10mm, 9l.

5. Wymiary bagażnika: duży, głośnik w otworze na narty

6. Bass reflex: prostokątny, 20x200mm

6. Model auta: sedan

 

Zrobiłem skrzynkę pod powyższy głośnik, wszystko policzyłem w Winisd, wyszło prawie idealnie, gra pięknie, głośno, głęboko, jestem miłe zaskoczony, spodziewałem się mniej.

Ponieważ głośnik jest w otworze tylnej kanapy, na narty, to jakość jest istotna. Przy głośnej muzyce słychać powietrze wydobywające się z bass reflexu. Wiem, że krawędzie otworu powinny być wyszlifowane, zrobię to (będzie jeszcze jedna płyta czołowa, dekoracyjna), ale chciałem się poradzić czy są jakieś inne triki, żeby zmniejszyć efekt świszczącego powietrza. Wiem, że będzie to trudne bo skrzynka mała, otwór mały, a ciśnienia duże.

 

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie będę kombinował, wygładzę krawędzie, spróbuje "zakręt" jeszcze poprawić i będzie na pewno trochę lepiej. I tak nie słucham na maksymalnej głośności, skrzynka gra jak niejedna 8"-10" kupiona gotowa. Chciałem zrobić ideał, a tak jest na 90% :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...