Skocz do zawartości

Radio klękło? Alpine 9855 b. dziwny problem.


Plazma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

piontek trzynastego okazał sie dla mnie bardzo pechowy :/ po skompletowaniu nowych klocków, całodniowym struganiu jakieś zabudowy dla nich i zmianie kierunków TW, kiedy miałem juz posłuchać... radio chyba szlag trafił :/

Opisze sytuację, może ktoś spotkał się z takim problemem.

Radio działało normalnie, aż do momentu jak wyciągłem je z kieszeni by podmienić sygnałówki , no i podmieniłem, wsuwam radio, zakładam panel chcę załączyć i nie działa :/

Co ciekawe i bardzo dziwne, po założeniu panelu w głośnikach słychać z 1 skundę takie "puk" i w momencie tego dzwięku lekutko przygasa lampka nad lusterkiem, ściągam panel i zjawisko ustaje.

Po 20 próbach zakładania i sciągania panelu i dwóch próbach odłączania i podłączania do zasilania radio zatrybiło, to szczęśliwy je wyłączyłem i poleciałem do bagażnika podłączyć remoty. Wracam do srodka chce załączyć radio i wreszcie posłuchać po całym dniu roboty, a ono juz się nie włącza (to samo zjawisko z pukaniem)

 

Spotkał sie ktoś z czyms takim?

Ma ktoś jakieś podejrzenia, pomysły?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę to jutro, bezpiecznik w radiu i bezpiecznik na kablu zasilającym radio na 100% jest ok. Musze ten z instalacji Auta zobaczyć, tylko najpierw muszę się dowiedzieć gdzie on siedzi, bo jeśli mam być szczery to nie wiem który to :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależnie od auta. W "Ł"oplu jest to ten od stacyjki - u mnie cuda pokazywał - niby działał, ale miernik 6 V pokazywał. po wymianie bezpiecznika jak ręką odjął. Ewentualnie pozostaje poprowadzenie zasilania do radia bezpośrednio z aku. np. tymczasowo - skaże, czy to problem z bezpiecznikiem/masą instalacji po stacyjce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić bezpiecznik, na wszelki wypadek wymienić ( też miałem przypadek gdzie gniazdo bezpiecznika zaśniedziało i styk był niepewny ), sprawdzić kostkę iso i połączenia w niej - dobrze było by podłaczyć voltomierz w zasilanie radia i zobaczyć co pokazuje po włączeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde byłem tam teraz w garażu na chwilę i zauważyłem takie objawy:

-radio beż podłączonych remote załącza się normalnie.

-radio z podłączonym remote od VR203 załancza sie normalnie i TW zaczynają grać.

- po wpięciu remote do PPI w ogóle się nie załącza i słychać właśnie tu pukanie i przygasanie.

 

No to wyciągłem radio poraz kolejny by sprawdzić remote za radiem - wszystko ok.

Podłączam remoty i próbuję - radio nie działa.

 

No to tak po prostu przekręciłem stacyjkę i pukanie ustało, radio dalej nie działa.

I teraz to dopiero dziwne rzeczy zaczęły się dziać, od tego momentu włożenie palenu wywołuje w aucie "odgłosy" przeręcenia stacyjki :O

 

Chyba jakis problem z logikom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz powoduje zwarcie... ? Może ten PPI jest krotko mówiąc uwalony ?

Raczej odpada, przed zakupem sluchałem go dobra godzinę i plumkał az miło. Do tego tak jak mówiłem, przez wyciągnięciem radia z kieszeni grał.

 

 

Kolejne wieści z frontu :D:/

Chciałem wyjechac autem z garażu i co? Akumulator padnięty, że nawet poduszki naładować nie umi. Któryś z nowo kupionych wzmacniaczy chyba musiał pobierać prąd w nocy ? :/ Wnosi to cos do tematu z problemem radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrobiles tak jak pisalem ? Moze gdzies kabel Ci sie obrzezal.

Aku ładuje na razie, ciekawe czy w ogóle ożyje...

