Skocz do zawartości

Który z podanych wzmacniaczy?


jaeyez
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sluchalem tego PPI ale Gienek Four Channel jest naprawde dobrym piecem jesli chodzi o szczegolowosc ,scene itp..I nie wydaje mi sie ze 1000.4 mogl by go przebic jesli chodzi o te szczegoly....

Jak nie słuchałeś to nie wysuwaj wniosków. PPi 1000.4 bardzo ciekawy piec o chłodnej górze,ale do genesis'a stereo 100 czy dual mono to mu niestety daleko. W niskich rejestrach moim zdaniem jest już lepszy niż te gienki. Na bass można go polecić ale pod napęd przodu szukałbym czegoś bardziej wyrafinowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh o wlasnie i tu wychodzi brak argumentów :) ja napisałem w porównianiu z braxem w przedziale woofer i subwoofer. I ze góra mi sie w nim nie podobała i porównywałbym go z Gienkiem :) gdyż gienek bardziej idzie w kierunku "przyjemnego odsłuchu" a ppi w precyzję, tzn. "chirurgiczną górę" i wlasnie to mi sie nie podobało.

 

W skrócie - porównalem braxa i ppi gdzie teoretycznie w brzmieniu powinna być znaczna róznica choćby na samym wooferze a nie bylo praktycznie zadnej.

porównalem tez Gienka Four Channel z "bylejakim" Denonem DCA 500 gdzie powinno być jasne ze gienek go niby zabije detalami, szczegółami itp a wyobrazcie sobie ze tak nie bylo, do tego WG MNIE jest lepszy na gorze po prostu. Przy bardzo podobnej szczegółowości Denon grał przyjemniej. To tylko moje zdanie, mimo ze dość kontrowersyjne i raczej "niemozliwe".

 

A ktoś zaczął kota ogonem odwracać i porównywać PPi z Gienkiem :P To jak porównać T2 15" i Vegete 10" zupełnie inne brzmienie i przeznaczenie Mimo ze oba bardzo dobre przetworniki to T2 nie zagra punktowo ani vegeta tak tłusto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upodobania: szeroka scena, detale, ciepło, dynamika, głośno

Nawet kupując Braxy i inne Stegi tu:

ster: Pioneer DEH 6700MP

masz "małą niemoc"

 

Co do "sedna" tematu dan zaproponował...optimum, bo do takiego klocka będziesz długo dobierał resztę, praktycznie zanim sie "wstrzelisz" w swoje oczekiwania to zapragniesz znowuż innego wzmacniaczka. Może się mało znam bo i mało w zyciu słyszałem ale co do ostatniego zdania...wiem co mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie słuchałeś to nie wysuwaj wniosków. PPi 1000.4 bardzo ciekawy piec o chłodnej górze,ale do genesis'a stereo 100 czy dual mono to mu niestety daleko. W niskich rejestrach moim zdaniem jest już lepszy niż te gienki. Na bass można go polecić ale pod napęd przodu szukałbym czegoś bardziej wyrafinowanego.

 

Woolly napisalem "moglby" co nie oznacza ze to robi a to dwie inne rzeczy.Sa to poprostu moje domysly nie poparte zadnymi testami a tylko odsluchem Four Channel( Nie Stereo,Nie Dual Mono) ktory nie bez przyczyny zostal wybrany najlepszym czterokanalowcem w 2001r.Do tego napisalem w czym MOGLBY go pobic i napewno nie bylo tam dolnych rejestrow :wink: Jezeli nie siedziemy w aucie autora tematu i nie podpinamy po kolei kolejnych klockow to mozemy tylko gdybac i wnioskowac co by bylo gdyby????Moze Gienek zagral by za ostro a moze PPI bez jaj??? To jest tylko gdybanie oparte na jakis naszych doswiadczeniach i eksperymentach z poszczegolnymi klockami ktore maja pomoc autorowi tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wooferki HSK 165.4

Myślałem o systemie pasywnym, ale czasem lobię eksperymentować.. A co do np. A4 ..w stosunku do ProX 840 ma np. gorszy SNR, no i u-dimension ma Burr-Browna na pokładzie.. mimo wszystko A4 lub Gienek..?

Za ok. miesiąc powinny być dostępne ProX-y u-Dim w czasowo dużo lepszej cenie. Piszę o sugerowanym detalu za nowe wzmaki. Ceny dotyczą tylko jednej dostawy i mniej więcej przymiarki są takie:

- ProX 840.4 Comp - zjazd z ceny 3699zł na ok. 2699-2799zł

- ProX 500.4 AYA Edition - zjazd z ceny 1799zł na ok. 1299-1399zł (wzmak lekko podtjunowany na potrzeby zawodników organizacji AYA Germany)

instrukcja: http://www.essa24.pl...A%20EDITION.pdf

test wersji standard - cz.1: http://www.essa24.pl...roX_500.241.jpg

test - cz.2: http://www.essa24.pl...roX_500.242.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...