Skocz do zawartości

Który z podanych wzmacniaczy?


jaeyez
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Audio

ster: Pioneer DEH 6700MP

wys: DLS UP1C

Śr: Hertz HSK

sub: Clarion (do wymiany)

Muzyka: reggae, hiphop, jazz

 

Upodobania: szeroka scena, detale, ciepło, dynamika, głośno

 

Czas na zakupy

 

Po wertowaniu testów, opinii i innych tego typu kwestii, oraz zbieraniu funduszy po raz kolejny zwracam się z pytaniem co i dlaczego wybrać.

 

Typy to:

 

-Helix A4

-Helix E40

-Genesis four channel

-u-Dimension ProX 840 Comp

-Steg K4.01

-JL Audio Slash 500/5

-------

Lub tańsza opcja, lecz jak coś kupować, to coś konkretnego.

 

Genesis Profile Four \ Five

Phase RS4

U-Dimension Jr.

 

 

+ może propozycje.

 

Dodam, że to wszystko grało pod jakimś Blaupunktem Gta i Xplojdem, tak więc myślę, że będzie to znaczny przeskok, jednak oczywiście chcę uzyskać jak najlepszą jakość za jak dla mnie nie małą cenę.. Bardziej zajmuje się sprzętem domowym, niż CA. Proszę również o opinię, jeżeli słyszeliście któryś z tych piecy w akcji. Jeśli niczego się więcej nie dowiem, prawdopodobnie, będę się kierował ceną,prarametrami i wykonaniem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wooferki HSK 165.4

 

Myślałem o systemie pasywnym, ale czasem lobię eksperymentować.. A co do np. A4 ..w stosunku do ProX 840 ma np. gorszy SNR, no i u-dimension ma Burr-Browna na pokładzie.. mimo wszystko A4 lub Gienek..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precision Power 1000.4 Polecam :D Wzmacniacz nie do zdarcia :D woze go od 3 lat i to jedyny wzmacniacz którego nawet nie bysle by sprzedawać.

 

Moc ma znacznie zanizoną coś typu RF bo ma niby 2x500 rms @ 4ohm bez najmniejszych problemów miota jak szatan 2x Re audio se 12" i robi burdel nieziemski. Mysle ze spokojnie ma z 2x750 Rms bo mialem inne wzmacniacze niby po 500-600 rms na mostek i Hifonics nie pamietam juz modelu, Audio System F2-300, Alpina 1005 czy choćby rodek 2180a nie umywają się pod względem brzmienia kontroli a tym bardziej mocy w porównaniu do ppi.

 

Co lepsze, moze teraz za herezję którą oznajmię bede zbiczowany albo spalony na stosie ALE - Brax x2400.2 podpięty pod Woofery Moreli Oktawian, i Subwoofer JL 13w6v2 Pod panowaniem Pioneera 99RS grał praktycznie TAK SAMO jak ppi 1000.4. Byłem zdumiony jak i własciciel Braxa' - "Wolly" z Gdańska gdzie z początku nie chciał mi przyznać racji bo dał za wzmacniacz 6000 zł a ja tylko 900 :) po kilku przesłuchaniach roznych utworów po prostu przyznał mi ze dał za "renome i frajde posiadania drogiego sprzętu 5000 zł wiecej ponad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze, moze teraz za herezję którą oznajmię bede zbiczowany albo spalony na stosie ALE - Brax x2400.2 podpięty pod Woofery Moreli Oktawian, i Subwoofer JL 13w6v2 Pod panowaniem Pioneera 99RS grał praktycznie TAK SAMO jak ppi 1000.4. Byłem zdumiony jak i własciciel Braxa' - "Wolly" z Gdańska gdzie z początku nie chciał mi przyznać racji bo dał za wzmacniacz 6000 zł a ja tylko 900 :) po kilku przesłuchaniach roznych utworów po prostu przyznał mi ze dał za "renome i frajde posiadania drogiego sprzętu 5000 zł wiecej ponad :)

 

 

No toś sobie chłopaku namieszał:)

 

 

W temacie: z podanych piecy wg. mnie Gienek.Ciepło,szeroko,detalicznie.

Dorzuciłbym jeszcze DLS A4,A5,A7 w zależności od ilości potrzebnych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze, moze teraz za herezję którą oznajmię bede zbiczowany albo spalony na stosie ALE - Brax x2400.2 podpięty pod Woofery Moreli Oktawian, i Subwoofer JL 13w6v2 Pod panowaniem Pioneera 99RS grał praktycznie TAK SAMO jak ppi 1000.4.

