Skocz do zawartości

Wzmacniacz do głosnika JL Audio 12W6v2


pemo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Trafiła się okazja i kupiłem głośniczek z tematu. Mam teraz dylemat czym go zasilić. Nie wiem którą wartością się kierować, ponieważ moc tego jl jest różnie podawana, jedni piszą, że ma 600w inni 400w. Chciałbym aby ktoś się wypowiedział jaką on ma w końcu moc, ułatwi to trochę dobór wzmacniacza, na który chciałbym przeznaczyć ok 900-1000zł (używane też wchodzą w grę).

Mam też kilka swoich typów:

Phoenix Gold Xenon 200.2

Audison LRx 1.1K lub 1.400

Xetec P2 evo

Steg k2.02

Seg k2.01

Steg QM240.1

 

Powiem szczerze, że najchętniej kupiłbym k2.02 ale ciężko go dostać w tych pieniądzach, prosiłbym więc o rozstrzygnięcie ile ten głośniczek potrzebuje mocy aby wyciągnąć z niego wszystko na co mu fabryka pozwala:) Dodam, że będzie grał w zamkniętej skrzyni i mam okazje kupić w rozsądnych pieniądzach Steg QM240.1, Phoenix Gold Xenon 200.2 (te mają trochę ponad 400w ale czy wystarczą??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Mam jeszcze inną propozycję do tych wszystkich piecyków doszły AudioSystam TWISTER F2 300 mk3 oraz JL e1800D (czy ten jl to cyfra??). Powiem szczerze, że najchętniej kupiłbym tego stega ale strasznie ciężko go dostać z drugiej ręki (nówka odpada z racji ceny), dlatego prosiłbym o opinię na temat tych dwóch piecyków oraz czy klasowo będą na takim poziomie jak sam głośnik?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No z tym ściąganiem używki to raczej ciężka sprawa będzie, pozostaje mi tylko polowanie na jakiegoś rodzynka na allegro. W ogóle to znalazłem ofertę braxa x1000 i na pewno jakości mu nie zabraknie tylko czy pod względem mocowym chyba nie wyciągnie wszystkiego z tego głośnika (dodam, że będzie grał w zamkniętej skrzynce) chyba, że się mylę (to w końcu waty braxa a nie debesi:) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego braxa to dowiedziałem się, że był on jak to powiedział właściciel tuningowany. Oto opis na czym polegała przeróbka wzmacniacza:

 

Tuning tego pieca polega na wymianie wzmacniaczy operacyjnych w torze przedwzmacniacza i przesunięciu punktu pracy, poza tym został odłączony blok filtrów aktywnych i wzmacniacz teraz jest totalną końcówka mocy

 

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć na co ma wpływ i co daje taka przeróbka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się co miała na celu ta przeróbka:

 

Wzmacniacze operacyjne w skrócie operują na sygnale audio i przygotowują go do przesłania dalej w stronę wzmacniacza mocy, i mają dość duży wpływ na degradacje dźwięku, im klasa wzmacniacza operacyjnego jest wyższa tym dźwięk mniej zdegradowany. Przesunięcie punktu pracy końcówek mocy polega na podniesieniu prądu spoczynkowego tranzystorów co jeśli jest dobrze zrobione owocuje poprawą wysokich i średnich tonów. Jednym słowem ten wzmacniacz w tym wypadku raczej nie nadaje się już do napędzenia subwoofera, jest on totalnie dostosowany do napędzenia systemu przedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...