Skocz do zawartości

Oryginalne radio + procesor czy alpine z oddzielonym panelem?


onliest
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakładam kolejny temat wcześniej chcialem się dowiedziec jak podłaczyć drugie radio no i sie dowiedziałem :) dzieki za pomoc. Posiadam bmw e46 i niestety nie ma możliwości aby gdzies zamontować całe radio w gre wchodzi tylko rozdzielenie panelu lub tak jak mi ktoś radził wyprowadzenie sygnalu z oryginalnego radia i procek. Chciałbym aby ktoś mi doradził jakie rozwiązanie lepiej wybrać i kto by w ogole wykonał to wyprowadzenie lub rozdzielenie dodam że mieszkam we Wrocławiu ale bywam też w wielkopolsce dokładniej w koninie.

Jeśli chodzi o sugnał i procek to chciałbym się dowiedzieć jaki jest koszt wyprowadzenia tego sygnału no i oczyiście procka który przetworzy dzwiek porównywalnie do radia alpine natomiast co do rozdzielenia to nie wiem czy takie rozwiązanie wchodzi w gre ale chciałbym móc miec mozliwość powrotu do oryginalnej wesji radia czyli nie chcialbym jakiegoś lutowania itp

Może moje pytania są laickie ale niestety nie mam pojecia o przeróbkach jednostek centralnych ani tytmbardziej o jakiś procesorach.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała rzecz leży w wyciągnięciu sygnału cyfrowego z twojej jednostki i podaniu go na procesor który przetworzy ten sygnał i poda na wzmaki.

Co do procesorów jest kilka w zależności czego oczekujesz (jakość, możliwości korekcji itp oczywiście cena :)

Jeśli wybierzesz takie rozwiązanie musisz się liczyć z tym iż sterowanie takim sygnałem odbywa się już poza twoją jednostką (sterowanie głośnością) - do czego będziesz potrzebował sterownika do procesora - zamontowanego na stałe w zasięgu ręki.

 

Podam na swoim przykładzie

Procesor Alpinka h700

Sterownik RUX 700

 

Cena wyciągnięcia zależy od rodzaju jednostki i ewentualnych komplikacji z tym związanych. Ale to już musisz pytać specjalistów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem mniej wiecej ale jaki jest koszt samego wyprowadzenia tego sygnału? no i czy w gre wchodzi tylko procek za około 1700zł ? nie ukrywam ze nie dam rady tyle wydac na same audio bo potrzebuje jeszcze m-pakietu gwintu i felg....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem mniej wiecej ale jaki jest koszt samego wyprowadzenia tego sygnału?

 

przecież masz napisane :

 

Cena wyciągnięcia zależy od rodzaju jednostki i ewentualnych komplikacji z tym związanych. Ale to już musisz pytać specjalistów :)

 

no i czy w gre wchodzi tylko procek za około 1700zł ?

 

procek + rux, wyprowadzenie optyka, okablowanie ewentualne + sprzęt do tego.

 

nie ukrywam ze nie dam rady tyle wydac na same audio bo potrzebuje jeszcze m-pakietu gwintu i felg....

 

albo rybki, albo akwarium, wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wyprowadzenie dźwięku bierze się od 20zł do 200zł

Nie znam modelu radia jakim dysponujesz, ale po przyjacielsku powinno to być w granicach 100zl (tak w ciemno)

 

Rozdzielenie panelu to nie takie hop siup... nie każde radio się nadaje i nie na każdą długość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procek + rux, wyprowadzenie optyka, okablowanie ewentualne + sprzęt do tego.

 

 

Co masz na myśli okablowanie ewentualne? Jeśli chodzi o sprzet i okablowanie to mam praktycznie wszystko tzn. Alpine CDE-9882ri, morel tempo 6 + alpine 3544, PowerBass s12 + rockford punch 300s okablowanie również wiec komplet mam drzwi wygłuszone itp tylko kwestia właśnie co zaradzić z tą jednostką centralną ?

 

Czy do tego zestawu potrzebuje az tak drogiego procka? Nie ma tańszych sensownych procków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz sobie kupić jakikolwiek. Są dsp od Helixa - opisywany na forum, Audison "pyk łan" i wiele innych. Nie musisz kupować sobie aż tak drogiego procka. Możesz sobie kupić jakikolwiek lub z niego zupełnie zrezygnować i kupić dobre radio z prockiem na pokładzie.

Najpierw jednak zdefiniuj sobie, czego tak po prawdzie oczekujesz od takiego procesora/jednostki centralnej. Poczytaj o ich możliwościach itd. Inaczej wydasz ze 2000 pln i nie będziesz wiedział nawet jak tego używać...

Ps. z E46 idzie bez problemu wyciągnąć fabryczne radio i włożyć coś innego. Od E60 i E39 z navi zaczynają się problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........Od E60 i E39 z navi zaczynają się problemy.

