Skocz do zawartości

Skrzynia Bass Reflex szczelina 2 x JBL GT5-12.


mateusz123831
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.

Od 2 tygodni z przerwami kombinuję z obliczeniem skrzyni dla 2 głośników JBL GT5-12 które obecnie pracują w skrzyniach Closed.

Programy jakich używam to:

- WinISD beta

- BassBox 6 pro.

Model tego głośnika nie występuje w programie więc dodawałem manualnie każdy z parametrów.

Niestety jeden z programów być może przez moją niewiedzę nie wylicza mi żadnych parametrów (BassBox 6)

Stosując się do regulaminu :

1. Głośniki: 2 x JBL GT5-12

2. Parametry głośnika: Parametry w załączonym skanie

3. Rodzaj słuchanej muzyki: Minimal, Rap z długimi zejściami.

4. Grubość materiału z jakiego będzie wykonana skrzynia : MDF 22mm

5. Wymiary bagażnika:90 cm x 60cm.

6. Bass reflex: 1 x szczelinowy.

7.Model auta: Opel Corsa B 3D.

 

W załącznikach :

- Skan parametrów.

- wynik WinISD gdy program wylicza skrzynie pod wprowadzone dane.

- wynik WINISD gdy manualnie zmieniam pojemność na 108.4 L

- projekt króry wykonał kolega (Zwróćcie uwagę na wielkość bas reflex? )

 

Jesli chodzi o BasBox 6 juz straciłem siłę do tego programu pozaznaczałem wszystkie opcje potrzebne mi klikałem w wszystko ale nie uzyskałem parametrów.

post-8526-0-09872100-1325977825_thumb.jpgpost-8526-0-49965700-1325977748_thumb.jpgpost-8526-0-13001000-1325978263_thumb.jpg

 

Prosiłbym Was o poradę jakie wymiary wybrać dla skrzyni.

W internecie jest kilka filmików gdzie skrzynie są dosyć pokaźnych rozmiarów i otrzymują na nich wyniki ponad 130 dB.

post-8526-0-98432500-1325978320_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Głośniki: 2 x JBL GT5-12

...

6. Bass reflex: 1 x szczelinowy.

czy slyszales te glosniki w b-r?

do robienia cisnienia to sie nadaje... ale do sluchania muzyki juz zdecydowanie nie :/

przeciez to bedzie strasznie buczalo i po paru utworach glowa ciebie rozboli od tego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie słyszałem ale widziałem że da się z tych głośników wykręcić ponad 120 db przy dość dużej skrzyni i właśnie B-R

Mam 2 x closed już rok i po prostu nie odpowiada mi już.

Zasilam je wzmacniaczem Earthquake 250.2 gdzie na mostku mam 2 x 350 rms.

Powiem tak że w środku można usłyszeć w miarę miły i precyzyjny bas ale na wewnątrz już nic nie słychać że tam są 2 skrzynie tylko każdy myśli że gram na popierdziawkach LTC. :(

 

Panowie w razie "w" wracam do closed z powrotem tak że traktuję to jako egzamin czy filmy które są na youtube są prawdą.

 

Nie zależy mi już tak na jakości z tych głośników jak tylko teraz na ciśnieniu a jak wiadomo na closed efektu nie będzie.

Prosiłbym was jeśli możecie o pomoc w wymiarach skrzyni.

 

Tak wygląda obecnie zestaw :

http://img444.imageshack.us/img444/5383/dsc0000013l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba po to sie je kupuje

to mnie to jeszcze nie rajcuje... ale moze kiedys zaczne sie bawic tez w db :P

 

akurat mam wymiary bagaznika wiec zaraz cos dlubne

ale wiesz ze to ci caly bagaznik zabierze?!

 

glosniki napewno do tylu chcesz?

czy moze do gory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kolega hehepack robił skrzynke 2 odzielne kompry po 50L port szczelinowe 2 po bokach i przy tych głośnikach gt5-12 wystrojana 38hz

głośniki grają pod infinity 611a dostają po tyle mocy co mają i nawet daje sobie to rade ale szczeże to szału nie ma jak za taką cene i tą chinska jakość wykonania głośnika :wink:

 

fak faktem że bagażnika nie mam w Polo Cuupe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kolega hehepack robił skrzynke 2 odzielne kompry po 50L port szczelinowe 2 po bokach i przy tych głośnikach gt5-12 wystrojana 38hz

głośniki grają pod infinity 611a dostają po tyle mocy co mają i nawet daje sobie to rade ale szczeże to szału nie ma jak za taką cene głośnika :wink:

 

fak faktem że bagażnika nie mam w Polo Cuupe :D

 

A w wolnym czasie mógłbyś przesłać mi wymiary skrzyni i bas reflex-u lub projekt jakbyś gdzieś znalazł.

Dobrze by było jakbym miał już jakiś sprawdzony projekt :D

 

Z wielkością skrzyni jeszcze bym sobie poradził ale z bass reflex-em to już wymiękam.

Według projektu kolegi nie będzie on na całą wysokość skrzyni a jedynie 20cm x 5 cm ? to względem innych coś trochę za mały?

 

Wolałbym głośniki do góry ale przyjmę każdy projekt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 150l max dobra ide porobić fotki i wymiary

 

 

więc wymiary jak by na foto nie było widać to tak

wysokość 40cm

szerokość 43cm

długość 80cm

grubość płyty 2,5cm MDF

szczelina 4cm

 

2 komory po 50L 38hz

wszystko jest doliczone tak żeby jeszcz założyć półkę i nie było widocze na pierwszy żut oka

 

http://s1.pokazywarka.pl/i/852881/412677/img-2218.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób skrzynie która ma w środku 120 litrów.

podziel na pół.

po bokach daj porty każdy wysoki na 35 cm szeroki na 4 cm (powierzchnia 140cm2) i długi na 50 cm.

przy płycie 1,8cm będzie dobrze

 

jeszcze coś?? reszta wydaje się matematyką na poziomie podstawówki więc zakładam że bezproblemowo ogarniesz sprawę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z resztą sobie już poradzę.

tzn ja zrobię kopie skrzyni damian 2933 i port będę musiał trochę skrócić bo skrzynia ma wysokość 40 cm - więc port będzie gdzieś ok 35 cm zapewne

Może że damian 2933 będzie miał jeszcze chwilkę dziś i zmierzy mi jaka długość ma ścianka bas reflexu.

 

Paweł S dzięki za linka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

i tak dobrze ci poszło. ja swoją pierwszą skrzynię robiłem przez 5 dni. przychodziłem ze szkoły i siedziałem w warsztacie do M jak miłość :D

Twoja wyglądała by lepiej tylko trzeba ładnie wyszlifować, dać jakiś ładny kocyk i będzie git :)

a przez ten port nie świszczy powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...