Skocz do zawartości

Cabrio i porządny przód


digit6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, projekt z Toyota Celica juz uwazam za zamkniety bo auto zostalo sprzedane wraz z calym sprzetem (9855r,RS4,HSK,ES250,s634).

Teraz przyszedl czas na cabrio z twardym dachem, a mianowicie Astra TT.

Nie chce juz sie bawic w zbyt duza ingerencje w sprzet poniewaz auto i tak planuje sprzedac po sezonie letnim ;)

 

Na pokladzie mam radio CD70(navi,telefon,komputer) i 7glosnikow. Gra to wiadomo jak kazdy sprzet fabryczny, bez rewelacji.

Chcialbym zostawic oryginalna jednoske bo ladnie komponuje sie z deska i mam pelne sterowanie i w ogole nie ma innej opcji zebym to wyciagal i wstawial jakies 2din wiec tutaj nie ma planu manewru.

 

I teraz pytanie, wiadomo ze nie ma ona wyjsc RCA, ktora mozliwosc jest najlepsza pod wzgledem jakosci i uniwersalnosci:

1. wyciagniecie RCA bezposrednio z radia.

2. zastosowanie dobrego konwertera, np Genesis Hi-Low http://allegro.pl/genesis-hi-low-konwerter-rca-warszawa-i2044126167.html i do tego wzmacniacz

3. podpiecie od razu jakiegos wzmacniacza na hi-imput??

 

Suba mozna teoretycznie tam wlozyc bo jest luka na narty wiec pompowalbym do srodka po jej otworzeniu, ale....chodzi o jak najmniej inwazyjna metode, w sensie sprzedaje auto, w kilka chwil odpinam nowe, wkladam stare glosniki, odlaczam wzmacniacz i zostaje seria...niechcialbym ciagnac kabli do bagaznika i próć pół auta...

 

Zastanawialem sie nad jakims malym ale mocowo odpowiednim wzmacniaczem 2kanalowym umieszczonym za schowkiem pasazera, lub pod siedzeniem i do tego wygluszenie przednich furtek i wstawienie jakis porzadnych masakratorow w oryginalne miejsce tak zeby graly konkretnie i sub nie byl potrzebny, albo kupienie 4kanalowki i dolaczenie jeszcze dwoch glosnikow w tylnych boczkach gdzie tez mam teraz glosniki i puszczenie ich w niskim pasmie tak zeby zastapily suba+przod do tego.

 

Co myslicie, ktora koncepcja bylaby najbardziej optymalna i najmniej inwazyjna?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Cabro wkładałem 2xDLS R6A

Jak wiadomo brak miejsca na suba w tym aucie...

Dokladnie jak sanders pisał byl temat odnosnie seryjnego radia, wystarczy czytać...

Teraz jest wiele zestawów przednich grających tak ze nie potrzeba suba.

niechcialbym ciagnac kabli do bagaznika i próć pół auta...

wszystko zalezy ile chcesz wydać i czego oczekujesz od sprzetu.

Poza tym jesteś z mojej okolicy odezwij sie na gg lub pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem zapoznalem sie z tamtym tematem, to samo radio, zostal wyciagniety optyk do tego procek itp....zabawa na sporo kasy i czasu.

Tak jak mowilem auto tak czy tak sprzedam jeszcze w tym roku wiec nie chce za dluzo w nim dlubac, wygluszenie oczywiscie chce zrobic jak nalezy i przygotowac porzadnie drzwi, tylko kwestia tego ktora z propozycji wybrac, z gory mowie ze optyka i procki bawic sie nie bede gdyz nie chce zostawic tego w aucie przyszlemu wlascicielowi, a poza tym dlubalem juz sporo przy poprzednim aucie i w chwili obecnej potrzebuje tylko czegos co lepiej zagra niz seria i da porzadny wykop bez suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw chcialbym wiedziec ktory z 3 podanych sposobow najbardziej mnie zadowoli pod kwestia brzmienia, bo kasa to drugorzedna sprawa...licze sie z tym ze nie wystarczy wsadzic w drzwi HSK zeby trzeslo furtkami a juz glosniki za ok 600-700zl ale kwestia tego czy dwa wystarcza czy dorzucic dwa w tylnych boczkach i puscic to przez 4kanalowke,....wolalbym sam przod i mala dwukanalowke tak zebym ja upchal nad nogami za schowkiem bo odejdzie problem ciagniecia kabli progami itp spraw...na samo wygluszenie przednich drzwi pojdzie z 300zl i zdaje sobie z tego sprawe poza tym mam jeszcze maty ktore mi zostaly od poprzedniego wyklejania, jak to zrobic porzadnie-wiem...kwestia sprzetu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA bym, skupil sie max na przednich drzwiach , zrobil wszystko do granic mozliwosci profi a co do radia to mysle ze rozwiazanie konwerter czy bezposredni pod hi inpu to bez wiekszej roznicy jezeli chodzi o dzwiek ale wygoda w wyborze wzmacniacza przemawia za konwerterem , a czy jak zrobisz rca z radia bedszie duzo lepiej nie wiem bo tego nie przerabialem ale bez procka radio bedzie waskim gardlem systemu , tak mi sie wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Radio będzie najsłabszym elementem w związku z tym warto zastawnowić się, czy jest sens pakować kasę w "niewiadomo jakie haj endy"

potrzebuje tylko czegos co lepiej zagra niz seria i da porzadny wykop bez suba

2. Do jazdy bez suba najfajniej by się pewnie sprawdził SS 18W4531

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Radio będzie najsłabszym elementem w związku z tym warto zastawnowić się, czy jest sens pakować kasę w "niewiadomo jakie haj endy"

Doskonale zdaję sobię z tego sprawę i dlatego niechciałbym wrzucać niewiadomo ile kasy skoro i tak gardło będzie zwężone przez fabryczne radio...

