Skocz do zawartości

pomoc w doborze skrzyni do głośnika alpine s


sebinho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zakupiłem głośnik alpine sws-1243D (po dobrej kasie) tylko teraz nie wiem w co wsadzić ten głośnik aby to zagrało tak jak należy, słyszałem opinie że ten głośnik powinien znaleźć swoje zastosowanie w obudowie zamknietej, lecz nie wiem czy takowa obudowa sprawdzi sie w moim aucie (bmw e46 sedan) przez ścianę z blachy miedzy kabiną a komorą bagażnika

 

 

parametry głośnika: http://www.audiosklep.pl/alpine-sws-1243d-p-2747.html

 

jeszcze jedno przy okazji jaki wzmacniacz do tego dobrać? dokładnie ile powinnien mieć RMS aby o fajnie grało?

 

Dzieki wielkie za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale co sie czepiasz? zakupiłem raczej z myślą o skrzynce... nie brałem pod uwage takiego rozwiązania...

 

stochus ale robiłeś zabudowę od komory bagażnika? czy free air zostawiłeś?

 

myślałem jeszce nad taką zabudowa:

 

http://allegro.pl/zabudowa-audio-z-zywicy-do-bmw-e46-polecam-i2035005357.html

 

ale znajomek twierdzi że skrzynka zamknieta w e46 sedan to nie za dobry pomysł... i że za mały litrarz aby to dobrze zagrało bassem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, subwoofer nie zagra free air. Koniecznie musi być skrzyneczka.

Zrób uniwersalne 45L@40Hz, poprzedzając Twoje pytanie polecam do tego program Bass box :)

Głośnik niech celuje w otwór, br może być z boku np- specyfikacja BR da się odczuć w kabinie na 100%

Możesz zrobić nawet jakąś "prowadnicę" Dla głośniczka, by grał centralnie do kabiny, by ciśnienie nie uciekało na boki.

Ew. świsty BR przy takie zabudowie pozostaną w bagażniku, i będą niesłyszalne.

Mam nadzieje, że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...