Skocz do zawartości

skrzynia do re se12d2


archi-85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolega juz którys raz wyskakuje z takimi ciekawymi teoriami... Do tej pory nikt jednak nie widzial ani nie slyszal dowodów...

Dokładnie a kolegi wyliczenia i projekty skrzyń to kand....rozbic nie raz go sprawdzalem i lipa...Pojęcie ma ale z praktyką jakoś mija sie z Celem.

Sory ale zawsze jestem szczery do bólu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawilem sie tym bas box i jednak jestem debilem w tych sprawach :mur1:

 

jak wpisalem parametry w zamknietej to cos mi tam wyszlo ale w br to same glupoty :-)

 

mam taka stronke i zrobi na jej podstawi obudowe zamknieta 28l (chyba ze proponujecie inna) plyta mdf 25mm

http://www.rockfordfosgate.com/rftech/box_wizard.asp

 

jak dojde do wprawy bede myslal dalej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego nie rozumiesz???

Niech bedzie....Podaj mi wymiary bagaja i jakiej muzy sluchasz i czego oczekujesz???

Ooo i jaki Piec do tego?

 

nie trudz sie ;-) szkoda czasu :-)

 

zasilac bedzie orion 8002

skrzynia bedzie zamknieta ( troche mniejsze cisnienie czyli i blacha wytrzyma :-) )

h max 36cm

a szerokosc max 42cm

 

plyta mdf 25mm

 

http://img811.imageshack.us/img811/972/boxwedgeouton.gif

 

wymiary zewnetrzne plyta mdf 25mm,

pojemnosc 28 litrow

h=36cm

w=42cm

d2=x cm

d1=x cm

 

skocze jeszcze na dzialke gdzie auto stoi i zobacze jakie pochylenia ma sciana tyna zeby dopasowac dokladnie do tylnej sciany :-)

niestety chwilowo stona nie dziala http://www.rockfordfosgate.com/rftech/box_wizard.asp i nie moge obliczyc reszty ;-)

 

czym w srodku wylozyc i jak?? luzno czy na scianach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59l i 36/37 hz... Czyli prawidlowo

 

mastah22 ale wedlug projektu miala miec 33Hz w takim razie ile trzeba by przedluzyc istniejacy port zeby uzyskac strojenie jakie zaleca RE teraz jest tak jak na projekcie z 1 strony czyli 40cm wysoki, 4cm szeroki i 60cm dlugi

 

w winISD pokazuje mi ze 64cm

 

http://obrazki.elektroda.net/18_1326019779.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekroj szczeliny musi byc zaprojektowany tak, zeby port nie halasowal i nie byl zbyt dlugi.

Suby na tej stronie sa zaprojektowane kompleksowo, w oparciu o parametry glosnika i predkosci przeplywu powietrza w porcie. Stad dobre wyniki. To samo podejscie proponuje tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten glosnik bedzie gral szybciej w BR 43-45L/25Hz, podbicie bedzie nieco mniej.

Ta twoja wypowiedz jest nadzwyczaj ciekawa...

Uzasadni to konkretnie!Oprzyj to konkretnymi przykładami bo jak narazie ta Twoja teoria mija sie z praktyką.

Wyliczanie Twoich skrzynek ni jak równa sie z praktyką i moimi doświadczeniami...Chodz i tak pewnie jestem jeszcze jedną ręką w nocniku....

Rozumiem eksperymentujesz jak każdy ale zacznij to sam robic i uzasadni to konkretnymi przykładami,a nie wyliczaj takich eksperymentów ludziom na forum którzy podejmują swój pierwszy projekt nie mający pojęcia o podstawach...

Dyskutuj na ten temat z ludzmi na forum którzy robią skrzynie pod zawody i zajmują znaczące miejsca na europejskich zawodach a jak wiadomo mamy tutaj takich.

AMEN....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzialem zebys kiedykolwiek podpierał sie jakimikolwiek wynikami pomiarów, jakimis wynikami TL'a, jedyne co zauwazylem to sprzeczne z praktyka teorie podparte przed chwila linkiem...

Jezeli sprzecznie z ogolnie panujacymi zasadami chesz coś udowodnić, link do strony gdzie tak naprawde niczego cudownego i innowacyjnego nie znajduje nie upowaznia Cie aby pisać , że mniejsza skrzynka o duuuzo nizszym strojeniu bedzie duzo szybsza niz wieksza skrzynia o znacznie wyszsym strojeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzialem zebys kiedykolwiek podpierał sie jakimikolwiek wynikami pomiarów, jakimis wynikami TL'a, jedyne co zauwazylem to sprzeczne z praktyka teorie podparte przed chwila linkiem...

Jezeli sprzecznie z ogolnie panujacymi zasadami chesz coś udowodnić, link do strony gdzie tak naprawde niczego cudownego i innowacyjnego nie znajduje nie upowaznia Cie aby pisać , że mniejsza skrzynka o duuuzo nizszym strojeniu bedzie duzo szybsza niz wieksza skrzynia o znacznie wyszsym strojeniu...

 

:padam::super::padam::super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem a waucie i tylna sciana na 37cm wysokoci ma 17 cm roznicy miedzy gora a dolem . ale to chyba taki kat bedzie ok.

kolega dzis mi zaproponowal re se za 650 zł z przesylka i chyba wezme ten glosnik (nowy 900zł z przesylka)

 

na mojego pecha strona rockfordfosgate box nie dziala :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent zaleca 43L@35Hz, Ty tutaj mówisz aż o 25hz strojenia...

Możesz powiedzieć coś więcej na temat tych dwóch strojeń? Jak teoretycznie będzie się zachowywał sub?

Tak, mogę.

Głównym celem wielu producentów - to sprzedaż, ale mój ostateczny cel - dobry dźwięk.

W przypadku strojenie zalecane przez producenta, ma ono na celu uzyskania maksymalnej wydajności głosnika w samochodzie (patrz rys. 1, niebieska, garb 10dB przy 42Hz).

Powiedzmy, że jesteśmy zadowoleni z tego dość ostrego garbu. Spójrzmy teraz na wykres czasu opóźnienia grupy (niebieska, rys. 2). Widzimy, że dźwięk z subwoofera nie jest bardzo dobry. Fazę zastoju znacznie, a co najważniejsze, jest bardzo gwałtowny wzrost z częstotliwością malejącą. Basu jest dużo, ale będzie on "rozmazany".

 

Strojenie 25Hz produkuje gładkie pasmo przenoszenia (żólta, patrz rys. 1), które nasze uszy postrzegają lepiej. Jeśli spojrzeć na wykres opóźnienia grupy, okaże się, że jasność basu jest znacznie lepiej niż po ustawieniu 35Hz (żólta, patrz rys. 2).

 

Jest jeszcze jeden ważny punkt. Poniżej częstotliwości strojenia bass-refleksu głośnik basowy działa jak bez obudowy i może być uszkodzony. Z tego punktu widzenia jest również przydatna do obniżenia strojenia, jak to możliwe. W ten sposób zapewnimy dobre warunki do obciążenia stożka i zawieszenia.

 

Przepraszam za mój niedoskonały polski.

post-3867-0-43824600-1326122055_thumb.gif

post-3867-0-50527200-1326122069_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...