 

Skoro mówicie, że lepiej kupić konwerter RCA i pod to podpiąć 'normalny' wzmacniacz niż szukać takiego z hi-imput to czy zauwaze przy tym radiu roznice miedzy tymi konwerterami?:

 

Genesis http://allegro.pl/genesis-hi-low-konwerter-rca-warszawa-i2044126167.html

Fiio D3 http://allegro.pl/fiio-d3-konwerter-audio-toslink-s-pdif-analog-rca-i2037009675.html

Hollywood HLC-3 http://allegro.pl/hollywood-hlc-3-konwerter-rca-z-regulacja-remote-i2044126201.html

...bo juz na te za 20zl w ogole nie patrze zdajac sobie sprawe z kiepskiej jakosci otrzymanego sygnalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Astrę H z jednym wyjątkiem - radyjko to DVD90. Ale do rzeczy - stałem przed tym samym problemem. U mnie wybór padł na konwerter Genesisa z dwóch powodów. Kupiłem go w ciemno wraz z konwerterami Stingera, porównałem obydwa i jeżeli chodzi o jakośc sygnału to różnica zdecydowanie na plus Genesisa. To po pierwsze Po drugie - ma wyjście na remote co w Astrze może być istotne bo w instalacji w okolicach radia nie ma nic co by dawało 12V.

 

Teraz planuję wyciągnąć RCA bezpośrednio z radia. Miałem porównanie takiego rozwiązania i mojego z konwerterem - bezpośrednie RCA jak dla mnie wygrywa. Dlaczego? Grało tak jakoś lżej i na pewno taniej :) Na optyka i procka niestety mnie nie stać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bertonke w cabrio, z przodu mam Hertz Hsk i radzą sobie nieźle pod phasem pb four , ale musze lepiej wygłuszyc dzrzwi bo niedawno robiłem koło centralki od drzwi i zostały otwory w dzrzwiach nie zaślepione. Jak ktoś lubi ich granie to polecam ale jest dośyc ostro na tweeterach przynajmniej na Kenwoodzie tak było ale teraz dzięki phase'owi i procesorowi alpinki dzwięk sie zmiękczył i usubtelnił . No ale tak juz hertze mają.ogólnie nie kupił bym ich drugi raz. natomiast na tyłq mam głośnik crunch w obudowie zamkniętej mojej konstrukcji - zasila go ken 823 w mostq.I radzi sobie niezwykle dobrze przy hard rocq i muzyce metalowej. Grał w band-passie w oryginalnej skrzyni ale nie brzmiało to najlepiej. W kwestii RCA przy braku wyjścia z radia korektor alpiny z prockiem jest fajną sprawą. Miałem konwerter ale nie polecam, strata na jakości jest względnie duża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozmy ze radio zostaje seryjne CD70 do tego podepne konwerter HW http://allegro.pl/hollywood-hlc-3-konwerter-rca-z-regulacja-remote-i2044126201.html i podlacze do tego wzmacniacz 2kanalowy ktory napedzi cos pokroju r6a albo inne glosniki za ok 500-600zl...

I teraz pytanie..........................

Czy przy tym konwerterze i seryjnym radiu, jest sens pakowac 600zl w same glosniki czy zagraja one podobnie jak np. HSK za 300zl?

Nigdy nie podlaczalem sprzetu przez taki konwerter i nie wiem na ile traci sie na jakosci, ale nie ma teraz opcji zeby wywalic seryjne radio...

Na wzmacniacz chcialbym przeznaczyc ok 500zl za dwukanalowke+wygluszenie drzwi matami stp+zaslepienie otworow alublacha.

Bedzie cos z tego czy szkoda zachodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sobie pozwolę się podłączyć bo temat podobny, a w zasadzie taki sam poza kilkoma różnicami...

 

Mam odseparowany bagażnik w moim cabrio (Mitsubishi Eclipse. Dach szmaciany) i na forum dostałem rady żeby wywalić skrzynie z bagażnika i zrobić w zamian "porządny przód" ...no właśnie, a ja nie bardzo się orientuje jakie głośniki stworzyłyby mi taki "porządny przód" :) Może ktoś polecić jakieś konkretne modele, może linki do aukcji?

 

Cena powiedzmy do 600zł

 

Aha, moje radio to Pioneer deh-p9600mp

 

Dzięęęki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo caly czas zastanawiam sie jak podlaczyc do tego radia wzmacniacz i tak kombinuje, czy zamiast konwertera mozna zastosowac takie cos?:

Złącze do radia opel: http://allegro.pl/zlacze-aux-in-audi-bmw-opel-vw-fakra-rca-avw2-i2035738106.html

Z tego co tam napisano dwa wyjscia to Line-Out czyli moznaby bylo podlaczyc do tego wzmacniacz i konwerter niebylby potrzebny, dobrze mysle?

Przypomne, ze auto to Astra H a radio to CD70 bez wyjscia rca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...