Skocz do zawartości

tv LG 42LD420-ZD z np. n-Cam, podlaczenie


Ricola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tv taki jak w temacie i wpadlo mi w oko urzadzenie ktore nazywa sie n-Cam (ta cienka karta ktora to wsuwa sie z boku do tv) za cholere nie moge znalezc czy to dziala ze wszystkimi tv majacymi takie wejscie (pcmcia), czy to musi sie odpowiednio nazywac czy jak.... Mam zamiar pozbyc sie dodatkowego pudelka w postaci dekodera i pilota do niego (teraz obecnie mam 4, zawsze to jeden mniej).

 

Ja rozumiem podlaczenie z taka karta w ten sposob:

Do tv podlaczam bezposrednio kabel z anteny satelitarnej i wkladam w wejscie w tv kartes wlozona karta sim ktoregos z operatorow sieci satelitarnej i to tv wtedy robi za de3koder posrednio.

 

w sieci nie moge znalezc specyfikacji konkretnie do mojego modelu tv,jest tylkodo starszego modelu z 2xhdmi a ja mam ich 3x i nowszy wyglad calosci.

 

Ktos posiada moze u siebie takie ustrojstwo i dziala jemu to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tv podlaczam bezposrednio kabel z anteny satelitarnej

Żeby oglądać kanały z satki w ten sposób jak piszesz Twój TV musiałby posiadać tuner DVB-s (do HD DVB-s2).

Z tego co wyczytałem masz tylko DVB-t, a więc odbiór tylko cyfrowych programów naziemnych.

Modół, który masz z boku to nie pcimcia, a CI (Common Interface) i służy np w kablówkach do oglądania kanałów dodatkowo płatnych.

Jak już w Polsce na dobre ruszy cyfrowa TV naziemna to pewnie wprowadzą też kanały dodatkowo płatne i wtedy przyda Ci się to CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żeby oglądać kanały z satki w ten sposób jak piszesz Twój TV musiałby posiadać tuner DVB-s (do HD DVB-s2).

Z tego co wyczytałem masz tylko DVB-t, a więc odbiór tylko cyfrowych programów naziemnych.

Modół, który masz z boku to nie pcimcia, a CI (Common Interface) i służy np w kablówkach do oglądania kanałów dodatkowo płatnych.

Jak już w Polsce na dobre ruszy cyfrowa TV naziemna to pewnie wprowadzą też kanały dodatkowo płatne i wtedy przyda Ci się to CI.

 

Kolego pjak to wejście w LG to pcmcia mam tez LG-Ka ale być może CI to to samo znalazłem listę gdzieś na Google z którymi modelami było to testowane i działało ale powinno to działać ze wszystkimi modelami z wejściem PCMCIA. Moj LCD ma wbudowany mpeg2 i nie ma obrazu przywiozlem tv z UK ze 3 lata temu ale tak cyfrowa telewizja dział od kilkunastu lat ale na starym kodeku mpeg2 w Polsce już jadą na nowym czyli mpeg4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pojdzie mito jesli mam wbudowany mpeg4?

 

Ricola ja znalazłem taką płytkę o której mówisz do tego żeby zamienić w moim telewizorze mpeg2 na mpeg4 i wtedy mogę odbierać cyfrową tv bez dekodera a ty chyba mówisz o płytce z mpeg4 czy tak? Bo wnioskuje że nie masz wbudowanego tuner-a do digital tv czyli do cyfrowej tv jak ja no chyba że też przywiozłeś LCD z kraju gdzie cyfrowa telewizja jest od dawna na starym mpeg2

 

p.s. masz link do tej płytki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane jak byk PCMCIA

No faktycznie w moim LG też jest napisane pcimcia.

czyli pojdzie mito jesli mam wbudowany mpeg4?

Nie. Nie masz tunera DVB-S. Jeśli byś miał to miałbyś wejście na antenę sat.

Nie znalazłem specyfikacji dokładnie od tego modelu (chodzi o końcówkę "ZD").

Tak na prosto:

Masz w radio w aucie dekoder MP3, ale to nie znaczy, że będziesz mógł odbierać strumień audio z neta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...