Skocz do zawartości

skrzynia do re se12d2


archi-85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spójrzmy teraz na wykres czasu opóźnienia grupy (niebieska, rys. 2). Widzimy, że dźwięk z subwoofera nie jest bardzo dobry. Fazę zastoju znacznie, a co najważniejsze, jest bardzo gwałtowny wzrost z częstotliwością malejącą. Basu jest dużo, ale będzie on "rozmazany".

Bzdury oprzyj to przykładami i doświadczeniami a nie wykresem.Posłuchaj jak to zagra a nie sugeruj sie tylko wykresami bo jak wiadomo nauka nie zawsze idzie w parze z praktyką.

Skonczyłem moje wypowiedzi w tym Temacie

AMEN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie widzialem zebys kiedykolwiek podpierał sie jakimikolwiek wynikami pomiarów, jakimis wynikami TL'a, jedyne co zauwazylem to sprzeczne z praktyka teorie podparte przed chwila linkiem...

Ale dlaczego? Nie chcę niczego udowadniać. Kto chce, ten korzysta się z moich rad, a kto nie chce - niech nie używa. Ale jeśli nie używasz, będzie nie warte powiedzieć, że rada jest zła.

Link pokazuje opinii ludzi, którzy naprawdę zebrały suby przez moe zalecenia. Używano różnych głośników, od 8 do 15 cali od różnych producentów. Wynik jest pozytywny we wszystkich przypadkach.

 

Jezeli sprzecznie z ogolnie panujacymi zasadami...

Jakie to są zasady i w jakich głowach one panują?

 

chesz coś udowodnić, link do strony gdzie tak naprawde niczego cudownego i innowacyjnego

Ta strona jest dla początkujących, którzy nie są w stanie samodzielnie obliczyć projektu, ponieważ podane są wstępne informacje.

 

nie znajduje nie upowaznia Cie aby pisać , że mniejsza skrzynka o duuuzo nizszym strojeniu bedzie duzo szybsza niz wieksza skrzynia o znacznie wyszsym strojeniu...

To jest łatwo do sprawdzenia. Trzeba zrobić obliczenia a nastepnie zebrać 2 subwoofery i porównać je z rozprawy i na podstawie pomiarów. Przekonasz się, że tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Tak sie skłąda,że torszke skrzyn juz zbudowalem, wielokrotnie bawilem sie w zmiany strojen i nigdy nie zdarzylo mi sie aby byc zadowolonym z 25hz, mysle ze nikomu sie jeszcze nie zdarzylo...

Nie mniej jednak budowa skrzyni testowej to dla mnie 1.5h roboty, i nie omieszkam sprawdzic jak sie ma tak niskie strojenie w tak malej skrzynce, napewno opisze tez swoje wrazenia, moze nie tylko moje.

 

Ale dlaczego? Nie chcę niczego udowadniać. Kto chce, ten korzysta się z moich rad, a kto nie chce - niech nie używa. Ale jeśli nie używasz, będzie nie warte powiedzieć, że rada jest zła.

Link pokazuje opinii ludzi, którzy naprawdę zebrały suby przez moe zalecenia. Używano różnych głośników, od 8 do 15 cali od różnych producentów. Wynik jest pozytywny we wszystkich przypadkach.

Tylko pozostaje kwestia tego czy mieli jakiekolwiek porownanie, bo moze okaze sie za jakis czas ze ich suby strojone wyzej daja im duuuzo wiecej frajdy niz w skrzyniach zbudowanych dzieki Twoim obliczeniom, tego nie wiem.

 

Poza tym nie widze na tej stronie, w miejscu gdzie ludzie chwala sie fotami-(byc moze narazie) zadnej mniejszej skrzyni niz zaleca producent. Da sie raczej zauwazyc przerost skrzyn, a tego typu zabieg wiele wybacza bo zazwyczaj niesie za soba duzo wiecej "trzesienia ziemii"...

