Skocz do zawartości

Ford mondeo MK3 2.0 TDCI 115 KM


pawellaby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Common rail Sanders

 

 

Wiem wiem ;)

 

Biale sa fajne ;)

 

 

Wlewam STP do wtryskow bo mimo ze to bardzo popularna marka to ma dobre opinie i moje doswiadczenia sa dobre bo widze roznice , jak kupilem autko to przy mocnym duszeniu do 4tys obrotow zostawialem a soba chmure dymu a po wlaniu specyfiku co drugi bak efekt ustapil i teraz moge go wdusic do odcinki a nie zakopci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewam STP do wtryskow bo mimo ze to bardzo popularna marka to ma dobre opinie i moje doswiadczenia sa dobre bo widze roznice , jak kupilem autko to przy mocnym duszeniu do 4tys obrotow zostawialem a soba chmure dymu a po wlaniu specyfiku co drugi bak efekt ustapil i teraz moge go wdusic do odcinki a nie zakopci

 

wiec jak kupie diesla tez sie bede bawil w takie plyny : ))

 

do autka kupil zimówki za 600 zl super stan : )

 

felgi tez sa bardzo fajne : )

 

a tak z innej bajki

 

dystanse do takiego mondeo:

http://allegro.pl/dystanse-mdf-ford-mondeo-mk3-focus-i-dystans-i1967557278.html

 

i na to nachodzi nastepny dystans mdf okragly ? bo w tym aucie sa jajka oryginalnie : )

 

to sa drzwi :

http://www.auto-jar.pl/pics/3237_2_big.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak, nam wtryski sprawdzali kilka razy w serwisie, jedna próba przelewowa wychodziła dobrze a druga nie, auto potrafiło samo zgasnać lub po odpaleniu telepało silnikiem jakby go miało wyrwać :) Jako że wymiana wtrysków (niby trzeba wszystkie wymieniać) to był koszt 8 tysięcy (2 lata temu) to w końcu wtryski pojechały do Boscha na sprawdzenie, wymienili uszczelnienia, regulacja i do tej pory jeździ a kosztowało to 2 tysiące. Dwumasa jeszcze nie padła ale padnie, ten typ tak ma. Możesz mieć problemy z EGR-em jeszcze ale to jest do rozwiązania we własnym zakresie ;) Ja mam MK1, brat ma MK3 i jak będę zmieniał auto to pewnie też na MK3, jeśli nim jeździłeś to wiesz że zwłaszcza na trasie komfort jazdy jest niezły, po drugie co ważne części do zawieszenia nie są jakieś kosztowne mocno, jak w Pasku przykładowo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie kupił bym forda ze względu na te problemy z silnikiem i sprzęgłem co się wiąże ze sporymi kosztami. Poszukałbym leona lub toledo tdi 2002-2004 rok, silnik 110 PS, ostatnie wypusty z VP czyli pompa wtryskowa plus wtryskiwacze. Eksploatacja napewno dużo tańsza od wymienionego tutaj forda, zawiecha prosta. Jak za mało źrebaków to chip 1000zł i jest już czym depnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie kupił bym forda ze względu na te problemy z silnikiem i sprzęgłem co się wiąże ze sporymi kosztami. Poszukałbym leona lub toledo tdi 2002-2004 rok, silnik 110 PS, ostatnie wypusty z VP czyli pompa wtryskowa plus wtryskiwacze. Eksploatacja napewno dużo tańsza od wymienionego tutaj forda, zawiecha prosta. Jak za mało źrebaków to chip 1000zł i jest już czym depnąć.

 

Dobrze mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DonVito, miałeś Mondeo, jeździłeś czy tylko powtarzasz po kimś ? Problemy są jak w każdym aucie, usterka jakaś zawsze może wyjść, ale jeśli dbasz i regularnie serwisujesz to nie jest to problemowe. Poza tym jak wymienisz dwumasę to masz już spokój, nie jest tak że po miesiącu znowu się zepsuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem bo bym tego w życiu nie kupił. Ale znam kogoś kto ma :wink: , konkretnie dwóch znajomych jednemu właśnie sprzegło sie wysypało a drugiemu pompowtryski. Obie usterki nie kosztowały 1tys zł. Ile kosztuje wymiana 4 wtryskiwaczy do vw a ile 4 pompowtrysków do mondeo??, spalanie też na korzyść vw. Zasugerowałem tylko, że są inne auta godne uwagi już z punktu ekonomicznego i dalszej ekslpoatacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zamiast tego tdci moze poszukac 115konnego TDDi.

Motor mniej skomplikowany wiec i mniej rzeczy sie moze popsuc.

 

Ogolnie to takie tematy dla mnie nie maja sensu... bo chlopak sie pyta o forda, co i jak a za chwile juz pisza fordy sa chu....

Bierz VW albo seata.

Pyta sie o konkretny samochod i konkretny silnik, jego wady i zalety a nie o to co Ty bys kupil gdybys mial xxx zl. :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyta sie o konkretny samochod i konkretny silnik, jego wady i zalety a nie o to co Ty bys kupil gdybys mial xxx zl.

Właśnie o to chodzi, kolega pyta jak wzpomniał LEju_THC, o konkretne auto z konkretnym silnikiem więc odpowiadam, brat ma Mk3 z 2005 i tam na drzwiach nic nie widać ale może się pokaże, wiem że jest takie ryzyko wiec wspomniałem o rdzy, z wtryskami miał problem o czym też wspomniałem, z dwumasą nic sie nie dzieje narazie ale siedzę na forum Mondeo i wiem ze z tym też są problemy... znasz za i przeciw więc musisz sam zdecydować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest taka igiełka jak piszesz to bierz, bo co kupisz? wypasionego passata, gdzie szrotów pełno na rynku, a wyrwanie igiełki graniczy z cudem.

jednak jak byś znalazł czarnego highline i to w sedanie passata B5 to masz +10 do rispectu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nim jezdzilem super sie jezdzi auto mega stabilne : ) wygodne : )

 

 

2 miesiace temu wymieniany dwumas nowka - kosztowalo to goscia 2 tysiaki + robota

 

tak to nie ma do czego sie doczepic raczej... jedynie straszycie mnie tymi wtryskami hym... ale przeciez kazdy diesel ma problemy z wtryskami po jakims tam czasie gdy sie o to w ogole nie dba tak ?

 

jak to jest z kopceniem ? gdy np stoi na postoju i dam mu gazu do 4 tys obrotow , powinien cos zakopcic czy nic ?

 

zawieszenie remontowane : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z kopceniem ? gdy np stoi na postoju i dam mu gazu do 4 tys obrotow , powinien cos zakopcic czy nic ?

zawsze;p

bynajmniej jak moim wyjadę po miesięcznym postoju w garażu to kopci aż miło:D

jak każdy diesel bez dpf oczywiście powinien puścić bąka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...