Skocz do zawartości

Czy konwerter sygnału głośnikowego może uszkodzić wzmacniacz radia?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam w samochodzie dość zaawansowany system seryjny, kable optyczne z radia idą do 12 kanałowego wzmacniacza (aktywne zwrotnice na każdy kanał). Radio nie ma dodatkowych wyjść, tylko optyka. Do kanałów subwooferów chcę podpiąć konwerter Stinger SGN 12 (ST-7110; do 55W), tak by uzyskać sygnał dla zewnętrznego wzmacniacza. Chcę by seryjne subwoofery dalej grały. Moc na końcówce wzmacniacza to ~20W. Nie chcę przecinać przewodów, zdejmę tylko z nich trochę izolacji.

 

Proszę o odpowiedź na pytanie: Czy konwerter sygnału wysokiego może uszkodzić seryjny zestaw audio? Np poprzez obniżenie independencji na końcówce mocy wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konwerter sygnału wysokiego może uszkodzić seryjny zestaw audio? Np poprzez obniżenie independencji na końcówce mocy wzmacniacza?

w takim konwerterze na wejsciu masz rezystory o duzej wartosci, wiec napewno nie obnizy obciazenia koncowki mocy

 

nie martw sie i montuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuje bardzo za błyskawiczne odpowiedzi. Też tak myślałem jednak wołałem się upewnić, auto jest w leasingu, na gwarancji, więc muszę być ostrożny.

 

Drugie pytanie, wzmacniacz który chcę podłączyć ma 100W rms (wg Blaupunkta), jest w nim bezpiecznik 20A, w instrukcji producent zaleca podłączenie zasilania przewodem 1.5mm, czyli bardzo cienkim. W bagażniku mam gniazdo zapalniczki które jest zabezpieczone bezpiecznikiem 20A (przewody ~2mm, wg instrukcji można podłączyć urządzenia do 200A, np lodówki, grzałki), czy mogę podłączyć ten wzmacniacz do przewodów tego gniazda? Nie poprzez wtyczkę, tylko bezpośrednio do kabli tego gniazda, oczywiście z dodatkowym bezpiecznikiem 20A. Plusem tego rozwiązania jest to, że to gniazdo wyłącza się po wyłączeniu stacyjki. Czytałem na innych forach, że po podłączeniu wzmacniacza bezpośrednio do aku komputer potrafi zgłaszać błędy przy odzyskiwaniu energii z hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogę podłączyć ten wzmacniacz do przewodów tego gniazda? Nie poprzez wtyczkę, tylko bezpośrednio do kabli tego gniazda, oczywiście z dodatkowym bezpiecznikiem 20A

dzialac bedzie, ale spadki napiecia beda bardzo duze i przewod moze sie mocno grzac

jak juz chcesz to wykozystac to koniedznie z bezpiecznikiem termicznym na kablu! (bezpiecznik podlacz pod remote)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, chyba jednak zrobię jak Pan Bóg przykazał, podłącze wzmacniacz do aku grubym kablem, a z gniazda zapalniczki wezmę tylko remote. Aku jest w bagażniku więc kabel będzie 0.5m długości.

 

@elpiotrek

Bmw. Zaawansowany to on jest tylko pod względem funkcji i bajerów, brzmienie jest jak w nowym punto, które swoją drogą ma całkiem dobry zestaw jak na tą klasę. Mimo, że to zestaw premium za dopłatą, to brakuje najbardziej dynamiki, góra daje radę, nie świszczy. Najładniej gra na neutralnych ustawieniach tylko wtedy brakuje dołu. Prologic, dysk twardy, albumy to wszystko jest bardzo fajne. Tylko nie wiem dlaczego poskąpili na membrany. Dalej wkładają papier+piankę, po 2 latach wymienię wszystkie membrany, na razie są jeszcze sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku jest w bagażniku więc kabel będzie 0.5m długości.

i jeszcze sie nad tym zastanawiales? :D

 

Tylko nie wiem dlaczego poskąpili na membrany. Dalej wkładają papier+piankę, po 2 latach wymienię wszystkie membrany, na razie są jeszcze sprawne.

bo to najlepsza opcja do taniego sprzetu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze sie nad tym zastanawiales? :D

Zastanawiałem się, bo auto jest naszpikowane czujnikami, nawet jak siedzisz krzywo w fotelu to przywołuje cię do porządku :)

Natomiast gniazdo w bagażniku to źródło z którego auto pozwala "legalnie" korzystać :)

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...