Skocz do zawartości

skrzynia do re se12d2


archi-85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szukalem i nic ciekawego o skrzyniach nie znalazlem :-( jedynie co wyczytalem to ze se podobno lepiej gra w zamknietej niz br.

wiec prosze o pomoc w konstrukcji skrzyni zamknietej!!! jeszcze nie wiem z jakiej grubosci mdf uzyje (zalezy co u kolegi znajde) wiec prosze o wymiary wewnetrzne!!!!! i czym wypelnic skrzynie?? watolina?? przymocowac do scianek czy luzno??

 

z gory dzieki za pomoc!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jest jeden obszerny temat, gdzie użytkownicy się wypowiadali. Poszukaj dokładniej...

CL jeżeli chcesz zagrać jakościowo jak najbardziej polecę- bas jest bardziej punktowy, ale mięsko cierpi.

Mam go teraz w skrzynce 28L- wg zaleceń producenta.

Przesiadam się na ok 57@33Hz, bo szkoda mi marnować potencjału, zapędy dragowe... :P

Musisz wybrać jak chcesz grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei powiem ze np. u mnie SE nie sprawdzil sie ani w zamknietej okolo 30l ani wlasnie tej 57@33Hz. W przypadku zamknietej wogole mi sie nie podobalo, w tym drugim przypadku wszystko jest super ale w utworach gdzie bas jest ogolnie w tych nizszych rejestrach np. czarne rytmy - tu jak najbardziej, natomiast tam gdzie bas jest prowadzony wyzej jest jedno gluche pukanie, buczenie i nic wiecej... bardzo sie zawiodlem na nim bo myslalem ze bedzie to o wiele lepiej gralo. Dla tego obwiniam o zla gre SE poniewaz po tym wszystkim podpialem mojego starego suba UWAGA - Lanzara MAX12 w klozecie 30L i to bylo to, bez buczenia itd. ladny, przyjemny, miekki basik w kazdego typu muzyce, idealnie dopelnia mi system przedni. Zastanawiam sie w czym tkwi problem? bo przeciez duzo osob tak sie pozytywnie o nim wypowiada. Moze za mala jest ta obudowa BR? 57L@33Hz sam nie wiem gdzie szukac przyczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz to zapewne niskie strojenie :) 57L jest rozwiązaniem na pewno mocniej SPLowym.

Zauważyłeś, że producent poleca także 43L@35Hz? Także tutaj bywa różnie... Chyba, że rzeczywiście ktoś chce szukać pośredniego grania, trzeba wtedy potestować. Podejrzewam, że te 43litry mogą być ciekawe. Testował ktoś? (w wolnym czasie może skręcę skrzynke)

W zamkniętej trzeba się pobawić 21-28L- z cukrem, bez cukru, z watoliną, bez watoliny itp itd :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego suba w obu skrzynkach jak doli19. Dla mnie w skrzyni closed grał bardzo fajnie, nie było buczenia ani dudnienia, było spore zejście, był dosyć szybki, cięty był w okolicach 60 Hz. Jeżeli u Ciebie lepiej gra Lanzar, to albo masz coś skopane albo masz inny gust :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psujecie mi glowe chlopaki :-p

 

teraz sam nie wiem w jakiej skrzyni :-) moze na poczatek zobacze w zamknietej i jak bedzie mali bede kombinowal dalej

 

psujecie mi glowe chlopaki :-p

 

teraz sam nie wiem w jakiej skrzyni :-) moze na poczatek zobacze w zamknietej i jak bedzie mali bede kombinowal dalej

 

stochus zapodaj jak bedzie gral po zmianie to i ja sie skusze :-)

 

co to znaczy z cukremi bez? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że jakościowo na pewno RE najlepiej wypada w skrzynce zamkniętej, a POTEM to czy komuś brakuje mięcha czy jest wystarczająco sprawa indywidualna :)

* no i oczywiście subwoofer musi pograć kilka godzin w danej budce, musi się do niej "przyzwyczaić"

wytłumaczyć tego nie potrafię, natomiast już kilka razy tego doświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciaglem sobie program do oblicznia skrzyn glosnikowych ....... :-(

 

 

 

czysta magia............

niestety nie jestem harym poterrem

 

ale glupota mi wyszla :-(

 

jaki program uzyc poz win cos tam??

 

http://img811.imageshack.us/img811/972/boxwedgeouton.gif

 

wymiary zewnetrzne plyta mdf 25mm,

pojemnosc 28.35litrow

h=35cm

w=40cm

d2=29cm

d1=35cm

 

sprawdzi ktos mnie czy sie nie pomylilem??

 

 

a teraz mam pytanie bo zalezane odudowy przez re audi to 28 litrow dla zamknietej a czytalem i pare osob mowilo zeby takiej nie robic bo sie glosnik spali!!!

 

to mozliwe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem 59netto i 39hz i rowniez nie zauwazylem aby był demonem szybkosci. SE do łojenia sa ok, w 34l closed wcale nei wydawal mi sie szybszy... Uwazam ze nie sa to suby od których mozna wymagać szybkosci, chyba nie do tego zostaly stworzone.

Ja mam inne wymaganiat jesli chodzi o uzupelnianie przodu i tu SE wcale sie dla mnie nie sprawdzil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja posiadam budke wedlug tego projektu zrobionego przez bbartasswlkp (mam nadzieje ze sie nie obrazi za opublikowanie)

 

http://obrazki.elektroda.net/56_1325925227.jpg

 

i tak po wstepnych obliczeniach wydaje mi sie ze nie ma ona tych 57L bo tak, plyta ma gr. 20mm po odjeciu od calosci objetosci portu oraz glosnika wychodzi 54,5L nie wiem czy te 2,5L ma az takie znaczenie ale nie wiem teraz jak sie ksztaltuje strojenie tego? port ma 40mm x 400mm x 580mm. Moze przez to nie gra mi to tak jak powinno?

 

wprowadzilem dane do winISD i cos takiego wyszlo

 

aktualne strojenie przy moim litrazu 35,82Hz, oraz symulacja tego

 

http://obrazki.elektroda.net/97_1325926604.jpg

 

bardzo wysokie podbicie przy 45,55Hz to chyba nie powinno tak byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak po wstepnych obliczeniach wydaje mi sie ze nie ma ona tych 57L bo tak' date=' plyta ma gr. 20mm po odjeciu od calosci objetosci portu oraz glosnika wychodzi 54,5L nie wiem czy te 2,5L ma az takie znaczenie ale nie wiem teraz jak sie ksztaltuje strojenie tego? port ma 40mm x 400mm x 580mm. Moze przez to nie gra mi to tak jak powinno?[/quote']

Witam,

 

Pojemnosc skrzyni 6,1x4x3+0,9=74,1 L

Port wypiera (3x4x0,6)+(3x4x0,6)=14,4 L, glosnik 4,2 L.

Pojemnosc robocza 74,1-14,4-4,2=55,5 L.

Strojenie obliczone jest 33,8 Hz. Biorac pod uwage efekt wydluzenia wirtyalnego, strojene bedzie 32 Hz.

 

wprowadzilem dane do winISD i cos takiego wyszlo

aktualne strojenie przy moim litrazu 35' date='82Hz, oraz symulacja tego bardzo wysokie podbicie przy 45,55Hz to chyba nie powinno tak byc? [/quote']

Ten glosnik bedzie gral szybciej w BR 43-45L/25Hz, podbicie bedzie nieco mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...