Skocz do zawartości

Budżetowy głośnik 280W RMS


kamlos89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pawel S. wyrosles na forumowego speca od STX wiec korezystajac z tego tematu i nie zakladajac nowego mam pytanie - ile w praktyce potrzebuje SW.STX.8.2.300.2x4.F.S.PC mocy zeby zagrac na miare swoich mozliwosci bo nie wiem czy bede mial tyle pradu w aucie zeby zasilic suba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX to STX tamto, taki sub do wszystkiego ponoć.

oj czytaj dokladniej - akurat bardziej uniwersalny jest 8"

10 i 12" takie bardziej do robienia cisnienia ale z zachowaniem kultury

 

Jesteś jakimś fanem marki, czy handlarzem?

jestem hobbysta jak WY (tylko ze na CA dorabiam a glownie zajmuje sie domowym)

handlarzem mam zamiar zostac - jak sie uda to otworze sklep z kolegami ;)

 

Ja mam Jbl GT5 12'' za 160 zł nówkę w kartonie a to się nadaje doskonale do robienia zamieszania

za te pieniadze to dobra opcja

strasznie dudni i duzo mniej przyjemny od w/w STXa ale cisnienie wytworzy podobne a duzo latwiej to sprzedac pozniej (nawet z zyskiem!)

 

 

Pawel S. wyrosles na forumowego speca od STX

tak szybko? jestem tu od niedawna a tu juz taka opninia :D

 

ile w praktyce potrzebuje SW.STX.8.2.300.2x4.F.S.PC mocy zeby zagrac na miare swoich mozliwosci bo nie wiem czy bede mial tyle pradu w aucie zeby zasilic suba

wersja 2x2r powaznie zadawala sie radiem!

od jakiegos czasu brat wozi go w samochodzie podpietego pod pionka ktory pracuje od 2r

gra to tak ze do sluchania muzyki dla wiekszosci ludzi w zupelnosci wystarczy...

2x4r nie testowalem jeszcze pod radiem

ale jak widac ok 100w juz zadowoli ten glosnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisalem ze chodzi mi o jeden glosnik. Z przodu na tym samym kablu zagra 4x 65wat ( pioneer 924 w aktywce ) z tylu sub na 4 x w/w STX 2x 500wat pod Precision power 1000.4 dcx ale jezeli nie bedzie potrzeby takiej mocy to wole poszukac czegos slabszego bo mam watpliwosci czy teoretyczne ponad 1kW bez wiekszych spadkow dam rade wygenerowac bo chyba waskim gardlem moze byc kabel zasilajacy , co prawda mialem juz okolo 0,6kW na 16mm2 i dawalo rade bez tragedi ale tutaj mocy bylo by okolo 2x wiecej i z tego sie biora moje obawy. Kabla nie chce zmieniac bo takie moce to zazwyczaj u mnie chwilowa fanaberia i za chwile wyladuje 1x 10, 200-400wat wzmacniacz i tez bede zadowolony.

 

 

W w chwili jezeli te suby potrzebuja 100-150wat na sztuke to dam im po 300wat na pare i mysle ze przy racjonalnym wysterowaniu nie bedzie problemu z pradem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisalem ze chodzi mi o jeden glosnik. Z przodu na tym samym kablu zagra 4x 65wat ( pioneer 924 w aktywce ) z tylu sub na 4 x w/w STX 2x 500wat pod Precision power 1000.4 dcx ale jezeli nie bedzie potrzeby takiej mocy to wole poszukac czegos slabszego bo mam watpliwosci czy teoretyczne ponad 1kW bez wiekszych spadkow dam rade wygenerowac bo chyba waskim gardlem moze byc kabel zasilajacy , co prawda mialem juz okolo 0,6kW na 16mm2 i dawalo rade bez tragedi ale tutaj mocy bylo by okolo 2x wiecej i z tego sie biora moje obawy. Kabla nie chce zmieniac bo takie moce to zazwyczaj u mnie chwilowa fanaberia i za chwile wyladuje 1x 10, 200-400wat wzmacniacz i tez bede zadowolony.

