Skocz do zawartości

Który wybrać woofer 10" do skrzyni zamknietej 20l


schabo78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono .

Uderzam do Was po pomoc w wyborze głosnika który bedzie zamontowany w niereguralnej SZ wkomponowanej w boczek bagaznika mojego kombiaka Passata b5fl i który głównie będzie mi słuzył dosłuchania muzyki techno,dance no i troche hip hopu.Nie wchodzi w gre zakup gotowej skrzyni bo czesto potrzebuje całej przestrzeni bagażnika wiec musi być wkomponowana w boczek..

Kasa na głosnik do 300zł max no i na wzmacniacz 250zł(np mac audio MPX 2500 zmostkowany) który będzie napedzał tylko skrzynie.

Auto seryjnie wyposazone w 4 głosniki dwódrozne 16,5cm i 4 wysokotonowe zamontowane w drzwiach,fajnie to gra ale brakuje niestety basu.

Skrzynia praktycznie na ukonczeniu wykonana z MDF 20mm,wzmocniona,poklejona uszczelniona więc teraz pora na 2 etap czyli dobór głosnika ktory będzie się dobrze czuł w zamknieciu.

Mam kilka typów takich głosniczków polecanych przez innych jak i producentów specjalizujących sie w głosnikach do SZ,tylko puki co nie moge się zdecydować który kupić.

Oto moje typy:

 

1) ROCKFORD FOSGATE PRIME R1S410

2) RE AUDIO RE 10S4

3) u-Dimension EL S104

4) Lanzar MAX 10

 

Z góry dziekuję za pomoc i wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tradycyjnie - RE. Fajne głośniki za te pieniądze, nic im nie brakuje, jest zejście, jest szybkość, jest dynamika, jest uderzenie. Naprawdę są warte tych pieniędzy. Tylko wzmacniacz wg. mnie trochę ambitniejszy, coś z lepszą kontrolą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto seryjnie wyposazone w 4 głosniki dwódrozne 16,5cm i 4 wysokotonowe zamontowane w drzwiach,fajnie to gra ale brakuje niestety basu.

Ostatnio u kumpla zamontowałem Helixy B62c pod radio (jakiś Clarion bez CD) i nie było rewelacji. Później był odsłuch pod Ama 60+60 i szczerze mówiąc, to przód grał tak, że kumpel zrezygnował z suba, aż sam się zdziwiłem, że ten zestawik potrafi całkiem fajnie zagrać i to za śmieszne pieniądze, jemu bardzo się podobało. Teraz jeździ z xm-6020 i też jest zadowolony :)

 

Co do suba, to nie jesteśmy cudotwórcami i nie wiemy czy Ci się spodoba nasza propozycja. Odrzuciłbym RF i Lanzara, a dwa pozostałe postarałbym się posłuchać w samochodzie. Ten piec też nie jest dobrą opcją..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "maniek" zmieszczę te 20l w lewy boczek,tyle tylko że bardzo bardzo duzo roboty przy tym.Zawartośc lewego showka plus wyjscie na bagaznik do wyrówaniania z nadkolem no i troche w góre pod rolete i masz spokojnie te 18-20l netto.Roboty masakrycznie duzo ale ja się lubię bawić,jak skończę to moge zrobic foty.Ps te boczki z allegro miały nie więcej niż 11-12l netto.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał wyżej został bym przy RE a zamiast tego Mac Audio wybrał bym ESX V200.2 który nawet jest tańszy niż zakładana Twoja kwota a zagra o niebo lepiej od Mac'a

 

 

http://allegro.pl/vision-v200-2-stan-bdb-swietny-wzmacniacz-zobacz-i2041103788.html

Edytowane przez Vectra_SPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś napisze jaką moc powinien rzeczywistą dostac taki głośnik (RE AUDIO RE-10S4 -wczoraj dotarł do mnie,wygada fajnie z :).

Jak szukałem u innych producentów np u-Dimension, ROCKFORD FOSGATE ,JL AUDIO w bardzo podobnych mocowo głosnikach to polecali przedział mocy RMS 50-150 u u-Dimension, ROCKFORD FOSGATE i 100-200 RMS u JL AUDIO.

Co do RE AUDIO nigdzie nie moge znaleźć mocy zalecanych pod głosniki,może komus wpadło cos takiego w ręce z firmy RE AUDIO?

Dzieki za dotychczasową pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby wypisac marki wzmacniaczy tych bardziej egzotycznych a dobrych,coś innego niż ja wypisałem poniżej a nieodbiegających jakoscią od poniższych marek.

 

Ja osobiscie znam masówkę

JBL

MAGNAT

MAC AUDIO

BLAUPUNKT

KENWOOD

ALPINE

BOSCHMANN

SONY

CARPOWER

PEIYING

i ostatnio AXTON

interesują mnie wzmaki używki 2-kanałówki z możliwością mostkowania lub monoblock do około 250-300zł które bez problemów zasilą RE AUDIO RE10S4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie

Chciałem gorąco podziękować za pomoc w budowaniu skrzyni zamknietej, dzieło ukończone dzięki Wam ze znakomitym rezultatem.

Woofer RE AUDIO zasiliłem AXTONEM zmostkowanym podłączyłem starannie zasilanie kablem 4,5m o przekroju 20mm.Ogólnie gra lepiej niż nawet marzyłem wiec jestem bardzo zadowolony-a to dzieki Wam....

Teraz mam zamiar w moim passacie rozbudowac polepszyć przednią scenę i znowu proszę o poradę.

Co polecacie w przednie drzwi z głosniczków 2-droznych 16,5cm co zagra lepiej od seryjnych blaupunktów i przy tym nie będzie wymagało wzmacniacza.

Wiadomo kupie dystanse matę do wygłuszenia ale chcę zostawić seryjne okablowanie i tylko podmienić głosniczki na jakies lepsze no i nie bardzo drogie.Czy polecacie zestawy ze zwrotnicami i syczkami w komplecie,czy może zostawic moje oryginalne syczki i wmontowac tylko glosniczek dwódrozny?

Proszę o podpowiedzi.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...