 

to z tym to się już nie zgodzę !

jest to owszem mocny i bardzo dynamiczny piec, ale do jakości dzwięku z Gienkiem czy Dls to osobiście bym go nie porównywał... :!: - może tylko i wyłącznie w kwestii basu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem ze dziwne choć niestety w odsłuchu prawie godzinnym, na najróżniejszej muzyce taki fakt wyszedł. Praktycznie identyczny profil brzmienia, dynamika i moc. Wręcz jakby bliźniacze wzmaki. Wiem ze to co niektórych moze zaboleć ze są rodzynki albo poszczególne serie wzmacniaczy roznych firm które przebijają pospolite "Hajendy" powszechnie uznane nie wiem czy przez "królewskie pochodzenie" czy jakiś efekt placebo bo juz totalnie nie kminie dlaczego kazdy chwali gienki a potem szybko się ich pozbywa "bo to nie ich profil brzmienia" Troche dziwne wiec do pewnej granicy, ZAWSZE działa,podbija wrazenie dzwięku efekt placebo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLSy z serii A są troszkę za drogie.. budżet powiedzmy do max ok. 1300 zł .. Widzę, ze jest trochę tego, znów zacznę się zagłębiać ;P

Najgorszy ból, że człowiek nie może posłuchać tych piecy w swoim aucie.. ryzyk\fizyk. eh.

P.S.

Placebo musi być choć w małym stopniu, w końcu wydaję $$$, to i oczekuję, dopiero po czasie pewnie w 100% się normuje obiketywne wrażenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No

może tylko i wyłącznie w kwestii basu

 

Basu i średnicy, nie sprawdzalismy tylko jak sie zachowują tweetery gdyz nie było juz na to czasu. Osobiscie Tweeter na ppi nie podobał mi się ze względu brzmienia jakby "metalicznego", brzmienia moze to było do opanowania ale zdecydowanie i tak wolę brzmienie Denona DCA 500. Nie wiem jak byloby przy Brax'ie.

 

Moge coś wiecej dopisać, tak samo sprawa dotyczy się gienka - nie ujmuje mu niczego brzmi fajnie wszystko ok, ale wg mnie zbyt "mydlanie" i jak tu można określić co to jest jakość, skoro wlaśnie Denon ww. tez go przebija. Wg mnie znacznie lepiej brzmi Denon.

 

Jakoś większość boi się głosić to co sami zauważyli w obawie, że zostaną zlinczowani. Nie jestem pierwszy który stwierdził ze te "Hajedy" wcale nie grają tak super mega ekstra pał łał a wg powszechnej opinii nadają sie przewaznie do kazdego typu muzyki i praktycznie kazdemu bedzie raczej odpowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy oczekuje czegoś innego w dzwięku

 

ja porównując 1000.4, a słuchałem zaraz po wejściu na rynek, gdyż była to seria zarezerwowana dla ProaSystemTeam bezpośrednio z Genesisem , odczuwałem wyrażne niedociągnięcia w górnych rejestrach, wybrzmiewaniu instrumentów, o głębokości i szerokości sceny - nie wspomnę

 

ale, może tak było u mnie...

 

Ostatnio pojawiła się oferta na balledro Kolegi z tego forum.

 

Audio Art 100HC:

 

http://allegro.pl/au...2023330010.html

 

Pozdro

 

bardzo dobra pozycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy oczekuje czegoś innego w dzwięku

 

ja porównując 1000.4, a słuchałem zaraz po wejściu na rynek, gdyż była to seria zarezerwowana dla ProaSystemTeam bezpośrednio z Genesisem , odczuwałem wyrażne niedociągnięcia w górnych rejestrach, wybrzmiewaniu instrumentów, o głębokości i szerokości sceny - nie wspomnę

 

ale, może tak było u mnie...

 

 

Z Genesisem Four channel czy Genesisem Profile Four???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blackdragon8904 - Uważam, że testowanie wzmacniacza na grającym nie całym systemie nie ma za bardzo sensu a tym bardziej wyciąganie takich wniosków. Jakby grał cały system włącznie z tweeterem czy średniakiem to wtedy można ocenić jak wzacniacz wpływa na całe pasmo a nie tylko na jego część (w tym przypadku pewnie do okolic 4 kHz, zależy czy woofery były cięte od góry czy nie). W końcu to na górze pasma są wszystkie wybrzmienia, wykończenia, przestrzeń, powietrze i wiele innych aspektów brzmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...