 

Tak myślę, czy mogło dojść do takiej sytuacji, że akumulator był w takim stopniu rozładowany, że miał "cug" by załączyć radio + małego VR203 ale nie miał już "cugu" by załączyć wiele mocniejszego PPI?

Wiem, może snuje juz dziwne teorie ale sprawa mi spokoju nie daje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pnie miernik w rękę :) o ile już nie za późno ...

Za późno na co ? troche mnie teraz nastraszyłeś.

Mi się zepsuł miernik, musze do kolegi lub do sklepu skoczyć, ale najpierw musze mieć aku który odpali silnik :D

Dobrze opanowałeś tą pajęczynę ?

Tzn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za późno na co ? troche mnie teraz nastraszyłeś.

;)

upaliś coś to jest moment :(

bez miernika nie podchodź ;)

 

Dobrze opanowałeś tą pajęczynę ?

 

zobacz czy jakiś bezpiecznik na wzmaku nie przyklękną przy aku - bo troszkę tego masz :)

 

podłącz każdego osobno i kombinuj - na remote podaj + ze wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upaliś coś to jest moment :(

No tak, ale to wszystko hulało normalnie czyli odłączone dobrze było. Problemy wystąpił to wyciągnięciu radia z kieszeni. To na wyłączonym sprzęcie miało się cos upalić? :(

zobacz czy jakiś bezpiecznik na wzmaku nie przyklękną przy aku - bo troszkę tego masz :)

wszystkie ok.

podłącz każdego osobno i kombinuj - na remote podaj + ze wzmaka.

podłącząłem, sam audison działa, audison + ppi nie działa, sam PPI nie działa. Wzmacniacz dla suba w ogóle nie podłączony w każdym wypadku.

 

Kurde szkoda ze mam 2 egzaminy w przyszłym tyg :/ to bym sie na tego spota przejechał i tam by może sytuacje więcej osób obadało z bliska.

 

Sprawdzić bezpiecznik, na wszelki wypadek wymienić ( też miałem przypadek gdzie gniazdo bezpiecznika zaśniedziało i styk był niepewny ), sprawdzić kostkę iso i połączenia w niej - dobrze było by podłaczyć voltomierz w zasilanie radia i zobaczyć co pokazuje po włączeniu.

Aku już naładowany. Na klemach 12.5 V na wyłączonym i 14,4 na włączonym silniku. Na kostce także 12.5 V i 14.4 V, zasilanie po stacyjce takie same.

Jutro z rano wkładam radio i dalej sprawdzam, bo tam zimno :D:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlacz sobie nawiew i dawaj ! :D Ja niedawno wrocilem z garazu :P

ja wczoraj od 9 rano do 23 z jakimiś przerwami siedziałem :D

Tyle że garaż mam w domu, temp. ok 10 stopni tam jest jak sie nagrzeje więc lekko luźno :)

Ale po tych wszystkich cyrkach nie mam nawet ochoty tam wracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łam się ja miałem nie raz tak i to z dość drogimi klockami ;) I po dniu przechodziło :)

Dziś z rana podłączyłem to wszystko i radio odpaliło normalnie :D podłączyłem sam PPI i działał normalnie (choć coś się fochał bo w głosniku było słychać jakieś dzwonienie) ale po dołączeniu VR 203 w instalkę dzwonienie w wooferach z PPI ustało a całość zagrała jakby to powiedzieć, 5x lepiej niż to co grał jeszcze w aucie 3 tyg temu :D

 

Teraz wszystko odłączone, bo muszę się dowiedzieć co mi cały aku przez noc wyssało.

Są 2 opcje, albo któryś wzmacniacz sobie bierze prąd (jest to możliwe przy wyłączonym wyciągniętym panelu radia?) albo druga opcja świadcząca o mojej głupocie, całą noc był otwarty bagażnik i świeciła lampka w bagażniku ( jest możliwe by ta wyładowała akumulator powiedzmy w 12h?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...