 

Nie sprawdzimy strojenia po fotkach ale nie znam nikogo kogo zadowala 25hz i do tego taka skrzynia miala by zagrac w rocku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej jednak budowa skrzyni testowej to dla mnie 1.5h roboty, i nie omieszkam sprawdzic jak sie ma tak niskie strojenie w tak malej skrzynce, napewno opisze tez swoje wrazenia, moze nie tylko moje.

Nie tylko Ty mastah22 ja też jutro biore sie za budowe takich skrzyń mam akurat dwa 12"na stanie nie sa To Re ale niem to większego znaczenia. Mało tego pokarze to na forum w postaci filmiku bo bedzie to widać gołym okiem który sub chodzi szybciej.

Ja po prosze naszego MAGIKA O podanie drugiej czestotliwośći bo jedną znam 25hz

Bedą to skrzynie po 45l

jedna 25hz

a druga???

mastah22 podeśli mi link na jakiej muzie to wytestować co by było sprawiedliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuj to na peaku chyba bedzie najbardziej sprawiedliwie, choc nie wiem czy film bedzie cokolwiek oddawal...

 

Jakie to są zasady i w jakich głowach one panują?

No i jeszcze jedno... Pokaz gdziekolwiek skrzynie zalecane o takich czestotliwosciach , mowisz ze chodzi o sprzedaz... Ale pokaz jakakolwiek skrzynie kogokolwiek poza Twoja strona gdzie ktokolwiek opisuje satysfakcje z 25hz w rszybszym bicie. Nie wspomne o projektach dragowych, choc one akurat ze sluchaniem maja niewiele wspolnego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22,

 

Doswiadczony car audio fan powinien wiedzieć, że każdy głośnik wymaga indywidualnego podejścia. Do głosnika w tym temacie strojenie 45L/25Hz dobrze pasuje, i to widać na rysunkach. Port 25Hz jest długi, i nie można zalecać go wszystkim klientom. A dla tych, kto ma ręce, jest to bardzo realną opcją.

 

Kilka lat temu ładował kilka set zaleceń producentów i zobaczył, że tylko 10-12% z nich ma sens brać pod uwagę. Były one bardzo różne, niektóre były też całkiem zabawne. Powód jest jasny: muszą sprzedać nawet najgorszy głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki nie chce wam przeszkadzac w rozmowie i nie bede sie wtracal bo nie mam pojecia czy tak moze byc z tym 25hz

 

ale mam prosbe bo program w ktorym obliczlem litraz nie dziala z przyczyn technicznych http://www.rockfordf.../box_wizard.asp

 

i nie moge obliczyc skrzyni !! wiec prosze o pomoc!!! jakie maja byc wymiary skrzyni a dokladnie glebokosc bo wysokosc 36cm szerokosc najlepiej 40cm i z ta glebokoscia mam problem :-) miedzy gora a dolem musi byc 17cm roznicy zeby do oparcia pasowalo :-) i tak zeby glosnik wszedl :-)

 

dodam ze robie z mdf 25mm. i podalem wymiary zewnetrzne i skrzynia ma byc zamknieta.

 

z gory dzieki bo niechce czekac az strona zacznie dzialac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu ładował kilka set zaleceń producentów i zobaczył, że tylko 10-12% z nich ma sens brać pod uwagę. Były one bardzo różne, niektóre były też całkiem zabawne. Powód jest jasny: muszą sprzedać nawet najgorszy głośnik.

Ale to sie nie zgadza z praktyka... Spojrz na JBL, VIBE, Hifonics, MAgnat, i mnóstwo innych oryginalnych bud oferowanych z poszczegolnymi subami producentow... Pokaz jedna bude która gra sensownie... Zasadniczo zadna nie jest stojona tak aby grala wszystkie maja najpierw wygladac... Kazdy z tych subów z takich bud mozna poprawiac a nawet trzeba...

