Skocz do zawartości

Cabrio i nagłośnienie...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy,

 

mam pytanie odnośnie nagłośnienia samochodu w nadwoziu cabrio z materiałowym dachem...El. dach chowający się pomiędzy tylne fotele i bagażnik - no i właśnie. Czy w takim samochodzie warto montować skrzynię w bagażniku czy to mija się z celem? Chcę mieć dobry bas...

 

No i w ogóle jak się za to zabrać? Może ktoś ma doświadczenie w tej kwestii? Są jakieś głośniki na rynku które mógłbym zamontować w kabinie i dawałyby one zadowalający bas bez potrzeby montowania skrzyni?!

 

Może ktoś mógłby doradzić ew. jakiś zestaw głośników?? Powiedzmy do 1000zł (chętnie używane, a lepsze) - wolałbym za ta cenę 4, ale jesli nie da rady mogą być 2 ;)

 

Generalnie chodziłoby mi o pomoc w stworzeniu odpowiedniego zestawu...

 

PS. nie mam pojęcia o CarAudio więc wybaczcie mi jakieś laickie błędy.

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dan124, no właśnie widzisz. Ledwo przyszedłem i lipy natrzaskałem. Dlatego prosiłem o wyrozumiałość, a błędy w poście numer 1 poprawiłem. Dzięki za zwrócenie uwagi, na przyszłość będę wiedział :)

 

 

Na sam początek:

http://www.car-audio...CarAudioFAQ.pdf

:hyhy:

 

Dwa - jakie to auto?

Trzy - jakie ma otwory montażowe pod głośniki?

Cztery - jakie masz radio?

 

1. Obiecuję się zapoznać :)

2. Mitsubishi Eclipse 2g

3. Jedyne co wiem na ich temat to to, że z przodu są 16.5cm, a z tyłu elipsy 6,9 + jakieś tweetery w desce pod szybą ale nie mogę znaleźć ich wymiarów...jakby co to podejdę ano do samochodu, wymontuje i zmierzę.

4. Pioneer deh-p9600mp - nie mam pojęcia czy jest dobre - w każdym bądź razie działa :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś głośniki na rynku które mógłbym zamontować w kabinie i dawałyby one zadowalający bas bez potrzeby montowania skrzyni?!

To wszystko zależy od tego, jakie kto ma wymagania. Najrozsądniejszym wydawałoby się podjechać na spot i posłuchać paru systemów przednich.

Na forum mamy odpowiedni dział o spotach. Nie napisałeś skąd jesteś, ale zawsze warto strzelić nawet ładnych parę km, bo może to być dla Ciebie sporym doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer deh-p9600mp - nie mam pojęcia czy jest dobre - w każdym bądź razie działa

jednostka sterująca jak najbardziej OK, z procesorem dźwięku dsp, przetwornikami Burr Brown, trzy wyjścia PRE OUT 4V - stara dobra szkoła i jeśli radyjko działa to na razie bym nie zmieniał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak zrobisz dobrze przód to może nie będziesz potrzebował suba....

 

Niewiele mi mówi "dobrze zrobiony przód". Czy to znaczy że jak kupie focale za 800, czy 1000zł na sam przód i wyciszę drzwi to będzie to "dobrze zrobiony przód"? :) Szczerze mówiąc liczyłem bardziej na jakieś konkretne modele, firmy, jakiś link do allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...