 

to mnie żeś pocieszył, bo bądz co bądz poki co to mnie na niego nie stac ale bardzo ładnie sie do mnie uśmiecha i chciałbym taką E60'tke w kombinacji zakupić a tu z audio taka skucha ....... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chciałbym taką E60'tke w kombinacji zakupić a tu z audio taka skucha ....... :(

 

To ja Cię troszkę "pocieszę" nowy procek helixa obsługuje sygnał cyfrowy via MOST, a co za tym idzie, masz cyfrę bez kombinacji, sterowanie mediami, volume sterowane z radia jak i kierownicy itd. tyle że nie wszystkie modele e60 to mają, szwagier ma "biedę" i niestety brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie żeś pocieszył, bo bądz co bądz poki co to mnie na niego nie stac ale bardzo ładnie sie do mnie uśmiecha i chciałbym taką E60'tke w kombinacji zakupić a tu z audio taka skucha ....... :(

 

no skucha jest, jak to w każdym aucie powyżej 2005 roku - wszystko na CAN = odpinasz fabrykę i szyna wariuje, u niektórych producentów trzeba wylogowywać jednostki z samochodów, albo jednostka fabryczna "spięta jest w tandem" z wyświetlaczem (tak jest min. w autach GM). Sam się rozglądałem za E60, ale jak posłuchałem co się w tym potrafi zepsuć, to normalnie sobie usiadłem... Legendarna jakość i trwałość betek podobno zakończyła się na E39 (choć i tu wiele osób też miało problemy np. z "jeżem" - taka choroba bmw). Wiadomo, silniki w betach, to mistrzostwo trwałości, jednak wszechobecna elektronika/elektryka sprawia ogromne problemy, z resztą, w każdym aucie obecnie najczęściej psuje się elektronika/czujniki/elektryka. rzadziej coś mechanicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procek również ratuje mnie tym ze mam możliwość sterowania z kierownicy dodatkowo mam juz zamontowana urządzenie dzieki ktoremu moge podłączyć iPoda wiec myśle ze procek by tu chyba był fajnym rozwiązaniem... A od procka oczekuje aby dawał mi muzyke porównywalną jakościowo do alpnice cde-9882ri

 

 

Coś takie obecnie jest na allegro:

 

 

http://allegro.pl/sony-xdp-u50d-i2022674596.html

 

http://allegro.pl/audison-bit-one-prosesor-dzwieku-i2034112494.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od procka oczekuje aby dawał mi muzyke porównywalną jakościowo do alpnice cde-9882ri

 

hmm to trochę mało, bo każde radio zagra lepiej niż ten grajek...

Jeśli chcesz mieć ipoda, albo z niego wyciągniesz światło, albo jesteś skazany na wyciągnięcie RCA z radia, a procesor będzie robił za zwrotkę i czasówki.

 

Jeśli olejesz ipoda i wyciągniesz światło z radia, otrzymasz "czysty" sygnał z płyty audio. Wtedy rux będzie sterownikiem volume. Sterowanie z kierownicy pozostanie (do przodu, do tyłu, włączanie i wyłączanie radia. Nie ędzie działało volume).

Ale to Ty decydujesz, czego oczekujesz od swojej instalacji. Jeśli tylko tego, żeby grało jak jakieś radio, to szkoda Twoich pieniędzy na procesor. Kup dobre radio i wmontuj je do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety alpine nie wysterujesz bez zewnętrznego sterownika a to kolejne 4-6 stówek

 

Wysterujesz, jak bardzo chcesz - tylko rux'a trzeba rozebrać i zmodyfikować układ sterowania w kierownicy lub zainwestować w potencjometr na światełko i jego rozebrać/zmodyfikować (również zmodyfikować układ sterowania w kierownicy). Dla chcącego nic trudnego, jednak czy to się komuś opłaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) jasne, wszystko się da, ale koszty.... w miejsce fabryki też może wstawic inne bebechy, i będzie miał i dobre wyjście i proca i wyświetlacz w lusterku wstecznym... zarazem wygląd fabrycznej jednostki, sterowanie z kierownicy itd, ale za przeróbki zapłaci tyle że jak dobrze by poszukał to by ODR'a kupił :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysterujesz, jak bardzo chcesz - tylko rux'a trzeba rozebrać i zmodyfikować układ sterowania w kierownicy lub zainwestować w potencjometr na światełko i jego rozebrać/zmodyfikować (również zmodyfikować układ sterowania w kierownicy). Dla chcącego nic trudnego, jednak czy to się komuś opłaci?

POTENCJOMETR NA ŚWIATEŁKO I JEGO ROZEBRAĆ/ZMODYFIKOWAĆ

Co masz na myśli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś dowiadywałem sie u pewnego "szpeca" którego ksywki juz na tym forum nie wspomne to z wyciągnięciem optyka z ori jednostki BMW jest problem bo sygnał jest zakodowany. Nie wiem czy we wszystkich jednostkach ale chodziło tu o Navi w e46 16:9 z CD pod monitorem,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POTENCJOMETR NA ŚWIATEŁKO I JEGO ROZEBRAĆ/ZMODYFIKOWAĆ

Co masz na myśli ?

kiedyś czytałem/oglądałem zdjęcia instalacji, w której to zastosowano potencjometr/układ nim zakończony, który modyfikował sygnał cyfrowy (volume), następnie ten układ przystosowano do sterowania z kierownicy. I to miałem na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś czytałem/oglądałem zdjęcia instalacji, w której to zastosowano potencjometr/układ nim zakończony, który modyfikował sygnał cyfrowy (volume), następnie ten układ przystosowano do sterowania z kierownicy. I to miałem na myśli.

 

No tak , to w każdym warsztacie z elektryką Zenek robi :)

Wentylatory na procesory tez przerabiali :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...