Skocz do zawartości

Zabudowa bagażnika w całości z żywicy [opel tigra I ]


szyman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym zrobić zabudowę całego bagażnika tak by nie można było tam wkładać bagaży ;] takie coś na pokaz z żywicy i włókna szklanego chyba jeszcze płyta mdf czy cuś takiego jak ją zrobić od czego zacząć co będzie potrzebne i w jakich granicach cenowych takie coś można zrobić z góry dziękuje i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widze twoje pytania to wydaje mi sie ze nie masz pojecia na co sie decydujesz...

 

czlowieku, tam potrzeba kilka m2 MDFu + jakies 5-10 litrow zywicy!

masz pojecie ile to bedzie kosztowalo?

 

a skoro pytasz o podstawy to znaczy ze jeszcze sie tym nie bawiles

czyli polowe tego pojdzie na proby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to aż tak trudno zrobić takie cuś ? :szok: a cenowo mniej więcej ile ? ten bagażnik nie jest jakiś wielki to tigra a nie mini van :wink: a bawić się nie bawiłem takim czymś więc dlatego proszę o jakieś wskazówki porady może jakiś film instruktażowy nie wiem wiem ze mam chęć takie coś zrobić i chwalić się jaką zabudowę mam ładną i że nie mam bagażnika ;) a i czy ktoś na forum próbował coś takiego zrobić na własną rękę? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie coś na pokaz z żywicy i włókna szklanego chyba jeszcze płyta mdf czy cuś takiego jak ją zrobić od czego zacząć

Nie wiesz za co się bierzesz, bez doświadczenia bym nie próbował, szkoda pieniędzy.

A szpachli to ze 2-3kg...

 

co będzie potrzebne i w jakich granicach cenowych takie coś można zrobić z góry dziękuje i pozdrawiam

W 2000-3000zł się zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2000-3000zł się zmieścisz.

dla poczatkujacego tak

 

ja sie umawiam na zabudowe tylnej kanapy w maluchu w takim stylu

szacunkowo wyjdzie mi ok 500zl... z tym ze MDF i zywice juz mam!

 

 

szyman, moja propozycja jest taka

zacznij od podstaw

zrob sobie slupki z zywicy - zobaczysz jak sie tym bawi

zrob sobie zabudowe z MDFu - wiele forumowiczow ma ladne zabudowy tylko z MDFu

 

jak nabierzesz wprawy i obeznania z materialami to wtedy zaczniesz sie zastanawiac czy warto robic caly bagaznik w zywicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty nie są aż tak ogromne jak by się mogło wydawać. 10 litrów żywicy, jak się dobrze podszlifuje to z 2kg szpachli plus włókno szklane. Zamiast mdfu wykorzystać stare meble, tylko na obudowy subwooferów dać mdf. Potem natrysk i lakier. Ale jak to ma być robione metodą prób i błędów to koszty licz razy dwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast mdfu wykorzystać stare meble

odradzam taka metode od dawna

co z tego ze mamy material za free jak na jego dociecie zmarnujemy caly dzien?

ja wole isc kupic pociete plyty za te 30-50zl niz marnowac dzien pracy...

 

co innego jak mamy jakis dobry sprzet do ciecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu kolego nie bedzie tak latwo zabudowac caly bagaj zwlaszcza ze mala wiedze w tym temacie masz bez obrazy :P koledzy juz ci podpowiadaja ze porywasz sie z motyka na slonce :rolleyes: jesli nie miales doczynienia z zywica szpachla i tym podobnym to sie lepiej za to nie bierz bo to nie jest tak proste jak by sie wydawalo i stracisz duzo kasy i czasu powiem ci po swoim doswiadczeniu bo sam sobie robilem (co nie pierwszy raz z tym doczynienia mialem) zabudowe z polaczeniem mdf rzywicy szpachli itp itd i koszt wykonania tylko skrzynki w boczek bagaznika przednich drzwi (praktycznie calosciowo)slupkow wyniusl mnie ok 500 zl w surowym stanie bez obicia materialem wiec tania zabawa to nie jest i jesli nie miales z tym doczynienia to nie zabieraj sie za to bo i dopasowac do siebie element czegos tam z zabudowa tez nie jest prosta sprawa ale to tylko moje zdanie a jak do tego podejdziesz to juz od ciebie zalezy i jesli masz zdolnosci manualne to poogladaj sobie na youtubie filmiki jak to sie robi poczytaj i nazbieraj wiedzy w tym temacie bo nie jest latwy do ogarniecia tym bardziej ze na caly bagaj sie porywasz , a jak juz zaczniesz to czekam na relacje z prac i nie tylko ja bo chyba wszyscy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarno to widzę skoro kolega nawet nie ma pojęcia co i jak się robi... zacznij może od mniej skomplikowanych rzeczy tak jak już wcześniej koledzy wspominali, jakieś słupki itp

 

i nie przestrasz się dymu i iskierek jak dasz za dużo utwardzacza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisałbym czegoś wyssanego z palca :)

 

hmm chyba że jestem czarodziejem i umię takie sztuczki ;)

 

aha żeby nie było że się nie znam... to było zrobione specjalnie pod wpływem ciekawskiego kolegi który za wszelką cene chciał sprawdzić co się stanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...