 

 

W w chwili jezeli te suby potrzebuja 100-150wat na sztuke to dam im po 300wat na pare i mysle ze przy racjonalnym wysterowaniu nie bedzie problemu z pradem

I ile prądu to zabiera ?

z tylu sub na 4 x w/w STX 2x 500wat pod Precision power 1000.4 dcx ale jezeli nie bedzie potrzeby takiej mocy to wole poszukac czegos slabszego bo mam watpliwosci czy teoretyczne ponad 1kW bez wiekszych spadkow dam rade wygenerowac bo chyba waskim gardlem moze byc kabel zasilajacy , co prawda mialem juz okolo 0,6kW na 16mm2 i dawalo rade bez tragedi ale tutaj mocy bylo by okolo 2x wiecej i z tego sie biora moje obawy.

To jesteś w stanie dostarczyc 280 W mocy dla 1 szt głośnika , bez wymiany okablowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik sanders156 dnia 10 styczeń 2012 - 00:36 napisał

Nie napisalem ze chodzi mi o jeden glosnik. Z przodu na tym samym kablu zagra 4x 65wat ( pioneer 924 w aktywce ) z tylu sub na 4 x w/w STX 2x 500wat pod Precision power 1000.4 dcx ale jezeli nie bedzie potrzeby takiej mocy to wole poszukac czegos slabszego bo mam watpliwosci czy teoretyczne ponad 1kW bez wiekszych spadkow dam rade wygenerowac bo chyba waskim gardlem moze byc kabel zasilajacy , co prawda mialem juz okolo 0,6kW na 16mm2 i dawalo rade bez tragedi ale tutaj mocy bylo by okolo 2x wiecej i z tego sie biora moje obawy. Kabla nie chce zmieniac bo takie moce to zazwyczaj u mnie chwilowa fanaberia i za chwile wyladuje 1x 10, 200-400wat wzmacniacz i tez bede zadowolony.

 

 

W w chwili jezeli te suby potrzebuja 100-150wat na sztuke to dam im po 300wat na pare i mysle ze przy racjonalnym wysterowaniu nie bedzie problemu z pradem

I ile prądu to zabiera ?

 

 

Nie wiem nie mam tego jeszcze w aucie wiec ne moge zrobic pomiarow , rozmawiam narazie teoretycznie bo nie mialem na takim kablu instalki o takier teoretycznej mocy a nie chce kupic wszystkiego wpakowac do auta i obudzic sie z reka w nocniku jak zaczna mi sie wzmaki rozlanczac.

 

jakbys przypadkiem na jakis weekend jechal nad morze to mozemy sprawdzic STXa i np MDSa 08

mam kazdego po 2szt, a STXow jak sie zgadam z kolegami to tez sie nazbiera 4szt ;)

 

2x MDS juz mialem , teraz myslelm o 8' re audio ale sukam alternatywy tanszej i mniej wymagajacej mocowo.

 

Jak mialem kombi mialem plan na 8x10' ale z samochodem sie rozstalem zanim przyszedl czas na zmiany i na wiosne chce opcje 4x 8' z dobrym wykopem o super jakosci narazie nie mysle bo chyba nie potrzebuje , na sile staralem sie isc w jakosc ale najmilej wspominam instalke na dosc mocnych nie high endowych klockach bo sprawiala mi najwiecej frajdy

 

us amps 1600.4 z przodu hertze ktore mam nadal z tylu RF P3 10' i bnan na mordzie byl a teraz brakuje mi troche wykopu a po przemysleniach iodsluchach dochodze do wniosku ze moj sluch nie jest tak wymagajacy i szukam bardziej frajdy niz doskonalego naturalnego przekazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie mam tego jeszcze w aucie wiec ne moge zrobic pomiarow , rozmawiam narazie teoretycznie bo nie mialem na takim kablu instalki o takier teoretycznej mocy a nie chce kupic wszystkiego wpakowac do auta i obudzic sie z reka w nocniku jak zaczna mi sie wzmaki rozlanczac.

 

 

Ale juz wiesz . ze nie wygenerujesz nic powyżej 200 W w kanale basowym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle sie wyrazlilem , celniej bylo by - Mam duze obawy czy dam rade wygenerowac taka moc i nie mowilem tylko o kanale basowym tylko przod + kanal basowy wyszko mi okolo 1kW a na wzmakach klasy A/B pobor dla uzyskania tej mocy jest dosc spory i dlatego zwatpilem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...