 

O ile kazde strojenie zawsze robie pod siebie , pod moje ucho i w miare duzo tego przewalilem to nie zdarzylo sie jeszcze nic co zagralo dobrze przy tak niskim strojeniu...

Resonant Engineenering to nie firma krzak a SE to nie budzet w stylu magnata ze zeby sie sprzedał musi zostac zaaplikowany do skrzyni z plexi...

Probowalem wielokrotnie negowac zalecane budy tego producenta, nigdy mi to na dobre nie wyszło, o ile jeszcze roznice +/- 10l jakos ujda to ladowac suba w 1/2 zalecanej pojemnosci oczekujac tego samego efektu zejscia, kopania w nery a zarazem polepszenie jego "szybkosci" zakrawa na iirracjonalizm... Dawno przestalem wierzyc temu co wypluwa WIN ISD, Tobie takze to polecam...

 

Jednakl tak jak pisałem, byłem przed chwila w garazu, znalazlem skrzynie 35l, jutro wyfrezuje dziure pod port i zrobie testy na AXX1212 zeby przekonac sie wogole czy Twoje wyliczenia i teorie maja jakiekolwiek przełozenie na praktyke, z mojego doswiadczenia, podkreslam po raz kolejny to absurd, ale chce sie przekonac...

 

Po prostu wiele osób z naszego forum przekonało sie gdzie często mozna wsadzić sobie wyliczenia tego programu.

Zastanawiam sie własnie czy jestes kolejnym który slepo mu zawierzył, czy masz jakies sekretne cheaty na to aby nagle to co wypluje WIN zaczeło przekładać sie na praktyke...

 

 

chlopaki nie chce wam przeszkadzac w rozmowie i nie bede sie wtracal bo nie mam pojecia czy tak moze byc z tym 25hz

 

ale mam prosbe bo program w ktorym obliczlem litraz nie dziala z przyczyn technicznych http://www.rockfordf.../box_wizard.asp

 

i nie moge obliczyc skrzyni !! wiec prosze o pomoc!!! jakie maja byc wymiary skrzyni a dokladnie glebokosc bo wysokosc 36cm szerokosc najlepiej 40cm i z ta glebokoscia mam problem :-) miedzy gora a dolem musi byc 17cm roznicy zeby do oparcia pasowalo :-) i tak zeby glosnik wszedl :-)

 

dodam ze robie z mdf 25mm. i podalem wymiary zewnetrzne i skrzynia ma byc zamknieta.

 

z gory dzieki bo niechce czekac az strona zacznie dzialac :-)

NIe wytrzymam... Mozesz nie potrafic zainstalowac BB, mozesz nie potrafić czytać po angielsku...

Ale do jasnej cholery GDZIE BYŁEŚ JAK W 4 KLASIE PODSTAWóWKI PANI TŁUMACZYŁA JAK OBLICZYĆ OBJĘTOŚĆ BRYŁ ????

 

Wiesz co? To nawet nie jest brak chęci, to juz jest lenistwo...!!! Dostosuj sie chłopie troszke do poziomu forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22,

 

Jest to dobry pomysł.

Eksperyment powinien być poprawny.

Po pierwsze, ustawienie 25Hz dla AXX1212 jest zbyt nisko, i bardzo dobrą jakość dźwięku nie będzie. Ale jeśli celem jest tylko do testowania zmian w "szybkości", to można porównać.

Następnie, po drugie, port musi być zewnętrz budy, aby pojemność robocza nie zmieniła się po zmianie portu.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem ze port nalezy puscic po zewnatrz... Ja po prostu maglowalem tego suba w roznych br i wiem na co go stac. Najkorzystniej wypada w 46l @ 42hz port 1x 100mm

 

Jutro po prostu pomniejsze skrzynie podobnie jak Ty chcesz zmniejszac ja pod RE i pobawie sie niskimi strojeniami, zobaczymy co sie okaze...

 

Oczywiscie ta pake 35l pomniejsze procentowo wypelniajac ja wewnatrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...